چه کسانی نباید انگور مصرف کنند؟

By   دسامبر 2, 2014

چه کسانی نباید انگور مصرف کنند؟

شاید برخی فراد تصور کنند انگور چون میوه است برای بدن ضرری ندارد. در حالیکه مصرف بیش از اندازه آن می تواند برای بعضی ها مشکل ایجاد کند. از دیدگاه طب سنتی آن دسته از افرادی که مستعد حساسیت هستند، به خصوص حساسیت پوستی، نباید انگور مصرف کنند. زیرا انگور باعث تشدید مشکلشان می شود، البته شیره انگور می تواند به درمان حساسیت کمک کند. بلوک زن بلوک زنی دستگاه بلوک زنی قیمت بلوک زن دستگاه بلوک زنی بلوک زنی بلوک زن

علم تغذیه تاکید می کند که افراد در حد متعادل باید از انگور استفاده کنند. به ویژ] آنهایی که به دیابت، مشکلات کبدی و اسید اوریک بالای خون مبتلا هستند، مصرف بی رویه انگور می تواند باعث بالا رفتن قندخون و اسید اوریک شود. آب انگور نسبت به خود انگور، قند خون را بیشتر بالا می برد. زیرا فیبرش جدا شده و شاخص گلیسمی آب میوه بیشتر از خود میوه است. همچنین خواص انگور در پوست آن وجود دارد.

آیا می دانید که؟

اکثر مصرف کنندگان انگور در استان هایی از کشور هستند که زمین های کشاورزی انگور در آنها وجود دارد. دلیل این مسئله هم وفور انگور در این استان هاست. دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

بسیاری از کشاورزان تولیدکننده انگور به قدری محصول تولید می کنند که محصول مورد نظر علاوه بر اینکه نیاز خود استان را تامین می کند به استان های دیگر هم فرستاده می شود؛ حتی بعضی مزارع آنقدر حجم تولیدی محصول شان زیاد است که انگورها به کشورهای دیگر صادر می شوند.

آمارها نشان می دهد که سرانه مصرف انگور و دیگر محصولات آن در استان آذربایجان غربی حدود 25 کیلوگرم است. استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با سرانه مصرف حدود 28 کیلوگرم در گروه استان هایی قرار می گیرد که مصرف انگور در آنها بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *