ویژگی بلوک دیواری مرغوب

By   ژانویه 23, 2022

ویژگی بلوک دیواری مرغوب

کیفیت و مرغوبیت بلوک ساختمانی از مهمترین عواملی محسوب می گردد که باید هنگام تهیه آن، نهایت دقت را به عمل آورد. لازم است بدانید در صورت استفاده از بلوک نامرغوب و فاقد کیفیت برای ساختمان، ممکن است با اختلالاتی همچون نم زدگی دیواره ها، ترک برداشتن، عبور صداها و… مواجه شوید؛ بنابراین بهتر است اقدام به تهیه ی نوع درجه ی یک آن ها نمائید. یکی از بهترین نوع بلوک ساختمانی که نسبت به دیگر بلوک ها از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار است، بلوک دیواری می باشد. البته لازم به ذکر است متاسفانه برخی افراد سودجو بلوک های ساختمانی نامرغوب دیگر را جایگزین بلوک دیواری مرغوب کرده و به فروش می رسانند. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، اطلاعاتی در زمینه ی راهکارموثر جهت تشخیص بلوک دیواری مرغوب در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. پس جهت کسب اطلاعات در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید: دستگاه بلوک زن دستی

5 ویژگی بلوک دیواری مرغوب:

برای تشخیص بلوک دیواری مرغوب از نامرغوب، چند راهکار موثر وجود دارد که در ادامه، به 5 مورد از مهمترین آن ها اشاره شده است:

  1. رنگ یکنواخت، یکی از نشانه های بلوک دیواری مرغوب محسوب می گردد؛ بدین صورت که در صورت نگهداری نامناسب از بلوک ها، ممکن است قسمت هایی از آن دچار اختلالاتی مثل رنگ تیره ، خشکی ،پوک شدن و … گردد. در این صورت رنگ یکنواخت آن از بین رفته و به رنگ سیر و نیم سیر تبدیل می شود. از این رو به این واقعیت پی می بریم که بلوک، فاقد کیفیت و مرغوبیت می باشد.
  2. یکی دیگر از راهکار های موثر برای اثبات مرغوبیت بلوک دیواری، تست کردن میزان استحکام آن است؛ بدین صورت که نوعی بلوک دیواری را از ارتفاع 5/1 رها نمائید؛ در صورتی که بلوک ترک برداشته و آسیب ببیند، نشان دهنده ی استحکام پائین می باشد. بنابراین باید به این نتیجه پی برد که این نوع بلوک دیواری فاقد کیفیت است. جدول زن
  3. بلوک دیواری های مرغوب از لبه های یکپارچه و منظمی برخوردار هستند؛ به طوری که با برخورد دست یا وسیله ی دیگر، قابل کنده شدن و خورد شدن نمی باشند.
  4. در صورتی که بلوک دیواری از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد، لازم است دارای ضخامتی باشد که میزان مقاومت آن را فراهم نماید. بهتر است بدانید در صورتی که میزان ضخامت بلوک دیواری کم باشد، موجب کاهش فشار مقاومتی آن می گردد و از میزان عایق بودن آن در برابر حرارت، صوت و… کاسته می شود. همچنین میزان مقاومت آن در برابر کنده کاری به منظور نصب کانال ها و تاسیسات، کاهش می یابد.
  5. اگر هنگام تولید بلوک های دیواری از دانه های ریز به مواد اولیه ی آن بیفزایند، موجب کاهش میزان زبری بلوک می گردد؛ در نتیجه همین امر موجب کاهش میزان مقاوت حرارتی آن می شود.

دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *