کلیسای جامع سنت باسیل

By   جولای 2, 2019

کلیسای جامع سنت باسیل

جالب است بدانید در ابتدا گنبدهای کلیسا به خوش‌رنگی امروز نبودند و بیشتر رنگ‌بندی‌ها و جزئیات 200 سال بعد از ساخت آن اضافه شدند.
کلیسای جامع سنت باسیل در ضلع جنوبی میدان سرخ یک پریشانی هیجان‌انگیز از رنگ‌ها و طرح‌ها و اشکال هندسی است که اوج سبک منحصربه‌فرد معماری روسی را به نمایش می‌گذارد.
این کلیسا به دستور ایوان مخوف یکی از تزارهای امپراتوری روسیه ساخته شد و تا سال 1600 میلادی بلندترین بنای مسکو به شمار می‌رفت. با ورود به کلیسا خیلی زود متوجه می‌شوید که طراحی داخلی سنت باسیل کمی از زیبایی بیرونی آن ندارد.
کلیسای سنت باسیل در ضلع جنوبی میدان سرخ در مرکز مسکو واقع‌شده است.
کلیسای سنت باسیل در سال 1552 میلادی به دستور ایوان مخوف و به‌عنوان یادبودی از پیروزی روس‌ها بر تاتارهای قازان به کمک معماران روسی به نام‌های ایوان بارما و پوستنیک یاکولو ساخته شد و در سال 1560 ساخت آن به اتمام رسید. گفته می‌شود ایوان مخوف بعد از پایان ساخت بنا، چشمان آن‌ها را از کاسه درآورده است تا نتوانند مجدداً بنایی به زیبایی سنت باسیل خلق کنند اما بر اساس شواهد به نظر می‌رسد این مسئله افسانه‌ای بیش نیست. در سال 1928 میلادی کلیسای سنت باسیل به‌عنوان یکی از آثار بزرگ ملی تحت حمایت دولت روسیه قرار گرفت و در سال ۱۹۹۰ به‌عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو ثبت شد. همچنین این کلیسا که بارها دچار آتش‌سوزی شده است در سال ۱۹۲۹ به‌طور کامل تبدیل به موزه شد و تا به امروز نیز تقریباً به همین شکل باقی‌مانده است.
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
روسیه کشور پهناوری است و آب‌وهوای متنوعی دارد و بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند در ماه‌های گرم تابستان به این کشور سفر کنند. در شهر مسکو که آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای دارد، تابستان‌هایی گرم و نسبتاً مرطوب و زمستان‌هایی طولانی و سرد را تجربه خواهید کرد. با توجه به شرایط آب و هوایی، بهترین زمان برای سفر به مسکو از اواخر بهار تا اوایل پاییز است؛ به‌ویژه که در این ماه‌ها فستیوال‌هایی هم در شهر برگزار می‌شود.
بازدید از کلیسا از ساعت 10 صبح تا 7 شب امکان‌پذیر است و در یک الی دو ساعت وقت لازم دارد.
در مسکو حمل‌ونقل عمومی با تاکسی، اتوبوس، تراموا، مترو و … انجام می‌شود. اتوبوس‌های مسکو تمام شهر را به‌طور کامل پوشش می‌دهند و کرایه¬ی آن‌ها برای مسیرهای کوتاه و بلند یکسان است. تراموای مسکو از اتوبوس سریع‌تر و مطمئن‌تر است اما بیشتر ایستگاه‌های آن در مرکز شهر قرار دارد. متروی مسکو که شبکه‌ی بسیار گسترده و خوبی دارد بهترین و ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه حمل‌ونقل شهری در مسکو به‌حساب می‌آید. متروی این شهر ازنظر کارایی، سرعت و زیبایی اعجاب‌انگیز است. شما می‌توانید ساعت خود را با استفاده از قطار شهری مسکو تنظیم کنید چراکه دقیق‌ترین مترو در کل دنیا است. ساعت کار مترو از 5:30 صبح تا 1:00 بامداد است و نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به میدان سرخ و کلیسای سنت باسیل، پلوشچد روولیاتسی (میدان انقلاب) است. همچنین تاکسی‌های زردرنگ در سراسر مسکو در رفت‌وآمد هستند. با توجه به گران بودن تاکسی‌ها در مسکو بهتر است قبل از سوارشدن با راننده در مورد نرخ کرایه ی تاکسی صحبت کنید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در مسکو ماشین کرایه کنید و به‌طرف مرکز شهر مسکو برانید تا به میدان سرخ و کلیسای سنت باسیل برسید؛ اما باید بدانید که رانندگی در این شهر بسیار وقت‌گیر و پرتنش است. ترافیک زیاد به همراه رانندگان بی‌ملاحظه و کمبود جای پارک می‌تواند برای شما دردسر ایجاد کند. به‌خصوص که پارک کردن در محل پارک ممنوع جریمه‌ی سنگینی دارد. پارکینگ‌ها هم معمولاً مجانی نیستند و باید هزینه‌ی آن‌ها را بپردازید. توصیه‌ی ما به شما این است که از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. بااین‌حال اگر شما قبل از مسکو در رم یا آتن رانندگی کرده باشید عادت کردن به ترافیک مسکو چندان سخت نخواهد بود.
هزینه‌ی ورودی برای بزرگ‌سالان 250 روبل روسیه و برای دانشجویان 50 روبل است. استفاده از راهنمای صوتی نیز 200 روبل هزینه‌ی اضافی دارد.نقشه اصلی کلیسای سنت باسیل شامل 9 کلیسا است که بر روی یک پایه ساخته‌شده است و همگی با کلیسای اصلی ارتباط دارند. 9 کلیسای کوچک با گنبدهای خود از یکدیگر متمایز شده‌اند و بعدها کلیسای دهم به مجموعه اضافه شد. چهار گنبد این کلیسا نام خود را از افرادی گرفته است که در جنگ با قازان‌ها شجاعت بسیاری به خرج داده بودند. همچنین در همان حوالی میتوانیداز رودخانه‌ی مسکو، بازار گوم، مقبره‌ی لنین دیدن کنید.

فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *