تفاوت آهن اسفنجی و بریکت در چیست؟

By   آگوست 17, 2022

تفاوت آهن اسفنجی و بریکت در چیست؟

آهن اسفنجی و بریکت، دو مورد از مهم‌ترین محصولات فولادی هستند که نقش بسیار مهمی در این صنعت ایفا می‌کنند و هرکدام کاربردهای خاصی دارند. آهن اسفنجی، ظاهری اسفنجی شکل دارد و از احیای مستقیم سنگ آهن تولید می‌شود؛ در حالی که بریکت با فشرده‌سازی آهن اسفنجی به وجود می‌آید. در این مقاله قصد داریم به‌طور کامل به معرفی این دو محصول و تفاوت آهن اسفنجی و بریکت به‌صورت جداگانه بپردازیم و قابلیت و ویژگی‌های هرکدام را توضیح دهیم. با ما همراه باشید. دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

آهن اسفنجی چیست؟

آهن اسفنجی همان‌طور که از اسم آن مشخص است، ظاهری اسفنجی شکل دارد و تخلخل زیاد آن باعث می‌شود که حجم قابل‌توجهی داشته باشد. در اصل، آهن اسفنجی از احیای مستقیم سنگ‌آهن تشکیل می‌شود، بدون اینکه نیاز به ذوب داشته باشد. این محصول به دلیل خلوص بالایی که دارد، در بسیاری از صنایع قابل‌استفاده است و به همین دلیل قیمت آهن اسفنجی برای بسیاری از فعالان در صنایع فولادی مختلف دارای اهمیت است.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

آهن اسفنجی

دانه‌های این محصول رطوبت و اکسیژن را به مقدار نامطلوبی جذب می‌کنند و قابلیت اشتعال بالای آن باعث شده که در حمل‌ونقل این محصول، ایمنی‌های لازم رعایت شوند. دستگاه جدول زنی اتوماتیک

بریکت چیست؟

بریکت یکی از تجهیزاتی است که در صنعت فولاد از کاربردهای مختلفی برخوردار است. صنعتگران با برخی از اقدامات و انجام فرآیندهای فشرده‌سازی بر روی محصولاتی مانند آهن اسفنجی، خرده‌های آهن، پلیسه و… می‌توانند بریکت را تولید کنند. این محصولات، بر اساس نوع و دمای فرآیند، به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

بریکت گرم آهن اسفنجی
بریکت نرم‌ آهن اسفنجی
بریکت سرد آهن اسفنجی

ویژگی‌های بریکت باعث شده که بتوان از آن‌‌ در صنایع مختلف فولادی استفاده داشت. اگر در برخی از موارد، حمل‌ونقل آهن اسفنجی کار سختی باشد، صنعتگران آن را به بریکت تبدیل می‌کنند تا به‌راحتی بتوانند از این محصول در کوره‌های بزرگ استفاده کنند. دستگاه بلوک زنی دست دوم

بریکت چیست

امکان انبار کردن راحت‌ از دیگر ویژگی‌های بریکت است؛ استفاده از این محصول باعث می‌شود که مکانیزم انبار کردن راحت‌تر باشد و از آتش‌سوزی و اکسیداسیون آن در هر شرایط آب و هوایی جلوگیری شود.

فرآیند بریکت در دو نوع بریکت سرد، گرم و بریکت نرمه انجام می‌شود که در ادامه در مورد هرکدام توضیح خواهیم داد..

بریکت گرم

در بریکت سازی گرم، محصول در دمای بیش از۶۵۰ درجه سانتی‌گرد تولید می‌شود و این نوع بریکت، شناخته‌شده‌ترین بریکت در بین فعالان بازار فولاد است.

بریکت سرد

در بریکت سرد، مواد ورودی در دمای محیط به ماشین بریکت‌زنی وارد می‌شود و بر اساس نوع مواد ورودی، این محصول تولید می‌شود.

بریکت نرمه

از بریکت نرمه آهن اسفنجی در واحدهای احیای مستقیم، برای کوره فولادسازی استفاده می‌شود تا ابعاد زیر و کوچک آن باعث کاهش راندمان و تولید افزایش تلفات شود.

یک نکته مهم این است که حجم تولید بریکت نرمه در واحد احیای مستقیم، محدود است.

ویژگی‌های بریکت

یکی از ویژگی‌های بریکت این است، که می‌توان به آن مواد افزودنی مانند کربن، عناصر آلیاژی و … اضافه کرد؛ به همین دلیل هم ممکن است، کاربردهای متعددی داشته باشد. از مهم‌ترین کاربردهای بریکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش مصرف کک و افزایش کیفیت بار فلزی در کوره بلند
جایگزین قراضه در کوره‌های القایی و قوس الکتریکی
تولید فولاد آلیاژی با آن به دلیل کربن و ناخالصی‌های بسیار پایین
قابل‌استفاده در مواد معدنی
قابل‌استفاده در ساخت فولاد

تمایز آهن اسفنجی و بریکت

تا به اینجا در مورد تفاوت آهن اسفنجی و بریکت صحبت کردیم و ویژگی و کاربردهای هرکدام را توضیح دادیم. بریکت درواقع همان آهن اسفنجی (Direct Reduced Iron) است؛ با این تفاوت که از فشرده‌سازی آهن اسفنجی تولید می‌شود. همان‌طور که گفته شد، بریکت‌ها را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد. بریکت انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

بریکت گرم
بریکت نرمه
بریکت سرد

اما برای تولید آهن اسفنجی روش‌های متعددی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

زغال حرارتی
گاز طبیعی
میدرکس

آهن اسفنجی یا بریکت؛ کدام را انتخاب کنیم؟

درست است که بریکت و آهن اسفنجی در نگاه اول یکسان به نظر می‌رسند؛ اما با توجه به مواردی که گفتیم، هرکدام از این محصولات، ویژگی‌های خاصی دارند و برای کاربردهای متفاوتی قابل‌استفاده هستند.

بریکت را می‌توان به‌راحتی انبار کرد و همچنین این قابلیت را دارد که با سایر عناصر آلیاژی مانند کربن ترکیب شود؛ این در حالی است که آهن اسفنجی از چنین قابلیت‌هایی برخوردار نیست.
هزینه راه‌اندازی خط تولید بریکت زیاد است و ممکن است هر تولیدکننده‌ای از پس هزینه‌های این کار برنیاید.
در آهن اسفنجی هیچ‌گونه مواد زائدی وجود ندارد و در کوره به‌عنوان خنک‌کننده عمل می‌کند.
ساختار آهن اسفنجی به‌گونه‌ای است که وقتی با فولاد ترکیب می‌شود؛ درصد ناخالصی‌های آن افزایش پیدا می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تفاوت آهن اسفنجی و بریکت صحبت شد. اگر در صنعتی فعالیت می‌کنید که برای ساخت محصولات خود به بریکت و آهن اسفنجی نیاز دارید، بهتر است با کارشناسان باتجربه که در این زمینه تخصص و فعالیت دارند، مشورت کنید و سپس برای خرید این محصولات تصمیم بگیرید.

سوالات متداول

تفاوت آهن اسفنجی و بریکت در چه مواردی است؟

بریکت درواقع همان آهن اسفنجی (Direct Reduced Iron) است؛ با این تفاوت که از فشرده‌سازی آهن اسفنجی تولید می‌شود.

مهمترین کاربردهای بریکت چیست؟

جایگزین قراضه در کوره‌های القایی و قوس الکتریکی، تولید فولاد آلیاژی با آن به دلیل کربن و ناخالصی‌های بسیار پایین، مواد معدنی و همچنین ساخت فولاد از کاربردهای بریکت است.

مهمترین کاربردهای آهن اسفنجی در چیست؟

آهن اسفنجی به دلیل خلوص بالایی که دارد، در بسیاری از صنایع فولادی قابل‌استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *