چگونه مجوز بگیریم کارگاه بلوک زنی بزنیم

By   ژوئن 5, 2022

درود بر همه ی شما عزیزان
راهنمایی و آموزش برای مجوز و کارگاه و دستگاه از ما ، کار از شما

اگر دنبال احداث یک کارگاه بلوک زنی هستین و میخواهید از ابتدا درآمد خوبی داشته باشین باید اصول و فنون کارکردن را یاد بگیرین ، متخصصان ما همه ی این موارد را به شما آموزش می دهند . شما می توانید با دستگاه بلوک زنی اتوماتیک روزانه بیش از 8000 بلوک تولید کنید .
بلوک زنی یا کارگاه بلوک سیمانی برای تولید بلوک استاندارد از مهم‌ترین نو آوری ها در زمینه کسب و کار حرفه ای پربازده است. در واقع از لحاظ کارآفرینی بسیار عالی و پرسود است. برای ساخت کارگاه بلوک زنی سیمانی استاندارد، مصالح و ابزارآلات مختلفی میتوان معرفی کرد.

داشتن مکان مناسب و تجهیزات خط تولید اتوماتیک اساس راه اندازی کارخانه بلوک زنی می باشد. همه بلوک های سیمانی از سیمان به عنوان مصالح ثابت و اصلی استفاده می کنند. دیگر مصالح می‌توانند ماسه، پوکه معدنی، پرلیت و لیکا باشند که هرکدام ویژگیهای خود را دارا می‌باشند. حتی در صورت تمایل می توانید با استفاده از دستگاه جدول زنی اتوماتیک این حرفه را نیز یاد بگیرید.

از لحاظ ظاهری بلوک‌های سیمانی می‌بایست صاف و بدون شکستگی باشند و به گونه‌ای باشند که اندود و ملات براحتی به آن بچسبند. پس فراهم کردن مکان و تجهیزات استاندارد برای به راه انداختن کارگاه بلوک زنی سیمانی گام اول و مهم است. راه اندازی کارخانه بلوک زنی، نیاز به دانش گروه خبره مهندسی دارد که مکان، تجهیزات و ملزومات اولیه را بدرستی تشخیص و پیشنهاد دهد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به زبان ساده، کل مراحل راه اندازی کارگاه تولید بلوک سیمانی را برایتان شرح دهیم.
چگونه بلوک سبک تولید کنیم؟
درآمد کارگاه بلوک زنی

بلوک سیمانی سبک یا سنگین، از با صرفه‌‌ترین و اصلی‌ترین مصالح ساختمانی است که از ترکیب سیمان، پوکه معدنی یا ماسه‌ی ریزدانه و حباب‌های هوا با‌ اندازه‌های مختلف فرآوری می‌گردد. تولید بلوک سیمانی به‌ عنوان جایگزین اجر (خشت) با مزیتهای زیاد برای خریدار و تولید کننده همراه بوده است. در واقع سود بلوک سیمانی به ازای تولید هر عدد، بیشتر از ۲۰% برای یک تیم کاربلد است، پس همانطور که پیداست درآمد کارگاه بلوک زنی برای اهل کار، بسیار خوب است. بعضی از دستگاه های بلوک زنی دستگاه بلوک زنی کادونا گفته می شود .

علاوه بر بازار اشباع نشده تاسیس کارخانه بلوک سازی، باید کاربرد فراگیر بلوک های سیمانی را هم بر علت های بالا بودن درآمد کارگاه بلوک زنی افزود. چرا که عمدتاً برای دیوارهای غیر باربر و به‌عنوان پرکننده در کف‌سازی و شیب‌بندی ساختمان‌ها و… این بلوک ها قابل‌ بهره‌گیری هستند. تولید کالای مصرفی، سود آور است، این یک قانون است. در این زمینه هم اگر در فناوری تولید، از تکنولوژی‌های جدید در فرآوری ساختمانها استفده کنیم که سود فبهاااا زیاد می شود. در ضمن شما میتوانید با تهیه دستگاه بلوک زنی دست دوم کار خود را شرع کنید.


سود یا درآمد کارگاه بلوک زنی

کارگاه بلوک زنی نیز مانند سایر مشاغل تولید یک برآورد سود مشخصی را دارد. بی پرده بگوییم کسی که کار فنی بلد نیست و بی حوصله است باید از خیر تاسیس و سود کارگاه بلوک زنی بگذرد. هر کاری شرایط و اهل خود را می طلبد. کار بلوک زنی، سود خوبی دارد منتها برای کسی که بتواند کار کند. اداره کردن تولیدی بلوک کار سختی است، البته منظورمون بلوک زنی مدرن است. بعضا دیده شده که کل سود یک ماه کارگاه صرف تعمیرات شده است. بی گدار به آب نزنید لطفا!

اول شرایط و تجهیزاتی که در قسمت های بعدی مقاله شرح خواهیم داد را فراهم کنید. البته نیاز نیست همه این تجهیزات را همان روز اول داشته باشید، ولی باید در نظر بگیرید که در پروسه تولید بلوک سیمانی سبک به آنها نیاز خواهید داشت. توصیه میکنیم که همه قدم های زیر را زیر نظر یک فرد موفق در این حوزه پیش ببرید، اینگونه جلوی هزینه های بیخودی را گرفته اید.
قیمت بلوک سبک در کارخانه بلوک سازی


سود بلوک سیمانی

کارگاه بلوک زنی با بتن آلوکا

بلوک سیمانی نوع سبک چون عایق حرارتی است و مصرف انرژی در ساختمان، مقاوم در مقابل نم و صدا و در مقابل زلزله است مصرف و خرید بالایی دارد. چون بازار خرید بلوک های سبک بسیار رونق گرفته است، تواید هیچ کارگاه بلوک سازی در دستش باد نمیکند که هیچ، بلکه در صورت داشتن کیفیت خوب، مشتریان در صف خرید قرار می گیرند. مخصوصا برای بلوک های ۲۰ سانت و ۱۵ سانت که فروش فوق العاده بالاست. بتن آلوکا میانگین سود هر عدد بلوک سبک سیمانی ۲۰ سانت را بصورت تجربی در حدود ۴۰۰ تومان برآورد کرده است. هر چه تیراژ تولید بالا، کیفیت تولید بهتر شود، سود بلوک سیمانی هم در مجموع بیشتر می شود.
انواع روش های بلوک زنی

بلوک زنی به دو روش اصلی و یک روش مکل انجام می پذیرد. بلوک زنی اتوماتیک و بلوک زنی ساده یا دستی اصلی ترین روش های تولید بلوک در کارگاه می باشند اما یک روش مکمل دیگر به اسم بلوک زنی نیمه اتوماتیک نیز وجود دارد که ترکیب دو روش اصلی می باشد. اگر به دنبال سود بالا هستید پیشنهاد ما تولید به روش اتوماتیک است، اما اگر بودجه کمی برای برپایی کارگاه دارید و در یک متراژ کم با حداقل هزینه تجهیزات شروع کنید همان روش دستی و دستگاه کادونا، مناسب ترین گزینه برای شماست. هدف و بودجه تعیین کننده روش و راه شما خواهد بود.
بلوک زنی ساده یا دستی

بلوک زنی ساده با دستگاه کادونا یا تخم گذار انجام می پذیرد. اگر قصد راه اندازی یک کارگاه بلوک زنی دستی را دارید، زمین بلامانع نیز برای این کار فراهم کرده اید، هزینه اولیه فراهم کردن تجهیزات بلوک زنی ساده در حدود ۱۵۰ میلیون برای حدود ۸۰۰ قالب تولید روزانه بلوک می باشد. سود مناسبی هم متناسب با هزینه ای که گذاشتید برداشت خواهید کرد. نوع بلوک های تولیدی کارگاه شما نیز عموما سنگین خواهد بود، چون دستگاه تخم گذار، پرسی روی بلوک انجام نمی دهد.

بلوک زنی ساده مناسب افرادی است که بودجه کمی را برای شروع کار خود در نظر گرفته اند، اما بعدا می توانند خط تولید خود را وسعت داده و تبدیل به بلوک زنی اتومات نمایند.
بلوک زنی اتوماتیک

بلوک زنی اتوماتیک با دستگاه پرسی و اتومات انجام می پذیرد. راه اندازی کارگاه بلوک سیمانی، بهترین گذرگاه سرمایه‌گذاری برای رسیدن به سود مناسب است منتها بابه کارگیری ساز و برگ اتوماتیک یا نیمه‌اتوماتیک این سود امکان پذیر است. قیمت یک خط تولید بلوک زنی اتوماتیک با تولید روزانه ۴۰۰۰ قالب بلوک، حدودا یک ملیارد تومان در بازه زمانی سال ۱۴۰۰ می باشد، بلوک های تولیدی نیز عموما بلوک های سبک باکیفیت می باشد چرا که همگی پرس شده و با مصالح استاندارد تولید شده است.

چون با توجه به افزایش روند تولید در کارگاه بلوک زنی سیمانی اتوماتیک می‌توان هزینه‌های تولید را با تیراژ کاهش داد. پس با استفاده از تجهیزات اتوماتیک در کارگاه بلوک سیمانی می‌توان به استانداردهای مورد نیاز دست‌یافت لغایت در صنعت جایگاه مناسب‌تری برای سرمایه‌گذار ایجاد شود. در این مقاله نحوه راه اندازی بلوک زنی اتوماتیک را شرح می دهیم چرا که تخصص تیم بتن آلوکا این روش است، هر چند در دهه ۱۳۸۰ خود این مجموعه به روش بلوک زنی دستی تولید داشت. اگر فکر میکنید نیاز به آموزش و مشاوره بیشتر دارید تیم آلوکا در خدمت شماست، کافیست تماس برقرار نمایید.
تجهیزات کارگاه بلوک زنی

دستگاه بلوک زنی سبک

تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه بلوک سازی مدرن به شرح لیست زیر می باشد:

۱- دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

۲- زمین وسیع حداقل ۲ هزار متر

۳- لیفتراک

۴- میکسر

۵- نزدیکی به معادن پوکه

۶- قالب های محکم و استاندارد متنوع

۷- اتاق بخار جهت خشک شدن

۸- قفسه های فلزی جهت چیدن منظم بلوک ها روی آن

۹- کارگرانی مجرب

۱۰- تیم فنی و متخصص سر پروژه

سایر تجهیزات موردنیاز کارگاه بلوک سازی را در آینده نزدیک به شما خواهیم کرد.
هزینه حمل بلوک سیمانی به شهرهای مختلف
رده‌بندی بلوک سبک کارگاه بلوک زنی سیمانی استاندارد

مطابق استاندارد بلوک‌های سبک به چهار رده دسته می‌شوند:

بلوک سیمانی سبک ردیف یک: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده ۵۰۰- ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک رده دو: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده ۷۰۰- ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک ردیف سه: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، درمحدوده ۱۰۰۰- ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سبک رده چهار: چگالی این گونه بلوک پس از خشک شدن در گرمخانه، در محدوده ۱۷۰۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.
گنجایش دستگاه های مختلف حمل بلوک سیمانی
مزایای کارگاه بلوک زنی سبک

-ایجاد پیشه حرفه ای و در آمدزا

-وجود مشتری برای بلوک و تیرچه در هر منطقه‌ای از ایران

-نظارت کامل بر روند تولید بلوک و تیرچه و کیفیت آن

-توجیه اقتصادی خرید بلوک یا تیرچه و یا خرید دستگاه بلوک زنی و میکسر و شروع تولید

-کاهش هزینه پرتی‌های ناشی از حمل و نقل بلوک

-عدم نیاز به سوله مدرن یا کارگاه بلوک زنی خاص

-عدم خسارت مالی به دلیل نوسان قیمت و یا ویران شدن بلوک

-تولید و عرضه به موقع بلوک های با کیفیت به بازار مصالح ساختمانی

– کاهش هزینه های دیوارچینی ساختمان

– کاهش هزینه های اضافی مربوط به عایق کاری حرارتی و صوتی

– کاهش دستمزد کارگر برای اجرای دیوار با استفاده از بلوک های سبک تولید شده این کارگاه ها

– کاهش تعداد روزهای کاری دیوارچینی و در نتیجه پروژه با استفاده از بلوک های سبک

-کاهش قابل توجه وزن سازه -سازگاری با محیط‌زیست- پایداری فشاری بالا

-عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی در فرآیند فرآوری برپایی مزیت نسبی برای ساختمان‌های ساخته‌شده با این محصول
نصب کاشی روی بلوک سبک

مزایای تاسیس یک کارگاه بلوک زنی بسیار زیادتر از این تعداد می باشد، مزایا و معایب تولیدادت این کارگاه ها در حین پروژه و بعد آن، بطور کامل هر بنا یا ساختمان ساز و هر کسی که در آن بنا زندگی خواهد کرد متوجه خود خواهد کرد.
اکثر کارگاه های بلوک زنی سیمانی در کدام شهر هستند؟
معایب تولیدات کارگاه بلوک زنی سبک

۱- کم شدن استقامت بلوک با آمیخته شدن خاک یا نمک در مواد تشکیل دهنده بلوک در کارگاه بلوک زنی سیمانی

۲- بسیار بودن میزان پسمان‌ها آن‌ها در سررسید حمل و نقل و ساخت دیوارها یا سقف‌ها

۳- هزینه های تاسیس و خرید تجهیزات کارگاه های بلوک زنی در شرایط فعلی و تورم، خیلی سرسام آور است.

۴- هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات کارگاه بلوک زنی بعضا خیلی بیشتر از قیمت خرید دستگاه بلوک زنی است!

۵- حتما باید یک فنی کار یا فرد متخصصی وجود داشته باشد که فقط مسئول رسیدگی و کنترل تجهیزات کارگاه بلوک زنی باشد و از خرابی های بیخود وسایل جلوگیری کند
مشخصات‌ بلوک‌ استاندارد تولید شده در کارگاه بلوک زنی سیمانی سبک

۱. عایق حرارت و صدا می‌باشد

۲. پایداری در مقابله با زلزله

۳. دوام بسیار و وزن ناچیز

۴. افزایش سرعت اجرا، سهولت در حمل‌ونقل، قابل برش و شکل‌پذیر

۵. مقاوم نفوذ و رطوبت آب

۶. همخوانی با دیگر مصالح ساختمانی

۷. سازگاربامحیط‌ زیست

۸. مقاوم آتش
اصلی ترین کاربرد بلوک استاندارد سبک در ساختمان سازی
راه اندازی خط تولید کارگاه بلوک زنی سیمانی

کارگاه بلوک زنی آلوکا در تبریز

بلوک پوکه‌ای سبک از مصالح پرکاربرد برای ساخت ساختمان می‌باشد و روزانه بر حجم و حوزه به کارگیری آن‌ها افزوده می‌شود. درنتیجه تاسیس کارگاه بلوک زنی سیمانی سبک، توجیه اقتصادی به صرفه‌ای داراست چرا که میزان تقاضا برای بلوک‌های سبک بتنی در حال افزایش است.

کارخانه بلوک زنی آلوکا با سهم گیری از علم روز مهندسین کار آزموده و با سابقه در فرآوری گونه‌های بلوک سبک پوکه‌ای و بلوک سیمانی در تبریز فعالیت میکند. بتن آلوکا شما را در راه اندازی خط تولید کارآمد کارگاه بلوک زنی سیمانی و خرید تجهیزات لازم برای کارگاه بلوک زنی یاری می کند.

چگونه مجوز کارگاه بلوک زنی بگیریم

خب رسیدیم به بحث مجوز ، اصلن نگران نباشید ، اوضاع کشور به گونه ایست که به سادگی می توان مجوز کارگاه بلوک زن را گرفت .با توجه به نوع ساختمان سازی که در کشور ایران وجود دارد و مصالحی که به صورت غالب در آن استفاده می‌شوند می‌توان گفت امروزه چیزی بیش از هفتاد درصد از مصالحی که برای سقف یا کف ساختمان استفاده می‌شود مربوط به بلوک می‌باشد. استفاده از بلوک در مصالح ساختمان دارای دلایلی است که از مهم ترین آن ها می توان مقرون به صرفه بودن آن از لحاظ اقتصادی را نام برد. دلایل دیگری در کنار صرفه اقتصادی و بازار مناسب برای بلوک امروزه به دلیلی برای ثبت کارگاه‌های بلوک زنی در میان افراد منجر شده است و افراد بسیاری برای گرفتن مجوز یک کارگاه بلوک زنی اقدام می کنند. اما این سوال همواره در میان کسانی که قصد تاسیس و تولید یک شرکت و یا یک کارگاه جدید را دارند، مطرح است که چه مراحلی برای اخذ مجوز مورد نیاز است؟ ما در مقاله قصد داریم شما را با کم و کیف و چگونگی مراحل برای مجوز کارگاه بلوک زنی آشنا کنیم. گروه بتن سرمد با دارا بودن سابقه‌ای درخشان در صنعت بتن می‌تواند مشاور شما عزیران در این رابطه باشد.
بتن در واقع قطعه‌ای است که در کارگاه‌های ساخت به صورت توخالی ساخته می‌شوند. متریال استفاده شده در بتن می‌تواند سیمان، ماسه، سفال و … باشد. استفاده از بلوک در ساختمان‌ها دارای مزایا و کاربردهای فراوانی می‌باشد. از جمله اینکه با استفاده از سقفی که دارای بلوک است، سبکی سقف تا حد زیادی بالا خواهد رفت. سقف و کفی که از بلوک ساخته می‌شود به طور معمول نسبت به دیگر مصالح ساختمانی دارای مقاومت در برابر مواردی مانند آب، باد، صوت و حرارت می‌باشند. همانطور که اشاره شد از موارد مهم می‌توان صرفه اقتصادی استفاده از بلوک را درساختمان نام برد. جمع موارد بالا از دلایل مهم انتخاب بلوک نه تنها برای مصرف کنندگان بلکه برای تولیدکنندگان آن نیز می‌باشند.
چگونگی ثبت شرکت بلوک زنی

اگر به عنوان متقاضی برای ثبت شرکت تیرچه و یا بلوک می‌باشید اولین قدم ثبت شرکت نزد مرجع خواهد بود. در قدم اول آنچه باید مشخص شود این است که فعالیت در حوزه سهامی خاص یا مسئولیت محدود انجام خواهد پذیرفت. در ثبت شرکت برای تولید و توزیع انواع تیرچه و بلوک با هدف کمک به چرخ اقتصادی و مسکن کشور می‌توان اقدام به ثبت شرکت نمود.
شرکت بلوک زنی سهامی خاص

در این شرکت همانگونه که از اسم آن برمی‌آید مسئولیت افرادی که در شرکت حضور دارند به میزان سهام آن‌ها برمی‌گردد. میزان سهام هر فرد در شرکت را میزان سرمایه‌ای که که در شرکت دارد، تعیین می‌کند. افرادی که در شرکت سهام دار محسوب می‌باشد نباید کمتر از سه نفر باشند. در ثبت نام این شرکت بعد از انتخاب نام شرکت و یا قبل از آن عنوان شرکت سهامی خاص حتما قید خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای شرکت بلوک زنی سهامی خاص به شرح زیر است:

حداقل میزان سرمایه برای راه اندازی شرکت
حداقل سه نفر عضو و سرمایه گذار
دو نفر بازرس
پرداخت نقدی بخشی از سرمایه
مدارک شناسایی و کپی تمام اعضای شرکت
مجوزی که اداره ثبت شرکت‌ها صادر می‌کند.
گواهی نداشتن سو پیشنیه اعضا که از پلیس+10 تهیه می‌شود.
امضا اقرارنامه

شرکت بلوک زنی با مسئولیت محدود

در این شرکت یک همکاری میان دو یا چند نفر از اعضا برای یک همکاری تجاری شکل خواهد گرفت. در ثبت این شرکت در کنار نام شرکت باید با مسئولیت محدود ذکر شود. شرایط برای ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک با مسئولیت محدود به این شرح می باشد:

سرمایه اولیه
حداقل دو نفر عضو
تعهد یا پرداختن کل سرمایه
اقرارنامه امضا شده
گواهی عدم سوپیشینه اعضا
مدارک و کپی مدارک اعضا

پس از ثبت شرکت و اخذ مجور برای راه اندازی کارگاه‌های بتن زنی نیاز به تجهیزات و ماشین آلاتی است که برای تولید بلوک مورد استفاده قرار می‌گیرند که این تجهیزات در کارگاه ساخت دستگاه بلوک زنی طراحی و تولید می شوند.
کارخانه بتن ماشین صفاهان در عرصه محصولات و ماشین آلات صنعتی و ساختمانی با تکیه بر تخصص و تجربه خود آمادگی ارائه انواع ماشین‌آلات و تجهیزاتی که مربوط به کارگاه‌های بلوک زنی می‌باشند را داراست. شرکت ما با دارا بودن سابقه‌ای درخشان می‌تواند این اطمینان را در شما به وجود آورد که پس از ثبت و گرفتن مجوز برای تاسیس کارگاه بلوک زنی با پیشرفته ترین و باکیفیت ترین تجهیزات روز دنیا مراحل تولید و عرضه بلوک به بازار را به انجام برسانید.

منبع : دستگاه بلوک زنی کیمیا
https://www.block-device.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *