کاربرد بلوک شیشه ای در ساختمان

By   آگوست 7, 2018

کاربرد بلوک شیشه ای در ساختمان
بلوک شیشه ای یکی از عناصر اصلی معماری محسوب می شود که علاوه بر جنبه دکوراتیو, کاربردهای متفاوتی دارد. مهندسین, معماران و طراحان معتبر از این عنصر برای دکوراتیو نمودن فضاهای مختلف ساختمان استفاده می کنند. بلوک یا آجر شیشه ای از اکریلیک و یا شیشه در اندازه های مختلف ساخته می شود و جایگزین مناسبی برای پنجره های سنتی در نظر گرفته شده است. این بلوک ها توسط ملات یا چسب به همراه جداکننده نصب می شوند. کاربرد بلوک شیشه ای در ساختمان سازییکی از فاکتورهای بسیار مهم که همیشه در ساختمان سازی مورد توجه قرار می گیرد تامین نور کافی است. شیشه مقاومت خوبی در برابر عوامل محیطی ندارد و از طرفی نیز عایق محسوب نمی شود, به همین دلیل امروزه از بلوک های شیشه ای که عایق خوبی برای صوت, حرارت و رطوبت هستند و نور را از خود عبور می دهند استفاده می شود. اصلی ترین هدف استفاده از بلوک های شیشه ای در ساختمان تامین نور طبیعی است. این بلوک ها در طرح ها و رنگ های متنوع تولید می شوند از جمله آجرهای شیشه ای مات, شفاف, طرح دار, رنگی, ضد آتش و توپر. از بلوک های شیشه ای در دکوراسیون داخلی, پارتیشن بندی, نماکاری انواع ساختمان ها, ساخت نورگیر, راه پله ها, انبارها, استخرها, رستوران ها, اماکن مذهبی و … استفاده می شود.کاربرد بلوک شیشه ای در ساختمان سازیدر بحث طراحی و معماری, رنگ یک فاکتور مهم است زیرا باعث ایجاد سرزندگی و شادابی در فضا می شود. بلوک های شیشه ای به دلیل تنوع بسیار بالا به خانه شما زیبایی و جذابیت می بخشند. با استفاده از این بلوک ها می توان رنگ و نور را در کنار هم داشت. سایه ها و انعکاس نوری که از بلوک های رنگارنگ ساتع می شود معماری ساختمان را فوق العاده نشان می دهد. با استفاده از انواع آجرهای شیشه ای می توان میزان عبور نور را در فضا کنترل کرد. اگر نیازی به نور زیاد نباشد می توان از آجرهای مات استفاده نمود و در صورت نیاز به نور زیاد استفاده از نوع شفاف آنها توصیه می شود.

انتخاب درست رنگ و طرح آجرهای شیشه ای و نصب آنها نقش بسزایی در زیبایی ساختمان ایفا می کند. از بلوک های رنگی می توان برای دیوار, پنجره, اپن آشپزخانه, سقف, کف و … استفاده نمود. انعکاس نور توسط بلوک های رنگی زیبایی منحصر بفردی به دکوراسیون محیط مورد نظر می بخشند. د صورت استفاده از این بلوک ها برای لابی و یا نماکاری ساختمان بهتر است از رنگ های سرد مانند آبی لاجوردی, سورمه ای و آبی روشن استفاده شود اما در محیط های صمیمی استفاده از رنگ های گرم مانند نارنجی و قرمز توصیه می شود. کاربرد بلوک شیشه ای در ساختمان سازی

آجر شیشه ای به دلیل قابلیت استفاده در مکان ها و شرایط مختلف یکی از المان های جذاب برای معماران و طراحان به شمار می آید زیرا با استفاده از آن می توانند فضا را زیباتر و دکوراتیوتر نشان دهند. این آجر ها به صورت ساده و برجسته با ضخامت های مختلف در بازار موجود می باشند. علاوه بر آن نورپردازی آنها از پشت و رو انجام می شود, مثلاً اگر از آنها در آشپزخانه استفاده شود می توان نورپردازی را از پشت این آجرها اجرا نمود.

مزایای بلوک یا آجر شیشه ای

ضخامت بلوک های شیشه ای در مقایسه با دیوارهای آجری کمتر است, در نتیجه فضای مفید ساختمان با استفاده از آنها بیشتر خواهد شد.
امکان استفاده از این بلوک ها در طرح و رنگ مختلف وجود دارد و با توجه به سلیقه می توان طرح مورد نظر را از کنار هم قرار دادن این بلوک های شیشه ای ایجاد نمود.
قیمت تمام شده دیوارهایی که با بلوک شیشه ای ساخته می شوند در مقایسه با دیوارهای سنتی پایین تر است.
دیوارهای شیشه ای را می توان با یک شیشه پاک کن و دستمال تمیز نمود.
استفاده از آجر شیشه ای و نصب آن نسبت به بلوک و آجرهای سنتی آسان تر و سریع تر است زیرا نیازی به اجرای مراحلی نظیر دیوارچینی, گچ و خاک, سفیدکاری و رنگ آمیزی نمی باشد.
وزن دیوارهای شیشه ای نسبت به دیوارهای معمولی سبک تر است و بار مرده بر ساختمان وارد نمی کنند.
بلوک های شیشه ای عایق خوبی برای گرما, رطوبت و صوت هستند.
این بلوک ها برای تفکیک فضاهای مختلف ساختمان و تامین نور کافی برای آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *