کاربرد آرک در ساخت درب

By   نوامبر 27, 2019

درب های قوسی شکل یا آرک دار داخلی نه جدید هستند و نه امروزی اما بسیار زیبا و

کاربرد آرک در ساخت درب

درب های قوسی شکل یا آرک دار داخلی نه جدید هستند و نه امروزی اما بسیار زیبا و خوش استایل می باشند. از این درب ها نزدیک به ۴۰۰۰ سال است که استفاده می شود، خصوصاً مردم رومانی در گذشته به وفور از این درب ها در ساختار خانه های خود استفاده می کردند، از این رو نمی توان این مدل درب را امروزی نامید. درب های قوسی شکل اجزای مهم یک ساختمان هستند که هم می توانند موجب استحکام ساختار شوند و هم فضاهای خالی را پر کنند. این درب ها واقعا عالی بوده و نه تنها ساختمان را زیبا می کنند، بلکه نقش ساختاری نیز دارند. معمولاً، فشار بار ساختمان بر روی قسمت بالایی این درب ها به دو طرف درب منتقل شده، سپس به پایین درب می رسد.

گاهی اوقات، استفاده از چوب در برخی از خانه های قدیمی واقعاً شگفت انگیز است، در چنین خانه های قدیمی منطقی است که بخواهیم از درب های قوسی شکل استفاده کنیم زیرا در چنین حالتی دیگر لازم نیست کل ساختار خانه را تخریب نمائیم تا افراد تمایل به خرید خانه پیدا کنند، علاوه بر آن می توانیم زیبایی معماری خانه را در طول پروسه ساخت درب حفظ کنیم. امنیت در خانه های شما با اضافه کردن درب های داخلی قوسی شکل ارتقاء می یابد. این درب ها به اعضای خانواده  شما حریم شخصی می بخشند و آن مقدار فضای خصوصی مورد نیاز هر فرد را تامین می کنند. گاهی اوقات فرزندان شما ممکن است بخواهند تلویزیون تماشا کنند در حالی که شما میخواهید با کامپیوتری که در اتاق رو به رویی قرار دارد، کار کنید. شما برای انجام کار خود نیازمند مکانی ساکت و خلوت هستید. چنانچه بخواهید با کسی تماس بگیرید و یا آنلاین شوید، تنها لازم است که درب قوسی شکل را ببندید تا بتوانید خلوت لازم خود را برای مکالمه و یا کار فراهم نمائید.

چگونه چهارچوب درب قوس دار (آرک) بسازیم؟
شما چه بخواهید دیزاین یک ساختمان جدید را طراحی کنید و یا طرحی اولیه برای یک معمار آماده کنید، این ایده مناسبی است که یک یا دو چهارچوب درب قوس دار به طراحی خود اضافه کنید، حتی اگر می خواهید در نهایت به نمایی امروزی برسید طراحی این چهارچوب ها پیشنهاد می شود. همچنین، برای تغییر درب معمولی یا چهارچوب درب نرمال به شکل قوسی، کار دشواری پیش رو ندارید، بلکه این خود خبری خوب برای صاحبان خانه های مدرن است که نماهای قوسی شکل ندارند. پس، اگر می خواهید نمای قوس دار به خانه خود اضافه کنید، سعی کنید خلاقیت به خرج دهید تا نتیجه نهایی منحصر بفرد باشد.
چنانچه خانه شما بیشتر از یک چهارچوب درب مورد نیاز دارد، برای رسیدن به الگویی یکدست، بهتر است تمامی چهارچوب ها را قوس دار کنید . اگر تنها یکی از درب های خانه قوسی شکل شود، جلوه ی نهایی آنچنان عالی نخواهد بود و شما به نتیجه ی مطلوب خود نخواهید رسید. محل کار را آماده کنید. برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار ناشی از ساخت چهارچوب  درب قوس دار باید مواردی چون مبلمان، پنل های دکوراتیو و یا قالیچه های اطراف را حذف کنید. نخاله های ساختمانی و یا رنگ  ممکن است به کف زمین و یا دیوارهای نزدیک بریزند، پس بهتر است با پوشاندن آنها با کیسه های پلاستیکی از این اتفاق جلوگیری به عمل آورید. هر روزنه و وسیله ای باید قبل از شروع کار به خوبی پوشانده شود. مصالح مورد نیاز خود را مرتب کنید. شما باید بدانید چه وسایلی برای اتمام کار مناسب می باشند. دریل و اره دو طرفه ضروری هستند. تمام وسایل باید در جایی چیده شوند که وقت، انرژی و هزینه برای پیدا کردن آنها در خانه به هدر نرود. لیستی تهیه کنید و تمامی تجهیزات مربوط را دم دست بگذارید. همچنین بد نیست از متخصصان طراحی داخلی نیز در این زمینه مشورت بگیرید. آنها می توانند با اطلاعات مفید در مورد درب های قوس دار شما را یاری کنند.
شما می توانید از ابتدا تصمیم بگیرید که آرک بسازید یا از مدل پیش ساخته آن استفاده کنید که مورد دوم کار شما را آسان تر می کند اما هزینه اش بیشتر است. بسیاری از آرک های پیش ساخته، از جنس چوب و یا از ترکیبات مشتق شده از چوب ساخته می شوند. چنانچه می خواهید از ابتدا کار خود را شروع کنید، می توانید از ثابت کننده های رنگ (سیلر کیلر) بر روی چوب سقف استفاده کنید و لمبه های سقف را قاب بندی کنید. اندازه چهارچوب درب ورودی را تعیین کنید و خطی بر روی تخته سه لایه بکشید، این خط باید به اندازه ای باشد که با درب ورودی هماهنگی داشته باشد. بر روی تخته، دو میخ کوچک در دو طرف خطی که کشیده اید وارد کنید. وسط خط را مشخص کنید و خطی دیگری در گوشه ی راست خط اولی بکشید. خط دومی، عمق قوس چهارچوب را مشخص می کند. خطی که کوتاه است و زاویه ی ۹۰ درجه دارد، قوسی کم عمق ایجاد می کند در حالی که خط بلندتر انحنا را تبدیل به نیم دایره می کند. میخ سومی را در اخر این خط اضافه کنید. لولاها را در گوشه ها نصب کنید،  یک لولا در چهارچوب کناری و لولایی دیگر در چهارچوب بالایی درب نصب نمائید. با استفاده از دریل و پیج این کار را انجام  دهید و لغاز درب را نصب نمائید. این لولا ها برای نصب پوشش های درب استفاده می شوند. هنگامی که می خواهید قوس را اضافه کنید و پوشش درب جدیدی ندارید، در تمامی گوشه ها منفذ سر باز بوجود می آید. منفذهای گوشه را با درای وال بپوشانید. از پیچ برای چسباندن لایه های محافظ به گوشه ها استفاده کنید و از یک چاقوی آشپزخانه می توانید برای نشانه گذاری، مرتب کردن لایه ها و زاویه دار کردن آنها استفاده کنید.

از چاقوی تخته برای کشیدن مواد و پر کردن منافذ استفاده کنید. کار بعدی، این است که نوارهای کاغذی را در گوشه های خیس شده فشار دهید و نوارها را با چاقوی آشپزخانه نرم تر و صاف تر کنید. لایه دومی را بر روی نوار بکشید و از چاقو برای نرم کردن آن استفاده کنید. حواستان باشد که این کار را برای تمامی گوشه ها انجام دهید و بگذارید بعد از این کار خشک شوند. از تثبیت کننده رنگی به اندازه ۴/۱ اینچ استفاده کنید تا قوس را بپوشاند. تثبیت کننده به آسانی با مواد ترکیب می شود و چنانچه قوس مزبور، به اندازه کافی کم عمق باشد بدون پودر شدن مصالح می توانید این ماده را بر روی قوس فشار دهید . یک ستون در مکانی محکم نصب کنید و آرک را در مکان مورد نظر قرار دهید. ستون دومی را به آرامی زیر قوس بیاورید و در کنار چهارچوب کناری درب قرار دهید. هر دو ستون را در مرکز زیر قوس قرار دهید و حواستان باشد که کاملا عمودی و صاف باشند.

برای اتمام کار، باید گوشه های مهره مانند چهارچوب درب را نیز اضافه کنید تا لبه های قوس مستحکم تر شوند و سپس سطح درب را با مصالح ترکیبی صاف کنید. بهترین مهره های چهارچوب برای گوشه درب، مهره هایی هستند که دارای انعطاف می باشند. این مدل مهره ها از پلاستیک ساخته شده اند و به نوعی نمای تار عنکبوت دارند که این خود باعث می شود مهره ها به هر فرم و انحنایی، انعطاف داشته باشند.
فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک
زمانی که می خواهید اتاق های منزل را بدون ساختن دیوارهای واقعی تفکیک کنید درب های آرک دار بهترین گزینه برای این کار می باشند و شما می توانید اتاق های خود را در هر زمان با بستن این درب ها جدا کنید. در یک خانه امروزی، دلایل بسیار مهمی برای گرایش به سمت درب های آرک دار وجود دارد. قوس در طراحی مدرن بسیار حائز اهمیت است. این طراحی بسیار لوکس بوده و نمای بسیار زیبایی دارد. همچنین شما می توانید از طراحی آرک دار که مناسب با فضای جغرافیایی هر منطقه می باشد استفاده کنید. در حقیقت  تطابق درب های آرک دار با منطقه جغرافیایی بسیار ضروری است و عملاً توجه بیننده را معطوف به محیط می کند و فرقی ندارد که استایل و دیزاین خانه به چه صورت باشد. آرک های داخلی طرحی ویژه و خاص برای خانه های مدرن هستند. این آرک ها برای دیزاین باز بسیار مناسب می باشند. آرک قسمت مفید خانه را تقسیم می کند در عین حال فضای معمولی را نیز از خانه می گیرد. اتاق هایی در منزل وجود دارند که از آنها استفاده خاصی صورت نمی گیرد و لازم نیست برای آنها درب مجزا گذاشته شود، بنابراین آرک نمای زیبایی به آنها داده و آنها را متمایز می کند.
به فرض مثال، ترکیب آشپزخانه، اتاق غذاخوری یا اتاق پذیرایی و راهرو با هم در بعضی خانه ها و با استفاده از چهارچوب درب های آرک دار می تواند فضایی مفید و بهشتی در خانه بوجود بیاورد و اتاق ها را بسیار زیبا نشان دهد. علاوه بر آن این فضا می تواند وسعت یافته و فضاهای پرکابرد با استفاده از درب های آرک دار افزایش یافته و دیگر نیازی به استفاده از پارتیشن بندی نیست.

درب فرانسوی آرک دار
درب های آرک دار در بسیاری از موارد کابرد دارند؛ شما می توانید با استفاده از این درب ها هم به دو اتاق دسترسی آسان داشته باشید و هم دو فضای متفاوت بوجود آورید. شاید به دیزاینی فکر کرده اید که هم در آن احساس آرامش و آسایش کنید و هم به شما اجازه بدهد که از هر دو فضا بهترین استفاده را ببرید، چنانچه این تصور را در ذهن دارید بهتر است از درب های فرانسوی آرک دار استفاده کنید. برای چنین سبک زندگی این درب ها عالی هستند و  مطمئناً شما از تصمیم خود مبنی بر استفاده از درب های آرک دار فرانسوی خشنود خواهید شد.

“درب فرانسوی” لفظی جهانی است که برای درب های دو پانله استفاده میشود، هر دو درب کابردی هستند.  استفاده از ساختار درب آرک دار در جایی که درب مزبور در مرکز اتاق باز می شود، بسیار موثر است. درب ورودی خانه  شما و یا هر درب داخلی آرک دار می تواند در کنار درب فرانسوی قرار بگیرد و این دو درب رو به مرکز اتاق باز شوند.

آرک رومانی یا کلاسیک
رومانی ها از فرهنگ و معماری یونانی بسیار بهره برده اند اما این آرک ها ساخته خود آنها می باشد. هنگامی که به شکل و دیزاین آرک فکر می کنیم شکل نیم دایره به ذهن ما خطور می کند. این دیزاین بیانگر سبک مینیمال و ساده است و هیچ پیچیدگی در ساختار آن وجود ندارد. این نما در اتاق های زیرشیروانی بسیار عالی عمل می کند، از این رو چنانچه سقف آپارتمان ارتفاع نرمال داشته باشد، به شما پیشنهاد می شود از چنین ساختاری استفاده نکنید.

آجرکاری
همه چیز در نهایت بستگی به انتخاب شخصی شما دارد. بعضی افراد آجر را دوست دارند و تمایل دارند که هر از چند گاهی از آن در دیزاین خانه خود استفاده کنند. بعضی افراد نیز تمایلی به نمای آجری ندارند. البته  اکثریت مردم بر سر یک چیز توافق نظر دارند و آن هم این است که نمای آجری برای درب های آرک دار بسیار دیدنی و زیبا است. هیچ فردی منکر این قضیه نیست. آجرها با مهارت و سرعت در یک منحنی زیبا چیده می شوند و این نما بسیار جذابیت دارد، شاید به این خاطر باشد که ساختار و ماهیت هدفمند آرک به وضوح دیده می شود و لبه های درب آرک دار با آجر بسیار زیبا دیده می شوند. اگر تمایل به استفاده از آجر دارید، از آنها برای آرک ها استفاده کنید.

اگر قصد دارید درب ورودی منزل خود را به درب های آرک دار تبدیل کنید، برجستگی بر روی دیوار می تواند برای شما بهترین گزینه باشد. یک فرد هنرمند می تواند برای آرک های شما به آسانی برجستگی های هنری خلق کند. جدا از قضیه زیبایی و برجستگی های هنری، آرک از لحاظ ساختاری مزیتی ندارد. شما هم می توانید قوسی نرم پدید آورید و هم بر روی درب آرک دار خود از دیزاین های ظریف و طرح دار استفاده کنید.

درب آرک دار سبک گوتیک
این درب های آرک دار برای خانه های بزرگتر مناسب هستند، خصوصاً خانه هایی که ورودی درب آنها از سنگ یا آجر ساخته شده است. تم گوتیک در بیرون خانه شما با نصب درب قطور، بزرگ و چوبی در زیر چهارچوب آرک مانند می تواند خود را نشان دهد. شما می توانید به این درب ها نمایی گوتیک و شبیه درب های قلعه بدهید.

درب آرک دار برای حمام
از آرک زیاد برای حمام استفاده نمی شود اما شکی نیست که بسیار زیبا و جذاب هستند. یک درب آرک دار برای حمام به شما این حس را می دهد که گویی در یک خزینه شرقی هستید. این آرک، وان حمام  و دوش را از هم جدا میکند، آیا این فوق العاده نیست؟ شاید بد نباشد که از این آرک برای حمام خود استفاده کنید و دو اتاق کوچک در این فضا بوجود بیاورید.آرک و کاربرد آن در ساخت دربخانه های امروزی با آرک های زیبا، نمای فوق العاده ای پیدا می کنند. این آرک ها به دیزاین مدرن داخلی استایل منحصر بفردی اضافه می کنند و دکوراسیون را لوکس، شیرین و دوست داشتنی نشان می دهند. در طراحی ساختار آرک انواع و اقسام مدل ها وجود دارند که شامل آرک های گوتیک، آرک های فویلی، آرک های نیم دایره ای و آرک های هندسی می شوند. آرک ها ورودی های داخلی و خارجی خانه شما را بزرگتر می کنند و همچنین تنوع درب ها در این مدل ساختار، بسیار زیاد است.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *