چگونه خاک کاکتوس خود را مخلوط کنیم

By   نوامبر 30, 2020

چگونه خاک کاکتوس خود را مخلوط کنیم؟

کاکتوس ها تقاضای کمی در تأمین آب دارند ، اما بیشتر در مورد بستر گیاه آنها. چگونه خاک کاکتوس خود را مخلوط کنید.

اگر می خواهید کاکتوس ها را دوباره تخلیه کنید ، باید از مخلوط کاشت مناسب استفاده کنید
بلوک زن
اگر می خواهید کاکتوس تازه خریداری شده به درستی رشد کند ، باید نگاهی به بستری که در آن قرار دارد ، بیاندازید. اغلب ساكلنت های فروشی را در گلدان های ارزان قیمت گلدان قرار می دهند كه در آنها نمی توانند به درستی رشد كنند. یک خاک خوب کاکتوس را می توانید به راحتی خودتان مخلوط کنید.

به طور کلی کاکتوس ها کم خواسته و مراقبت از آنها آسان است ، دلیل اصلی این واقعیت این است که به ندرت نیاز به آبیاری دارند. اما دقیقاً به این دلیل که کاکتوس ها به عنوان ساکولنت ها به طور طبیعی با مکان های شدید سازگار هستند ، بستر کاشت مناسب برای یک فرهنگ موفق از اهمیت بیشتری برخوردار است. کاکتوس ها فقط در صورتی رشد خوبی دارند که مانند سایر گیاهان بتوانند سیستم ریشه خود را به خوبی توسعه دهند که به آنها کمک می کند مواد مغذی مهم را از خاک جذب کنند.

متأسفانه ، کاکتوس ها اغلب به اندازه کافی در خاک گلدان معمولی به جای خاک کاکتوس قرار می گیرند ، که این مورد نیاز اکثر گونه ها را برآورده نمی کند. بنابراین ابتدا باید یک کاکتوس تازه خریداری شده خریداری کنید – البته به شرطی که از خرده فروشی متخصص تهیه نشوددوباره در یک بستر مناسب قرار دهید . خاک کاکتوس موجود در بازار که متناسب با نیاز اکثر کاکتوس ها است ، به عنوان خاک گلدان توصیه می شود. با این حال ، اگر می خواهید چندین کاکتوس مختلف را در خانه کشت ، مراقبت یا پرورش دهید ، توصیه می شود خاک مناسب کاکتوس های خود را مخلوط کنید.

محتوا

پوکه معدنی یا هوموس؟
مواد تشکیل دهنده خاک خوب کاکتوس
خاک کاکتوس را خودتان مخلوط کنید
خاک کاکتوس

پوکه معدنی یا هوموس؟

خانواده گیاهان کاکتوس ها (Cactaceae) از قاره آمریکا است و با ۱۸۰۰ گونه بسیار گسترده است. بنابراین کاملاً طبیعی است که همه اعضا موقعیت مکانی و بستر یکسانی ندارند. کاکتوسهایی که از مناطق کویری گرم و خشک و نیمه بیابانی یا مناطق کوهستانی خشک (به عنوان مثال آریوکارپوس) تهیه می شوند ، یک بستر کاملاً معدنی را ترجیح می دهند ، در حالی که کاکتوس های مناطق پست ، جنگل های بارانی گرمسیری و عرض های معتدل به طور قابل توجهی نیاز بیشتری به آب و مواد مغذی دارند. هنرمندان گرسنگی مطلق در میان گیاهان کاکتوس شامل Ariocarpus و selenicereen تا حدی epiphytic ، به عنوان مثال ، ازتک ها ، Lophophora ، Rebutia و Obregonia گونه ها هستند. آنها بهتر است در یک بستر کاملاً معدنی و بدون محتوای هوموس کاشته شوند. اکینوپسیبه عنوان مثال ، Chamaecereus ، Pilosocereus و Selenicereus بستری را با عناصر غذایی بالاتر و مواد معدنی پایین ترجیح می دهند.

کاکتوس های بشکه ای از آمریکای جنوبی می آیند و خاک لومی ، کمی اسیدی را ترجیح می دهند

مواد تشکیل دهنده خاک خوب کاکتوس
خاک کاکتوس

از آنجا که بسیاری از کاکتوسهای ما در گلدانهای کوچک قرار دارند ، مخلوط خاک برای هر کاکتوس منفرد معمولاً بسیار گران است. بنابراین توصیه می شود که یک مخلوط جهانی خوب تهیه کنید که بتوان یک یا آن ماده دیگر را برای متخصصان به آن اضافه کرد. خاک خوب کاکتوس باید دارای ویژگی ذخیره آب عالی ، نفوذپذیر و سست باشد ، اما از نظر ساختاری پایدار است و تهویه خوبی دارد. اجزای منفرد معمولاً خاک گلدان ، خاک گلدان و یا کمپوست بسیار مناسب است(سه تا چهار سال) ، شن کوارتز ، ذغال سنگ نارس یا الیاف نارگیل ، لوم یا خاک رس خشک ، خرده ریز ، قطعات پوکه و گدازه یا قطعات رس منبسط شده. از این اجزا می توان برای مخلوط کردن بسترهای معدنی مختلف هوموس که بیشتر کاکتوسها تحمل می کنند استفاده کرد. هرچه محل طبیعی انواع کاکتوس خشک و ماسه ای باشد ، میزان مواد معدنی نیز باید بالاتر باشد. نیاز به مقدار pH و مقدار آهک خاک بسته به نوع Cactus متفاوت است. مقدار pH خاک کاکتوس خود مخلوط را می توان به راحتی با یک نوار آزمایش بررسی کرد.

خاک کاکتوس را خودتان مخلوط کنید
برای یک خاک Cactus جهانی ساده ۵۰ درصد خاک گلدان یا خاک گلدان را با ۲۰ درصد شن کوارتز ، ۱۵ درصد پوکه و ۱۵ درصد خاک رس یا گدازه منبسط شده مخلوط کنید. مخلوط ۴۰ درصد هوموس ، ۳۰ درصد لوم یا خاک رس و ۳۰ درصد فیبر نارگیل یا ذغال سنگ نارس کمی فردی تر است.

سپس یک مشت ماسه کوارتز در هر لیتر به این مخلوط اضافه کنید. مهم است که الیاف نارگیل قبل از پردازش در آب خیسانده شوند و سپس کمی مرطوب پردازش شوند (اما مرطوب نیست!). خاک رس و لوم نباید خیلی شکننده باشد ، در غیر این صورت خاک کاکتوس خیلی جمع و جور خواهد شد.
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
به هیچ وجه نباید از شن بازی یا شن و ماسه ساختمانی برای شن استفاده کنید ، زیرا این کار فشرده سازی زیادی خواهد کرد. حالا مواد را به خوبی در یک جعبه تخت یا یک جعبه مقوایی مخلوط کنید ،بگذارید همه چیز برای چند ساعت غرق شود و زمین را دوباره مخلوط کنید. نکته: بسیاری از Cactus ها PH کم را ترجیح می دهند.

شما می توانید به این هدف برسید ، به عنوان مثال ، با استفاده از خاک ردودندرون به جای هوموس. اگر از خاک گلدان برای مخلوط کردن خاک کاکتوس خود به جای خاک گلدان استفاده کرده اید ، باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است.

خاک کاکتوس کاملاً معدنی متشکل از مخلوطی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند.

از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.

بسیاری از کاکتوس ها pH کم را ترجیح می دهند. شما می توانید به این هدف برسید ، به عنوان مثال ، با استفاده از خاک ردودندرون به جای هوموس. اگر از خاک گلدان برای مخلوط کردن خاک کاکتوس خود به جای خاک گلدان استفاده کرده اید ، باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است.

خاک کاکتوس
خاک کاکتوس کاملاً معدنی متشکل از مخلوطی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست

، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.بسیاری از Cactus ها pH کم را ترجیح می دهند. شما می توانید به این هدف برسید ،

به عنوان مثال ، با استفاده از خاک ردودندرون به جای هوموس. اگر از خاک گلدان برای مخلوط کردن خاک کاکتوس خود به جای خاک گلدان استفاده کرده اید ، باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است. خاک کاکتوس کاملاً معدنی از ترکیبی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی تشکیل شده است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد

تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.شما می توانید به این هدف برسید ، به عنوان مثال ، با استفاده از خاک ردودندرون به جای هوموس. اگر از خاک گلدان برای مخلوط کردن خاک Cactus خود به جای خاک گلدان استفاده کرده اید ، باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است.
دستگاه بلوک زن
خاک کاکتوس کاملاً معدنی متشکل از مخلوطی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.شما می توانید به این هدف برسید ، به عنوان مثال ، با استفاده از خاک ردودندرون به جای هوموس. اگر از خاک گلدان برای مخلوط کردن خاک کاکتوس خود به جای خاک گلدان استفاده کرده اید ، باید از کوددهی Cactus در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است.

خاک کاکتوس کاملاً معدنی متشکل از مخلوطی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ،

کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است. خاک کاکتوس کاملاً معدنی متشکل از مخلوطی از ۳۰ درصد لوم خرد و قطعات گدازه ریزدانه گدازه ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی است.

اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.باید از کوددهی کاکتوس در سال اول خودداری کنید ، زیرا این خاک قبلاً بارور شده است.

خاک کاکتوس کاملاً معدنی از ترکیبی از ۳۰ درصد خاک رس خرد و قطعات گدازه دانه ریز ، قطعات رسی منبسط شده و پوکه در قسمتهای مساوی تشکیل شده است. اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز Cactus ها پشتیبانی کنند.

از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.اندازه دانه های اجزای منفرد باید حدود چهار تا شش میلی متر باشد تا ریشه های ریز کاکتوس ها پشتیبانی کنند. از آنجا که این مخلوط حاوی هیچ ماده مغذی نیست ، کاکتوسهای موجود در یک بستر کاملاً معدنی باید به طور منظم به آرامی کود شوند.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *