نوشیدنی های مفید برای کلیه ها

By   می 8, 2022

نوشیدنی های مفید برای کلیه ها
کلیه ها از مهمترین اجرای بدن انسان هستند بطوری که اگر کلیه نداشته باشیم مجبور می شویم دستگاهی به نام دیالیز که به اندازه یک یخچال است را تا همیشه در کنار خود داشته باشید و همه جا حمل کنید پس خوردن نوشیدنی های مفید برای کلیه ها از ضروریات است . دستگاه بلوک زن دست دوم

ما در این مطلب قصد داریم شما را با 9 نوشیدنی مفید برای کلیه به علاوه دو خوراک مهم برای کلیه آشنا کنیم. سلامت کلیه را جدی بگیرید تا از بیماری هایی مانند سنگ کلیه دور بمانید. بهتر است بدانید درد سنگ کلیه را به درد زایمان تشبیه می کنند. بنابراین همراه ما باشید.

چرا نوشیدنی های مفید برای کلیه اهمیت بالایی دارند؟

کلیه ها یک جزء جدا ناپذیر بدن به حساب می آیند که نقش مهمی در پاک سازی خون از میکروب ها را بر عهده دارند. از این رو که کلیه ها همواره در تماس با باکتری ها و میکروب ها هستند ، لازم است ما نیز به او کمک کنیم.

استفاده از این نوشیدنی ها ، احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند سنگ کلیه ، عفونت های ادراری و عفونت مجاری ادرار را تا حد زیادی کاهش دهد.

همچنین توجه کنید به جای استفاده از چای و قهوه سعی کنید از نوشیدنی هایی که در ادامه بهتان معرفی خواهیم کرد استفاده کنید. مصرف نادرست قهوه به تنهایی می تواند منجر به بیماری های کلیه شود. دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

  1. آب
    خوراکی های مفید برای کلیه, نوشیدنی مفید برای کلیه, بهترین نوشیدنی برای کلیه

خوردن آب می تواند به دفع راحت تر سنگ کلیه کمک کند

قبل از هر نوشیدنی دیگر ، ابتدایی ترین و بهترین نوشیدنی آب سالم است. نوشیدن آب به مقدار لازم ، می تواند نقش بسیار موثری در روند بهبود عملکرد کلیه داشته باشد.

نوشیدن اب هنگام عبور سنگ از کلیه بسیار پر اهیمت تر می شود. خوردن آب در این هنگام می تواند به دفع سنگ کمک کند به همین دلیل لازم است روزانه بین 8 الی 12 لیوان آب بنوشید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید از آب تصفیه شده استفاده کنید تا املاح زیادی را از طریق آب وارد کلیه هایتان نکنید! این مورد به خصوص برای محیط های کوهستانی و پر املاح اهمیت بیشتری دارد.

برای اینکه بدانید مقدار آب مصرفی شما صحیح است یا نه کافیست به رنگ ادرار خود توجه کنید ، هرچقدر رنگ ادرار شما زرد تیره تر باشد آب بدن شما نیز کمتر است. در این هنگام لازم است مصرف آب یا نوشیدنی های مفید را افزایش دهید.

  1. آب ذغال اخته

خوراکی های مفید برای کلیه, نوشیدنی مفید برای کلیه, بهترین نوشیدنی برای کلیه

آب زغال اخته یکی از نوشیدنی های مفید کلیه است که از عفونت ادرار جلوگیری می کند

آب ذغال اخته به طور شگفت انگیزی در از بین بردن باکتری های غفونت زا در ادرار موثر واقع می شود. یکی از این باکتری ها که منجر به عفونت ادرار می شوند باکتری E.coil می باشد. دستگاه بلوک زنی کادونا

وجود چنین باکتری هایی در ادرار می تواند منجر به حرکت ان از ادرار به سمت مثانه و از مثانه به کلیه ها شود. با ورود این باکتری ها به کلیه می تواند به بیماری هایی همچون پیرونفریت ایجاد شود.

خوشبختانه ذغال اخته می تواند این باکتر ها را از بین ببرد.

دقت داشته باشید رقیق کردن ذغال اخته با آب می تواند تاثیر آن را دو چندان کند اما با این وجود خوردن ذغال اخته به تنهایی نیز می تواند برای کلیه مفید باشد.

  1. ابلیمو

ابلیمو به دلیل اینکه جزو مرکبات می باشد و از این جهت با داشتن سیترات یا نمک ترش ، در درمان بیماری سنگ کلیه نقش به سزایی را دارد. به همین دلیل آبلیمو یکی از نوشیدنی های مفید کلیه محسوب می شود.

اغلب اوقات سنگ کلیه در اثر اتصال کلسیم با سایر مواد و ایجاد کریستال ها به وجود می آید. درواقع این کریستال ها باهم تجمع یافته و تبدیل به سنگ کلیه می شوند که دفع آن با درد شدیدی همراه است.

اما خوشبختانه ابلیمو با ترکیباتی که دارد مانع از اتصال کلسیم به سایر مواد می شود و همچنین درصورتی که این کریستال ها در کلیه شما ایجاد شده باشند ، از اتصال آن ها به یکدیگر و تشکیل سنگ کلیه جلوگیری خواهد کرد.

توجه داشته باشید در مصرف ابلیمو از شکر به اندازه زیاد استفاده نکنید! شکر می تواند اثر درمانی ابلیمو را کاهش و حتی از بین ببرد به همین دلیل سعی کنید ابلیمو را همراه با اب بنوشید و اگر نتوانستید این کار را انجام دهید می توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده یک نوشیدنی مفید برای کلیه محسوب می شود.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک
  1. ماءالشعیر

نوشیدنی طبیعی برای پاکسازی کلیه ها, نوشیدنی برای سلامتی کلیه‌ها, ماءالشعیر برای سنگ کلیه

با اینکه ماءالشعیر برای کلیه مفید است اما خوردن بیش از حد چاقی به دنبال خواهد داشت

ماءالشعیر ها می توانند علاوه بر اینکه جایگزین مناسبی برای نوشابه های کوکا و پپسی باشند ، برای درمان بیماری های کلیوی نیز کارامد باشند.

اسید فسفریک موجود در نوشیدنی های کوکا و پپسی تا حدودی حتمال ابتلا به بیماری سنگ کلیه را افزایش می دهند.

دقت داشته باشید مصرف بیش از اندازه نوشیدنی های ماءالشعیر منجر به چاقی و اضافه وزن خواهد شد.

  1. آب چغندر

نوشیدنی مفید برای بهبود عملکرد کلیه, خوراکی های مفید برای کلیه, نوشیدنی مفید برای کلیه

آب چغندر نوشیدنی مفید کلیه است که مانع اتصال کلسیم های کریستالی می شود

اب چغندر به دلیل اینکه کلسیم های کلیه را از بین می برد ، مانع از تشکیل سنگ کلیه خواهد شد. همانطور که کمی قبل تر نیز اشاره کردیم ، بیشترین نوع سنگ کلیه بر اثر ادغام کریستال هایی است که در اثر ترکیب کلسیم با مواد معدنی شکل می گیرد.

از طرفی اب چغندر علاوه بر اینکه می تواند برای کلیه مفید واقع شود ، به دلیل اینکه سرشار از انتی اکسیدان است ، در درمان و پیشگیری بیماری های کبدی نیز نقش موثری را ایفا می کند.

  1. نوشیدنی مفید زنجبیل

نوشیدنی مناسب برای عفونت کلیه, نوشیدنی مفید برای بهبود عملکرد کلیه, خوراکی های مفید برای کلیه

زنجبیل علاوه بر اینکه برای بیماری های کلیه برای گلودرد نیز از بهترین درمان هاست

زنجبیل از آن دست نوشیدنی هایی است که علاوه بر بیماری های کلیه ، گلو درد ، سرفه ، عفونت ها و بسیاری از بیماری های دیگر را درمان می کند.

این ماده شگفت انگیز پس از تحقیقاتی که توسط دانشمندان انجام شد، ماده مناسب برای سنگ کلیه به شمار آمد و امروزه مصرف آن نیز افزایش یافته است.

برای مصرف نوشیدنی زنجبیل می توانید مقداری زنجبیل پودر شده را داخل اب داغ بریزید و مدتی را صبر کنید تا دم کرده و اثر آن در آب نفوذ کند. همچنین می توانید زنجبیل را داخل چای نیز استفاده کنید.

سعی کنید این نوشیدنی را به برنامه غذاییتان اضافه کنید زیرا علاوه بر مواردی که ذکر کردیم در کاهش کلسترول نیز بسیار موثر واقع می شود.

  1. نوشیدنی های ریشه دار

برخی از میوه دارای خاصیت سم زدایی بدن می باشند به همین دلیل مصرف آن ها می تواند نقش به سزایی در جلوگیری از بیماری های کلیوی به خصوص سنگ کلیه داشته باشند.

این نوشیدنی ها یکی از موثر ترین نوشیدنی هایی هستند که برای درمان سنگ کلیه به کار گرفته می شوند. برخی از این نوشیدنی ها عبارتند از :

آب آناناس

8. آین میوه کم پتاسیم و شیرین برای رفع مشکلات کلیوی در سالاد ها و دسر ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این می توانید از آب آن نیز به همین منظور استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *