پومیس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

By   ژانویه 13, 2021

پومیس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پومیس همان پوکه معدنی دارای تعدادی از ویژگی های است که ترکیبی از آن را به عنوان یک بازیکن ارزشمند و همه کاره در انواع فرآیندهای صنعتی و محصولات است.

پومیس بی رنگ است و به طور کلی بی هوازی دارد، دارای pH خنثی است، اما به اندازه کافی سخت به عنوان ساینده استفاده می شود. با این حال، به دلیل طبیعت متخلخل آن، پمیک شگفت آور سبک وزن است.

طبیعت پوسته پومیس یکی از مهمترین ویژگی های آن است؛ به این معنی که پمسیس به آسانی خرد می شود و بدون از بین بردن کاربرد آن، تصفیه می شود: در هر درجه از یک تا پنج اینچ تا پودر پودر میکروفیلی ساینده، جذب، غیر فشرده و سبک وزن باقی می ماند.
پایدار و فراوان، پماس ضروری است.
به ترتیب دسته بندی شده اند، زیر مواردی است که از کجا و چگونه پومیس استفاده می شود.
پمیک عامل انتخابی برای تولیدکنندگان است که نیاز به ساییدگی خفیف دارند که می تواند به میزان بسیار بالایی پردازش شود. دستگاه بلوک زن

محتوا
انواع پومیس
۱– سنگهای پومیس برای تزیین پارچه های سفت مانند پارچه جین استفاده می شود.
۳-سمباده صنعتی سمباده
۴-پماسی ساینده محصول
۵- پاستوریزه دندانپزشکی :
۶- اسکراب آرایشی؛ Exfoliants :
۷- پاک کننده های دست :
۸- ترکیبات مالش :
۹- پاسترها و پودرهای شستشو :
۱۰- پاک کن مداد :
۱۱- سنگهای تخلیه کولوس :
۱۲-سنگ های برداشت شده :
فرایندهای تولید و تکمیل با استفاده از پومیس
– عامل رها سازی قالب :
پومیس برای تصفیه
– تصفیه فاضلاب :
– آب آشامیدنی :
– پومیس خاک :
– فرایندهای اسمز معکوس :
– پشتیبانی زیست توده برای فرآیند درمان ایروبیک :
پومیس به عنوان یک حامل شیمیایی
برنامه های کاربردی باغبانی برای Pumice
– تهویه مطبوع خاک برای گلدان و گیاهان باغ :
– مدیریت چمن و چمن :
– مالچ محوطه سازی :
– باغ های سقف :
– بسته بندی و ذخیره سازی :
– در حال رشد متوسط ​​برای کاربردهای هیدروپونیک :
– پوشش های دانه :
پرها و افزودنیهای پومیس
بتونه پمیک
– بتن سبک پودر سبک بسیار الاستیک است ،
– صنایع سنگی صنوبر :
افزودن پوزولان پومیز طبیعی به طرح های مخلوط بتن تقویت فولاد را با ایجاد یک ماتریس هیدرات کلسیم سیلیکات به طوری که به شدت بسته بندی شده است که مایعات و / یا گاز می تواند به راحتی نفوذ به علت فولاد خوردگی محافظت می کند.
پومیس پوزولان (برای همه بتون)
غلظت سیمان Ultrafine

انواع پومیس
۱– سنگهای پومیس برای تزیین پارچه های سفت مانند پارچه جین استفاده می شود.
۲- استفاده از پشم
۳-سمباده صنعتی سمباده

پومیس به طور گسترده ای به عنوان یک ساینده صنعتی استفاده می شود که در آن حفاظت از سطح حیاتی است. نمرات مختلف و نمره های ترکیبی پمسیس برای استفاده به: لهستانی لهستانی، تمیز و texturize تخته مدار الکترونیکی، صفحات لیتوگرافی تمیز، آماده سازی سطوح فلزی برای آبکاری، چرم بافی و چوب جنگل های زیبا، به عنوان یک رسانه برای چیزهایی مانند دکمه ها، کارد و چنگال، فلز کوچک یا قطعات پلاستیکی.
۴-پماسی ساینده محصول
کیفیت ساینده خفیف، طبیعت خوشخیم شیمیائی و توانایی پالیز کردن پماس به گرد و غبار خوب، آن را یک افزودنی ایده آل برای تمیز کردن، تمیز کردن، و خالی کردن محصولات می کند. پودر پومیس موجود است:
۵- پاستوریزه دندانپزشکی :
در حین محافظت از مینای دندان ظریف، پاک و پاک می شود. همچنین برای تهیه دندان ها برای کاربردهای پیوند رزین استفاده می شود.
۶- اسکراب آرایشی؛ Exfoliants :
به آرامی پوست مرده را در حین تمیز کردن، صاف کردن و بهبود بافت پوست برطرف می کند.
۷- پاک کننده های دست :
صابون های افزایش پومیس، سستی های چسبنده، روغن، گریس، جوهر، چسب، رنگ، و غیره را از بین می برند.
۸- ترکیبات مالش :
پوشش های ظریف نیاز به یک ساینده ظریف برای تمیز کردن واکسها، نقاشی های رنگ، اکسیداسیون و خراش ها دارند.
۹- پاسترها و پودرهای شستشو :
برای تمیز کردن و برش دادن، حذف چربی، خاک، صابون، رسوبات معدنی، پاشش، مقیاس بدون مواد شیمیایی خشن استفاده می شود.
۱۰- پاک کن مداد :
پمیک در جداسازی گرافیت از الیاف کاغذ کمک می کند تا بتوان آن را توسط ترکیب لاستیکی ضبط کرد.
۱۱- سنگهای تخلیه کولوس :
می توان سنگ های طبیعی پمیک را برش داد یا از پماس تشکیل شده و فشرده می شود.
۱۲-سنگ های برداشت شده :
چوب های بریده شده از بلوک های پامیس طبیعی یا فشرده و تشکیل شده از پودر.
فرایندهای تولید و تکمیل با استفاده از پومیس
– عامل رها سازی قالب :
پماس درجه یک در داخل یک قالب تزریق می شود تا از مواد پلاستیکی یا لاستیکی از اتصال و چسبیده به داخل دیوار قالب جلوگیری شود.

– تزیین نساجی : شناخته شده به عنوان سنگ شویی، سنگ های پمیک با پارچه های سفت و یا لباس های مونتاژ شده (مانند جین) برای تسکین احساس و سن ظاهر. سنگهای پومیس نه تنها در مواجهه با ظاهر فرسایشی پارچه به شدت مؤثرند، بلکه سنگهای پمیکن با ماشین آلات گران قیمت گران ماندگار هستند. همانطور که برای محیط زیست دوستانه … یک پماد طبیعی ضربه شیمیایی و آنزیم حمام دست پایین.

Pumice خرد شده یک فیلتر عالی برای آب آشامیدنی می سازد.

نتایج pumice خرد شده پیچ و خم چند گوشه، گوشه های زاویه دار و crannies است که دام و نوشیدنی ها را در مایعات نگه می دارد. پمیز شیمیایی بی اثر و غیر معدنی طول عمر طولانی خود را به عنوان رسانه های تصفیه.بلوک زن

پومیس برای تصفیه
Pumice یک جایگزین مناسب برای شن و انتراسیت به عنوان یک رسانه تصفیه و روشنایی به چند دلیل است:

۱) Pumice یک ساختار زاویه ای با چگالی کم، چند لبه ای دارد که ناسازگاری را تضمین می کند. ۲) مواد شیمیایی بیطبقه، غیر معدنی، طولانی مدت رسانه های فیلتراسیون؛ ۳) قابلیت انعطاف پذیری اجازه می دهد تا برای استفاده در فیلترهای تک و یا چند رسانه ای و در طرح های فیلتر فشار و سرعت هرگز استفاده شود؛ ۴) بازسازی فیلتر کم هزینه؛ ۵) سبک وزن
– تصفیه فاضلاب :
هر دو در صنایع صنعتی بزرگ مانند گیاهان تصفیه و در کارتریج های کوچک استفاده می شود.
– آب آشامیدنی :
ساختار چند لایه و خلوص بی رویه پومیز، باعث جذب و جذب ناخالصی آن می شود.
– پومیس خاک :
افزودن پمیک به خاک می تواند زهکشی و اکسیژن شدن را برای مدیریت بهتر محصول افزایش دهد.
– فرایندهای اسمز معکوس :
رسانه فیلتراسیون پومیس به عنوان یک لایه قبل از درمان در اسمز معکوس و فرآیندهای آب شیرین کاری عمل می کند.
– پشتیبانی زیست توده برای فرآیند درمان ایروبیک :
پومیس یک زیست توده متخلخل و متمرکز برای رشد میکروب های تنفسی غیر هوازی را فراهم می کند که هضم یا تخریب آلیهای آلی را به وجود می آورد.

– آبیاری لجن : اضافه کردن پمیک به فاضلاب و لجن صنعتی قبل از مرحله نهایی آب آشامیدنی، روند و کیفیت نتیجه را بهبود می بخشد.

– نوشیدنی : تصفیه مواد و / یا نوشیدنی به پایان رسید با فیلتراسیون برای انطباق و کیفیت عطر و طعم ضروری است.Pumice دارای ویژگی های رسانه ای فیلتراسیون مورد نیاز توسط چنین فرایند تصفیه دقیق است.
پومیس به عنوان یک حامل شیمیایی
زیبایی pumice به عنوان یک حامل شیمیایی در برنامه های کاربردی کشاورزی این است که نه تنها می تواند مواد شیمیایی مفید را به سمت خاک تحویل دهد که در آن مورد نیاز است، پمسیس پشت سر گذاشته است تا سلامت و رشد ظرفیت خاک افزایش یابد. البته، این واقعیت که پمیک شیمیایی بی ضرر و بسیار جذب است، باعث می شود آن را به عنوان میزبان ایده آل برای مواد شیمیایی مفید در برنامه های کاربردی کشاورزی مانند علف کش ها، آفت کش ها، قارچ کش ها، کود. [نگاه کنید به: درخواست های باغ وحش ]

چمن پارک از افزودن پمیک به خاک جلوگیری می کند

پمیک با خاکهایی که باید از چمن های سالم و پر جنب و جوش چغندرقند پشتیبانی کند، در حالی که به ترافیک فشرده خاک متوسل به زمین های گلف و پارک ها می شود.

باغ های سقف برنامه های ایده آل برای خاک های سبک وزن با پمک هستند

باغ های روبوتی به خاکی نیاز دارند که سبک و آسان است و به راحتی مدیریت می شود. پومیس با خاک ترکیب می شود تا تراکم فله را کاهش دهد و آب و هوای عالی آب را فراهم کند.

برنامه های کاربردی باغبانی برای Pumice
پميس به علت توانايي آن در خاك ورزي و كشت در حال رشد با افزودن ويژگي هاي بحراني به خاك، از قبيل زهكشي افزايش يافته و توانايي نگه داشتن آب و هوا، مشهور است. ریشه گیاهان نه تنها می توانند رطوبت و اکسیژن را از طریق خاک های پومیس افزایش دهند، بلکه دی اکسید کربن که توسط ریشه ها تنفس می شود، می تواند به راحتی از منطقه ریشه فرار کند.

– تهویه مطبوع خاک برای گلدان و گیاهان باغ :
وزن سبک و نرم، پمیز جمع نمی شود و تبدیل به خاکستری، تراکم فله مخلوط گلدان را افزایش می دهد و تراکم خاک خاک رس سنگین را کاهش می دهد، باعث افزایش زهکشی و هوادهی، نگه داشتن مواد مغذی حیاتی برای تنظیم کود برنامه های کاربردی، crusting، ترک خوردن، سیل و تورم کوچک، می کند و یا میزبان نماتدها و یا حشرات، pH خنثی، و نه پوسیدگی و تجزیه نیست.
– مدیریت چمن و چمن :
پمیس برای ایجاد یک تخت بذر با کیفیت برای چمن های جدید استفاده می شود و به عنوان یک چارچوب درمان در مناطق چمن جاده ای که به شدت در معرض حمل و نقل قرار دارند (در ترکیب با هوادهی) مشکلات فشرده سازی مبارزه می باشد.
– مالچ محوطه سازی :
پمیک تزئینی و موثر در کنترل علف های هرز و حفظ رطوبت است. طبیعت سبک وزن مولکول های پموس، خاک را فشرده نمی کند و پماس دور نمی شود.
– باغ های سقف :
چیزهایی را که مهم است، زمانی که به خاک مناسب برای رشد می پردازند، مورد توجه قرار دهید … pH مناسب (پماس pH خنثی)، رطوبت، تنفس ریشه، احتباس مواد مغذی، مقاومت در برابر فشردگی، زهکشی خوب است. پمیک خاک را در تمام مناطق فوق بهبود می بخشد، اما در ناحیه ای با اهمیت حیاتی برای مهندسی باغ و باغچه، درخشش می یابد … جایگزین بخشی از خاک با پماس به طور قابل توجهی وزن بار را کاهش می دهد.
– بسته بندی و ذخیره سازی :
برای نگهداری غده، ریشه و لامپ.
– تولید متوسط : بر خلاف شن و ماسه سنگین تر و سنگین تر، رسانه های پامیک سبک وزن به طور مرتب ریشه های زمانی که قلمه ها برداشته می شود آزاد می کند.
– در حال رشد متوسط ​​برای کاربردهای هیدروپونیک :
خواص چند پمس آن را انتخاب خوبی برای هیدروپونیک غیر فشرده، سبک وزن، متخلخل، pH خنثی، دائمی، قابل استفاده مجدد، ارزان، در دسترس در نمرات مختلف (اندازه ذرات) به طوری که اجازه می دهد که رشد به دستکاری ظرفیت زهکشی.
– پوشش های دانه :
پودر پومس جذبی به عنوان یک پوشش دانه برای محافظت از محصولات زراعی استفاده می شود. پومیس همچنین برای فرمولهای دانه پلت شده برای دقت بذر بذر، به ویژه برای دانه های نامنظم یا دانه های کوچک، به عنوان دانه دانه های دانه ای استفاده می شود که از طریق مته به راحتی و قابل پیش بینی می شود.
کشش تایر زمستانی با افزودن پمیک به ترکیب لاستیک افزایش می یابد

افزودن پمیز به فرمولهای تایر زمستانی باعث افزایش قدرت جذب در برف و یخ می شود و باعث افزایش کشش و دست زدن می شود.
بلوک های سبک باریک از پودر ساخته شده اند

بلوک های بتنی سبک با استفاده از پمسیس ساخته می شوند که می تواند وزن یک بلوک بتنی استاندارد را بطور قابل توجهی کاهش دهد، در نتیجه باعث کاهش بارهای خالی و ایجاد سریع تر و راحت تر آنها می شود. خواص بازدارنده و آکوستیک بلوک نیز افزایش می یابد زمانی که پمیس ماسه و ماسه را به عنوان کل دانه جایگزین می کند.

پرها و افزودنیهای پومیس
Pumice به عنوان یک پرکننده در رنگ ها و پوشش های صنعتی استفاده می شود و ساختار سیلیکایی بی نظیر و غیر کریستالی دارد که در حفظ و نگهداری رنگ، سوزاندن و مقاومت در برابر اسکراب در هنگام صاف کردن و ایجاد یکنواختی بر روی پوست تاثیر می گذارد. پمیک همچنین در کاربردهای پوشش حرارت بالا مفید است.
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
– رنگ ها و پوشش های صنعتی :

Pumice یک پرکننده کاربردی و کاربردی برای رنگ، لکه ها و پوشش های صنعتی است. کریستالی سیلیکا رایگان است، از لحاظ شیمیایی و محیطی بی ضرر است – هرچند ایمن برای نگهداری و ایمن برای محیط زیست است.محصولات پمسیس غیر سیلیکا (NCS) دارای تراکم پایینتری نسبت به سیلیکا بلورین (CS) هستند و جایگزین CS یا هر نوع پرکننده دیگری بر اساس حجم، نه از وزن. این باعث می شود مقادیر زیاد و عملکرد بیشتر در هر پوند محصول محصول NCS محصول CS در حالی که هنوز هم ارائه کنترل عالی عالی و دوام. پمیک به عنوان یک پرکننده رنگ همچنین دارای خواص ضدآلرژی، سوزش و ضد ضربه است.

– ترکیبات لاستیک :

استفاده از پرمیسم در مصالح لاستیکی مصنوعی (یا وینیل)، استفاده کم عمق از مداد مداد است؛ (پمس توانایی پاک کننده را افزایش می دهد تا گرافیت را از کاغذ برداشت کند). پومیس در چرخ های پلی لاستیکی ساخته شده است. پومیس همچنین در فرمولهای تایر برای بهبود عملکرد در یخ و برف استفاده می شود.

بتونه پمیک

بتونه پومیس از سیمان پورتلند، پودر پیماس، ماسه پمیز، پمس پوزولان و آب تشکیل شده است. در مقایسه با بتن معمولی، بتن پمسی تقریبا یک سوم کاهش وزن را ارائه می دهد. همبستگی، مخلوط کردن و قرار دادن در روش مشابه با بتن معمولی، همانند اتمام است. برنامه های کاربردی برای بتونه پومیس نیز همانند بتن های شن و ماسه استاندارد است، اما بخصوص مناسب است که بتن سبک وزن مطلوب باشد.

محصولات بتنی و مصالح ساختمانی اغلب قسمت بزرگی از پروژه ساختمانی را تشکیل می دهند، به خصوص آنهایی که نیاز به قدرت و طول عمر دارند. یکی از بزرگترین اشکالات این سازه های بتنی پایدار حجم و وزن آنهاست. این جایی است که پومیس سبک وزن واقعا درخشان است. به عنوان مثال، یک بلوک استاندارد بتن استاندارد با استفاده از سنگ شکن شن و شن و ماسه، مسائل مربوط به کارایی را ایجاد می کند – هم از لحاظ هزینه های نیروی کار و هم برای اندازه گیری ساختارهای حمایت کننده، مانند پایه های بار بارگیری. اما وقتی که بلوک ها با پودر سبک وزن ساخته می شوند، قدرت فشاری کافی در صورت کاهش وزن کاهش می یابد. در همان زمان، هدایت حرارتی کاهش می یابد، همانطور که انتقال آکوستیک … همه به دلیل ساختار طبیعی pumice. مزایای بتنی پومیس عبارتند از:
– بتن سبک پودر سبک بسیار الاستیک است ،

مقاومت بیشتری در برابر خمشی بتن معمولی ارائه می دهد، مقاومت بیشتری در برابر نیروهای باد و امواج لرزه ای ایجاد می کند، در حالیکه مقاومت فشاری عالی را فراهم می کند.

بتن سبک پودر سبک وزن را کاهش می دهد نیازهای بارگیری (و هزینه های شغلی) برای سازه ها. بتونه پومیس را می توان با تجهیزات سبک تر اداره کرد. یکی دیگر از عوامل کلیدی، قابلیت کارکرد بتن خرد شده، به ویژه در اره، حفاری یا ناخن است.

کلسیم پومیز تا ۴ برابر ارزش عایق سازه های استاندارد یا یک ترکیب استاندارد بتنی را فراهم می کند، چرخه مقاوم در برابر انجماد و انجماد است و تراکم رطوبت را بر روی دیوارها و سقف ساختاری حذف می کند یا آن را کاهش می دهد، و این انتخاب عالی برای هوای سرد و مکان است که تغییرات چشمگیر در آب و هوا را تجربه می کند.

مقاومت نسبی بتن سبک پامیس نیز یک مزیت بزرگ است: رتبه بندی همان ساعت را می توان با استفاده از بتن کمتر پودر از آنچه که با بتن استاندارد مورد نیاز است، به دست آورد.
– صنایع سنگی صنوبر :

صنایع دیگر که بتنی پمیک مناسب مناسب است، صنایع تولید کننده سنگ و صنایع آجر است. برای مثال، زیبایی یک دیوار میدان، بدون هزینه اضافی در پشتیبانی پایه یا پایه های بیش از اندازه، به دست می آید. سنگ های ساخته شده بر پایه بتنی ارزانتر هستند و برای نصب کمتری مصرف می کنند و با سختی کار می کنند، با استفاده از مخلوط های استاندارد ملات مونتاژ می شوند، اما هر نوع محصولات سنگ تراشی دیگری را تحمل می کنند و فقط بهتر عمل می کنند.
تیرچه در بتن از افزودن پوزولان پمسی محافظت می شود

افزودن پوزولان پومیز طبیعی به طرح های مخلوط بتن تقویت فولاد را با ایجاد یک ماتریس هیدرات کلسیم سیلیکات به طوری که به شدت بسته بندی شده است که مایعات و / یا گاز می تواند به راحتی نفوذ به علت فولاد خوردگی محافظت می کند.
واکنش قلیایی-سیلیکا زیربنای بتن را از بین می برد

در مناطق با واکنش گرانشی، واکنش سیلیکا قلیایی (ASR) یک قاتل بی نظیر زیربنای بتن است.عکس فوق نشان می دهد که ترک خوردگی نقشه ای نشان دهنده عفونت ترمیمی ASR است.Pumice، مانند محصول ASR Miti • Gator ™ ، برای جلوگیری از ASR، هنگامی که در طراحی مخلوط بتن به عنوان مواد سیمانی اضافی وارد شده، اثبات شده است.
پومیس پوزولان (برای همه بتون)

جامعه به طور گسترده ای “مزایای بتن پوزولانیک” را باز “کشف کرد” زمانی که صنعت تولید انرژی در زغال سنگ به دنبال بازار برای استفاده از خاکستر های پروازی که آنها از پشته های خود را پاک می کردند. ما می توانیم با استفاده از همان پوزولان پامیس طبیعی و پایدار که توسط رومی ها استفاده می شود، حتی بهتر عمل کنیم. پودر پوزه که بتن را بطور قابل توجهی افزایش می دهد و به طور مداوم عمل می کند، بعد از ریختن بریزید.

افزودن پوزولان پومیز به طرح های مخلوط بتن باعث می شود که بتن بسیار مقاوم در برابر ASR، حمله سولفات و نفوذ کلرید، ترک خوردگی حرارتی را کاهش دهد، برای ایجاد یک مانع تقریبا غیر قابل نفوذ و بسیار با دوام، مقاوم در برابر رنگ، به راحتی پاکسازی می شود و قابل پیش بینی است ، و به علت اتهام پوزولانیک خود، سالها ادامه دارد.

تا حدود ۵۰ درصد از سیمان پورتلند (با وزن) می تواند با پوزولان پومیس طبیعی جایگزین شود، در حالی که تحقق دراز مدت در هر دو قدرت، مقاومت شیمیایی و دوام بی نظیر است. پوميس به طور طبيعي براي محيط زيست امن است، در حالي كه پوزولان هاي رقابتي از مواد شيميايي صنعتي ساخته مي شوند كه مي توانند مواد خطرناك مانند سيليس بلوري و فلزات سنگين را شامل شوند.

این مزایا از طریق مطالعات وسیع (و در حال انجام) توسط دانشگاه یوتا ، دانشگاه اوستین، دانشگاه واشنگتن، دانشگاه کلمسون و دیگران ثبت شده است.
غلظت سیمان Ultrafine

در ابتدا، آزمایشگاه ملی سندیا، یک ذره سیمان فوق العاده را به طور خاص برای شکستگی های استرس میکرو در تونل های مخزن عمیق در کارخانه آزمایشی جداسازی زباله های وزارت انرژی ایالات متحده (WIPP) ایجاد کرد تا نیازی به جلوگیری از نفوذ آب شور رادیونوکلئید از دور زدن هر مهر و موم قرار داده شده در تونل. سپس سندیا یک حق اختراع را تأمین کرد و فرایند تولید تحت مجوز را به US Grout انتقال داد تا ترکیب مخلوطی از سیمان پرتلند، پم و پلاستیک فوق العاده برای بازار را تولید کند. از آن زمان تا کنون این غلظت مورد استفاده قرار گرفته است:

-استفاده و افزایش مقاومت فشاری خاک های شنی (نفوذ پذیری).

در مقابل جریان آب و جلوگیری از سکونت در تونل های زیرزمینی برای خطوط راه آهن مترو، معادن، فاضلاب و غیره

– در برابر جریان آب در غارهای ذخیره سازی زیرزمینی، مانند آنچه که برای ذخایر استراتژیک استراتژیک ایالات متحده استفاده می شود.

– در هنگام ساخت تونلها، مانند تونل ورودی شماره ۲ زیر دریاچه مید، در نوادا، در مقابل جریان آب قرار دارند.
قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *