چگونگی استفاده از بلوک سبک برای دیوار چینی

By   دسامبر 10, 2018

چگونگی استفاده از بلوک سبک برای دیوار چینی

یکی از پر کاربردترین مصالح در صنعت ساختمان ، انواع بلوک های سبک جهت دیوار چینی در دیوارهای غیر باربر می باشد. در ایران نیز بعد از آجرهای سفالی ، بلوک های سبک پرطرفدارترین نوع مصالح برای استفاده در قسمت دیوار چینی هستند.
انواع این بلوک ها عبارتند از

۱- بلوک سبک گازی (AAC) :

نام این محصول بتن سبک گازی، یا بتون هوادار اتوکلاو شده (AAC)، یا هبلکس می باشد. بتن سبک یا متخلخل در سال ۱۹۲۴ میلادی توسط یک آرشیتکت سوئدی اختراع گردید که شرکت های مختلفی آنها را تولید می کنند و محصول هر تولید کننده، خصوصیات خاص خود را داراست. بتن های گازی با ترکیبی از مصالح با پایه سیلیسی و یا ماسه بادی ، سیمان تیپ ۲ ، آهک ، آب ، مواد گاز ساز تولید شود.

۲- بلوک سبک سیمانی (CLC) :

بلوک بتنی هوادار (CLC) نوعی بلوک متخلخل می باشد که از ترکیب سیمان، ماسه ی ریزدانه و حبابهای هوا با اندازه های مختلف طی دوره نگهداری در انبار محصول، در شرایط ویژه بدست می آید.

۳- بلوک سبک لیکا :

اين بلوک ها از مخلوط سبک دانه با سيمان و آب به دست می آيد. برای حفظ سبکي اين قطعات ، ريزدانه طبيعي از بتن حذف شده و محصول نهايي داراي تخلخل بالاتري نسبت به بتن نيمه سبک مي شود. شکل ظاهری این نوع از بلوک ها شبیه به بلوک سیمانی ته پر است.

۴- بلوک سبک گچی :

بلوک گچی در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید می شود. در بلوك گچي ممكن است از الياف، پركننده ها، سنگدانه ها يا ساير افزودني هاي غير زيان آور استفاده شود.

مزایای بلوک های سبک گجی

از محاسن بلوک های سبک گچی وزن کم ، خواص آکوستیکی ، ایجاد سطح صاف و سرعت نصب است. علاوه برآن این بلوک ها پایدار در برابر آتش و از نقطه نظر عایق صدا بسیار مناسب است. سبک سازی ،ضد زلزله بودن،دوام و پايداری و عدم نياز به نگهدارنده،مقاومت در برابر حرارت و صوت ،همگی از مشخصات عملکردی يک ديوار گچی سبک می باشد. با استفاده از این نوع بلوک مي توانيم ۳۵ تا ۵۰ درصد در هزينه هاي كارگري و هزينه مصالح ساختماني صرفه جوئي نمائيم.

مزایای ویژه بلوک های سبک گچی نسبت به سایر بلوک های سبک
۱- مهمترین ویژگی که این نوع بلوک را متمایز می کند ، قیمت پایین تر آن نسبت به سایر بلوک ها است. که این ویژگی در صنعت ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲- کاهش حجم نازک کاری دومین ویژگی بارز این نوع از بلوک هاست.

۳- قیمت پایین تر چسب بلوک گچی ، تقریبا نصف قیمت ملاتهای آماده سیمانی می باشد.

فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *