ویژگی‌های لیکا و بلوک لیکا

By   دسامبر 7, 2021

ویژگی‌های لیکا و بلوک لیکا

بلوک تولید شده از بتن سبکدانه لیکا با توجه به ساختار، دارای ویژگی‌های منحصربفردی است. این خصوصیات باعث گسترش استفاده از لیکا در بخش ساختمانی کشور شده است. برخی از ویژگی‌های بلوک لیکا بشرح ذیل است: بلوک زنی اتوماتیک

وزن کم: وزن کم بلوک‌های لیکا باعث کاهش وزن بار مرده ساختمان و نیروی موثر زلزله شده و نیز زمان و هزینه اجرای کار را تقلیل می‌دهد.

عایق حرارتی: استفاده از بلوک لیکا در عایق‌کاری دیوارهای پیرامونی مورد تائید سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هرگونه عایق‌کاری دیگری، دیوار چیده با بلوک لیکا بعنوان دیوار عایق همگن محسوب می‌شود و الزامات مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را تامین می‌نماید.

عایق صوتی و جذب صوت: وجود حفره‌ها و اندازه و عمق آنها در دانه‌های لیکا سبب می‌گردد تا اثر صوت به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک گردد. با استفاده از بلوک لیکا در دیوار چینی ، الزامات مبحث ۱۸ مقررات ملی ساختمان برآورده خواهد شد.

مقاوم در برابر آتش: با توجه به اینکه دانه‌های لیکا در دمای نزدیک به ۱۲۰۰ سانتیگراد تولید می‌شوند، دیوار ساخته شده از این جنس با وزن حدود ۱۳۰ کیلوگرم در هر متر مربع، بیش از ۳ ساعت در برابر آتش و سرایت آن مقاومت می‌کند. بلوک زن اتوماتیک

جذب آب: وجود منافذ درونی بسته، ساختمان سلولی بخصوص و وجود لایه روکش باعث کاهش چشمگیر میزان جذب آب دانه های لیکا نسبت به سایر سبکدانه‌ها می‌شود. با توجه به میزان بالای بارندگی و رطوبت در منطقه شمال کشور، بلوک لیکا بهترین گزینه برای ساخت و ساز است.

کارپذیری فیزیکی: عملیات برش، میخ کوبی، سوراخ کاری، شیارزنی مسیر کابل و لوله های تاسیسات، بر روی بلوک‌های لیکا به راحتی انجام می شود. بلوک لیکا به راحتی با فرز بریده می‌شود و در صورت استفاده از تیشه ، تنها از محل ضربه شکسته می شود. این ویژگی باعث کاهش پرت مصالح به میزان چشمگیری می‌شود.

مقاومت و تراکم ناپذیری: بلوک‌های لیکا بر اساس آخرین استانداردهای موجود تولید می‌گردند و دارای مقاومت مطلوب در برابر بارهای وارده هستند و در مقابل فشار مکانیکی دائمی و یا بارگذاری مکرر فشرده نمی‌شوند.

فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *