میکسر دستگاه سازنده بتون

By   آگوست 21, 2014

میکسر دستگاه سازنده بتون

میکسرهای برقی، گازوئیلی، نفتی و دستی با سیستم مکانیکی در دسترس اهل فن می باشد که می توان بتون مورد نیاز را با آن تهیه نمود. عمل اختلاط در این نوع میکسرها به این صورت می باشد.دستگاه بلوک زن قیمت بلوک زنی بلوک زن    

ابتدا اجزا بتون را در پیمانه های چوبی اندازه گیری نموده، سپس بوسیله کارکنان ماهر در میکسر ریخته و آب نیز به اندازه کافی به آن اضافه می کنند. میکسرها با حرکت دورانی خود بتون را مخلوط نموده و با کشیدن دسته مکانیکی به ظروف مخصوص انتقال می دهند تا به محل بتن ریزی منتقل شوند بلوک  زن.

ساخت بتون با ماشین و دستی

بتون که با ماشین تهیه می شود معمولاً با صرفه تر و کیفیت آن یک نواخت تر از بتون دست ساز است که انواع مختلف آن به شرح زیر از نظر شما می گذرد.

1. بتون ساز بچیک پلیت

پس از تنظیم نمودن عیار اجزا بتون با فشار یک تکمهبه طور اتوماتیک مقدار ماسه و سیمان و شن و آب را از انبارهای جانبی خود برداشته و در داخل خود می سازد. سپس به تراک میکسری که روی کامیونها قرار دارد منتقل می نمایند. لازم به تذکر است مدت زمان بارگیری تا تخلیه در قالبها نباید از سه ساعت بیشتر شود، که در غیراینصورتمواد گچی و آهنی داخل سیمان فاسد شده و آن بتون قابل استفاده نخواهد بود.

در این هنگام برای اینکه بتوان از خودگیری بتون در داخل میکسرها جلوگیری کرد، لازم است در محل مناسب بتون را تخلیه و دستگاه را شستشو نماییم، در غیر اینصورت بتون در تراک میکسر سخت شده و آب دستگاه دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

2. یک قطعه دال

دیوار بتونی مورد استفاده در ساختمانهای پیش ساخته که می توان تا 32 طبقه روی هم قرار بگیرند پس از محاسبهو طراحی و تعیین اندازه باندی مخصوص آماده و قالبها روی باند قرار می گیرد و پس از تهیه آرماتور و ساخت آن اندازه و شکل مورد دلخواه فولاد را داخل قالب قرار داده و چهارچوب فلزی و قوطی و لوله ها و ادوات برقی و لوازم مورد نیاز دیگر را در قالب جای داده و بتون تهیه شده با ماشین را پس از آزمایش به داخل قالبها می ریزند و با ویبراتور آن را مرتعش می نمایند و پس از 25 روز آب پاشی و نگهداری قطعات ساخته شده بروی فونداسون یکپارچه نصب می گردد.

عمل آنفدر تکرار می شود تا بزیر سقف برسد، قطعات پانل سقف روی دیوارها قرار گرفته آرماتورهای فلزی به هم اتصال داده و فاصله را از بتون پر و طبقات دیگر را روی آن تکرار می نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *