پوکه معدنی در زهکش تونل

By   ژانویه 5, 2021

پوکه معدنی در زهکش تونل

در بیشتر پروژه های عمرانی در پشت المانهای حایل تونل ها . ساختمانهای پایین تر از سطح زمین . بندر سازی و.. احتیاج به یک پرکننده بسیار سبک است . این سبکدانه های معدنی پرکننده علاوه براین که سبک هستند, باید قابلیت رهکشی,جذب آب خیلی پایین و همچنین زاویه اصطکاک داخلی مناسب را داشته باشد .
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
اگر از مصالح عادی مثل شن و ماسه استفاده شود وزن بار مرده خاک پشت دیوار حایل با در نظر گرفتن وزن فضایی در مقایسه با پوکه معدنی قروه(اسکوریا) در حدود ۴ برابر سنگین تر خواهد بود . همچنین اگر از پوکه معدنی تبریز(پومیس) به جای پوکه معدنی قروه استفاده شود . پومیس یا پوکه سفید تبریز روشن در هنگام خیس شدن با جذب بالا علاوه بر عدم زهکشی باعث سنگینی مضاعف بار پشت سازه میشود . همچنین در جریان آب خظر شسته شدن به مرور زمان و ایجاد یک فضای خالی و آوارریزی یک دفعه سطوح پشتی را به وجود می آورند . ضمن اینکه اگر به جای پوکه معدنی از لیکا (پوکه صنعتی) استفاده شود توجیه اقتصادی نداشته به این دلیل قیمت پوکه صنعتی لیکا ۸ برابر قیمت پوکه معدنی میباشد و به هیچ وجه برای پیمانکاران مقرون به صرفه نمیباشد .

از چه پوکه معدنی در زهکش تونل استفاده کنیم؟

با توجه به مطالب ذکر شده بالا در حایل تونل ها که احتیاج به سبکدانه های پوکه معدنی قروه میباشد . استفاده از سایز بادامی پوکه معدنی قروه ۱۰-۳۰ میلیمتر به صورت فله و یا در صورت تقاضای پیمانکار گرامی به صورت بسته بندی (گونی) پیشنهاد میگردد . در صورتی که عمق فضای خالی زیاد باشد استفاده از قلوه سنگ های پوکه ای(پوکه پرتغالی) که وزنی بسیار سبک تر از سایزهای معدنی یاد شده دارند مطلوب تر میباشد.

تونل های مترو احداث شده تهران بزرگ و تونل های در حال ساخت عمده ترین مصرف کننده دانه های پرکننده پوکه معدنی قروه در فضای خالی پشت دیواره های حایل میباشند . روزانه حدود ۸۰۰ متر مکعب از این داته های پرکننده در این فضاها مصرف میشود.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *