چگونه چمدانهای خود را برای مسافرت آماده کنیم؟

By   دسامبر 3, 2017

چگونه چمدانهای خود را برای مسافرت آماده کنیم

چه برای دو روز تعطیلات آخر هفته چمدان خود را می بندید یا چه برای تعطیلاتی دو هفته ای، این ها توصیه هایی هستند که همیشه برای بستن بدون استرس چمدان نیاز خواهید داشت.

چگونه به چمدان خود نظم دهیم:

1. فهرستی از اقلام مورد نیاز برای گذاشتن در چمدان تهیه کنید

نگران هستید که شاید وسیله ای ضروری را در خانه جا گذاشته باشید؟ پاسپورت؟ انجام شد! خمیردندان؟ انجام شد! عروسک مورد علاقه؟ انجام شد! برای اینکه خیالتان راحت باشد که چه چیزی را در چمدان خود قرار دهید، فهرستی از اقلام ضروری روزمره برای تعطیلات را تهیه کنید. این گونه موقع آماده کردن چمدان، با خیال راحت می توانید چک کنید که آیا همه وسایل مورد نیاز را برداشته اید یا نه.

چگونه لباس ها را بسته بندی کنیم:

2. جلوی لک افتادن لباس ها را بگیرید

تا به حال شده که لباس های روشن را در چمدان گذاشته باشید و بعد وقتی به مقصد رسیدید متوجه شدید که روی آن ها لک افتاده؟ دیگر هرگز چنین مشکلی نخواهید داشت. اول از همه، همیشه لباس های رنگی روشن خود را از داخل به بیرون تا کنید و درون چمدان بگذارید، و دوماً، کلاه های پارچه ای یک بار مصرف مخصوص دوش گرفتن که در هتل به شما می دهند را با خود نگه دارید و از آن ها برای پوشاندن کف کفش هایتان استفاده کنید.

3. لباس ها را به صورت گرد تا کنید تا فضای خالی ایجاد شود

اصلاً احساس جالبی نیست که به مقصد تعطیلات خود برسید و کلی لباس برای اتو کشیدن انتظارتان را بکشد. برای حفظ فضا و جلوگیری از چروک شدن، لباس ها را به جای تا کردن به صورت گرد دولا کنید و سپس آن ها را در کیسه های وکیوم بگ قرار دهید. وکیوم بگ کیسه ای است که لباس ها را می توان در آن فشرده کرد تا جای کمتری اشغال کند. این کیسه ها به شما کمک می کند که فضای بسیار بیشتری در چمدان شما آزاد شود و جلوی چروک شدن را هم خیلی بهتر می گیرد.

4. فضای مرده را پر کنید

در هنگام بسته بندی، نیاز دارید که از کوچکترین فضای موجود در چمدان هم استفاده کنید. تاپ، لباس زیر، جوراب و هر لباس کوچکی را به صورت گرد تا کنید و آن ها را درون کفش هایتان قرار دهید تا هر فضای ممکنی پر شود.

5. تر و تازه باقی بمانید

بسیار مهم است که لباس هایتان رایحه ای تازه داشته باشند، به ویژه اگر سفری طولانی را در پیش داشته باشید. با همراه بردن کیسه ای کوچک از گل های خشک یا ورقه های نرم کننده پارچه، رایحه معطر لباس های خود را در طول سفر حفظ کنید.

چگونه گجت ها و وسایل برقی را بسته بندی کنیم:

6. کیسه های زیپ دار

معمولاً تمام وسایل الکترونیکی، کابل ها، و آن خرده ریزهایی که در آوردنشان در هنگام برخورد با نگهبانی می تواند یک عمر طول بکشد را چگونه سازماندهی می کنید؟ مثل بقیه افراد آن ها را هر جایی که پیدا کردید جا می کنید؟ اگر می خواهید بسته بندی وسایلتان منظم باشد پس بهتر است که کیسه های پلاستیکی زیپ دار را تهیه کنید. کیسه های اضافی هم تهیه کنید تا وسایل الکترونیکی مثل شارژر گوشی، شارژر دوربین، آداپتورها، هدفون، وسایل کوچکی که در هنگام بازگشت به خانه لازمتان می شود (کلید خانه، بلیت پارکینگ، کلیدهای ماشین)، قرص و دارو، وسایل بهداشتی دستی و سایر اکسسوری های خرد و ریز را در آن ها نگهداری کنید.

چگونه لوازم آرایش را بسته بندی کنیم:

7. پنبه نرم مخصوص مایعات

این توصیه ای مخصوص خانم هاست. برای این که در مسافرت جلوی ترک خوردن کرم پودر یا سایه چشم خود را بگیرید، پد پنبه ای تختی را بین کرم پودر و درب آن قرار دهید.

چگونه کتاب ها را بسته بندی کنیم:

8. همه چیز را با خود نیاورید

به جای اینکه کتابچه های راهنمای سنگین را با خود بیاورید، از صفحات ضروری که نیاز پیدا خواهید کرد کپی بگیرید. این کار به حفظ فضا و کاهش وزن بار کمک می کند. به علاوه، می توانید برای خود یک ایبوک ریدر یا کتابخوان الکترونیکی تهیه کنید و کتاب مورد نظرتان را دانلود کنید.

چگونه وسایل ارزشمند را امن نگه داریم:

9. بطری ها و تیوب های خالی

برای اینکه از به سرقت رفتن وسایلتان جلوگیری کنید، بهتر است که پنهان کاری کنید و پول نقد خود را جلوی دید نگذارید. اگر در ساحل هستید و می خواهید شنا کنید، پول خود را درون جعبه خالی لوسیون ضد آفتاب مخفی کنید. همچنین می توانید اسکناس های خود را تا کنید و درون ظرف خالی بالم لب قرار دهید.

چگونه جلوی تراوش مایعات را بگیریم:

10. از نوار پلاستیکی استفاده کنید

تصور کنید که چمدان خود را باز کنید، بوی جوجوبا و اسطوخودوس به مشامتان برسد، و بعد متوجه شوید که تمام محتویات چمدانتان با لایه ای ضخیم و چسبناک از شامپو پوشیده شده است. شاید برای همه ما چنین اتفاقی بارها پیش آمده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، درب بطری های مایعات را باز کنید و لایه ای از نوار پلاستیکی روی بطری قرار دهید و دوباره درب آن را ببندید. بعد با چسب نواری شفافی فاصله خالی اتصال درب با بطری را چسب بزنید. حالا می توانید بدون نگرانی از تراوش مایعات سفر کنید.

11. چمدان خود را وزن کنید

این اسلحه ای پنهان است که کمک می کند مجبور به پرداخت هزینه غیرضروری در فرودگاه نشوید. ترازوی چمدان قابل حملی تهیه کنید و هم ابتدا و هم انتهای سفر چمدان و ساک های خود را وزن کنید تا ببینید که چقدر تا رسیدن به محدودیت وزن تعیین شده از سوی فرودگاه جا دارید. اگر به محدودیت تعیین شده نزدیک باشید، شاید بهتر باشد که بعضی از لباس های سنگین تر خود را به تن کنید یا اینکه از همان اول یک سری وسایل را با خود حمل نکنید (مثل وسایل بهداشتی سنگین که آن ها را در زمان رسیدن به مقصد نیز می توانید بخرید).

12. چمدانی سبک وزن بخرید

فکر نکنید که خریدن گرانترین چمدان شیک موجود در بازار حتماً به نفعتان خواهد بود، بلکه احتمال بیشتری دارد که سارقان را در فرودگاه و در هنگام سفر جذب کند. شاید بهتر باشد که چمدانی سبک وزن تهیه کنید و خیلی جلب توجه نکنید. اگر از چمدانی با پوشش سخت و محکم استفاده کنید، می تواند حتی پیش از اینکه شروع به بسته بندی کرده باشید حدود 4 کیلو به وزن بار شما اضافه کند، پس گرانقیمت بودن همیشه هم خوب نیست.

13. محدودیت های خود را بدانید

وزن مجاز بار می تواند بسته به هر شرکت هواپیمایی متفاوت باشد. قبل از اینکه به فرودگاه برسید حتماً از محدودیت های بار خود مطلع شوید. بعضی شرکت ها به شما اجازه می دهند که دو کیف را حمل کنید ولی نه همه آن ها، و وزن مجاز نیز از نظر هر شرکت متفاوت است.

14. روی چمدان خود لیبل بزنید

در هنگام جستجو برای چمدانتان در فرودگاه، احتمالاً چمدان های زیادی شبیه به مال شما وجود خواهد داشت. چمدان خود را با تگ های خاص با دقت لیبل بزنید و حتی کمی ظاهر آن را تزئین کنید تا بتوانید در انبوه چمدان ها به راحتی آن را پیدا کنید. آن را با روبان، استیکر یا حتی بند کفش های رنگی تزئین کنید تا بلافاصله قابل تشخیص باشد.

15. کیف دستی مناسبی به همراه داشته باشید

هر چقدر هم چمدان خود را خوب تزئین کنیم، باز هم بدترین اتفاق ممکن است رخ دهد. بعضی وقت ها چمدان ها در فرودگاه گم می شوند. حتماً وسایل ارزشمند خود را در کیف دستی خود قرار دهید و همیشه یک دست لباس نیز در کیف دستی تان داشته باشید. این گونه مجبور نیستید که به محض رسیدن به مقصد با عجله به فروشگاه ها بروید تا لباس جایگزین بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *