دستگاه بلوک زنی کادونا

By   آوریل 28, 2022

دستگاه بلوک زنی کادونا

ماشین سازی کیمیا ماشین تیام تولید کننده و سازنده خرید و فروش دستگاه بلوک زن کادونا نیز می باشد . هم چنین دستگاه بلوک زن دستی

دستگاه بلوک زن کادونا دستگاهی سیار با سیستم هیدرولیک می باشد، نام این دستگاه یعنی کادونا از نام شرکت سازنده ایتالیایی (CADONA) گرفته شده است.

مشخصات فنی دستگاه بلوک زن کادونا:

بلوک زن نیمه اتوماتیک کادونا

دستگاه بلوک زن کادونا دارای جکهای یکطرفه میباشد بدین معنی که جکها موقع پایین آمدن با کمک نیروی جاذبه پایین می آیند یا به اصطلاح سقوط آزاد یا چکشی یعنی فقط ضربه وارد میکند نه فشار پرسی البته در دستگاه بلوک زنی جدید طراحان از جک دو طرفه در سیستم پرس استفاده میشود که بصورت پرسی عمل کرده و کیفیت بلوک های تولید افزایش میابد.

سیستم حرکت دستگاه بلوک زنی توسط الکتروموتور و چرخش با فرمان دستی انجام میگیرد، سیستم ویبره دستگاه بلوک زن در برخی شرکتها با استفاده از دو ویبره روغنی یا برقی از بغل میباشد و یا سیستم ویبره به صورت سراسری بر بروی قالب بلوک سیمانی نصب میشود.

طرز کار با دستگاه بلوک زن:

دستگاه بلوک زن کادونا نیاز به یک نفر اپراتور دارد تا سیستم حرکت، پرس و ویبره را انجام دهد، نحوه کار بدین صورت است که با فرقون، مصالح را بر روی سینی دستگاه بلوک زن تخلیه و سپس با تی بصورت دستی مصالح را از سینی به داخل قالب بلوک سیمانی هدایت نموده و قالب بلوک سیمانی را پر مینمایند و همزمان ویبره زده میشود تا مصالح متراکم شود بعد از اینکه قالب بلوک سیمانی کاملا پر شد، پرس زده میشود که معمولا 4 تا 5 بار این عمل تکرار میشود ( سیستم پرس چکشی) سپس سنبه(قسمت بالای قالب) برروی قالب بلوک سیمانی نگه داشته میشود و ماتریس (قسمت پایینی قالب) را با استفاده از اهرم هیدرولیکی به بالا میبرند و بلوکها از قالب بلوک سیمانی خارج شده و بر روی زمین تا زمان خشک شدن باقی میمانند.

نکات مفید دستگاه بلوک زن:

قیمت دستگاه بلوک زن کادونا

  • موقع خالی بودن قالب بلوک سیمانی از عمل ویبره زدن پرهیز شود چرا که موجب باز شدن پیچها و آسیب به دستگاه بلوک زن میشود.
  • پس از اتمام کار و در پایان روز حتما میبایست مصالح چسبیده به قالب بلوک سیمانی شسته شود تا از سفت شدن و آسیب به قالب جلوگیری شود.
  • دستگاه بلوک زن حتما باید در روی زمین صاف و تراز شده بتنی استفاده شود تا هم کیفیت تولیدات بهتر شود هم حرکت دستگاه دچار مشکل نشود.
  • در موقع حرکت دستگاه بلوک زن میبایست توجه شود که قالب بلوک سیمانی بر روی زمین ننشسته باشد.

فیلم دستگاه بلوک زنی کادونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *