مقایسه بلوک سیمانی با بلوک سفالی

By   جولای 22, 2020

مقایسه بلوک سیمانی با بلوک سفالی

از گذشته تا کنون بلوک ها یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان سازی بوده اند و تاثیر زیادی در مقاومت سازه ها دارند. بلوک سفالی و بلوک سیمانی دو نوع پرکاربرد این دسته از مصالح ساختمانی هستند که در اینجا به معرفی و بررسی هر کدام از آنها می پردازیم تا بدین ترتیب قبل از خرید شناخت خوبی از آنها داشته باشید و بتوانید انتخاب آگاهانه ای کنید. با گروه تک سامان هور همراه باشید.

بلوک سفالی
بلوک سفالی یکی از مصالح مناسب برای دیوارچینی است که معمولا آجرهای سفالی نیز نامیده می شوند؛ با این تفاوت که سایز آنها بزرگ تر از آجرهای معمولی هستند. این نوع بلوک ها از خاک رس و مواد دیگری مانند آهک و به شکل قالب های سوراخ دارد ساخته می شود.
بلوک های سفالی در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته می شوند ولی ضخامت های آنها معمولا بین 5 تا 20 سانتی متر است. این بلوک ها مزایای بسیاری دارند که باعث شده امروزه کاربرد زیادی در دیوارچینی داشته باشند. برخی از آنها عبارتند از:

مزایا
آنها مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند.
بلوک های سفالی ساختار حفره داری دارند و به همین دلیل عایق صوتی و حرارتی خوبی هستند و استفاده از آنها باعث کاهش مصرف انرژی گاز در ساختمان ها می شود.
استفاده از بلوک های سفالی در ساختمان سازی، نیاز به ملات در دیوارچینی را بسیار کم می کند.
یکسان بودن کیفیت و ابعاد همه بلوک های ساختمانی
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
معایب
وزن نسبتا بالا
زمان اجرای نسبتا طولانی

بلوک سیمانی
امروزه بلوک های سیمانی به دلیل ویژگی های فیزیکی و ساختاری خوبی که دارند، کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت ساختمان سازی، خصوصا در دیوارچینی دارند و یکی از بهترین مصالح هستند. مواد تشکیل دهنده این نوع بلوک ها، شن، ماسه و سیمان است. آنها در اندازه ها، ضخامت ها و اشکال مختلفی از جمله توپر و توخالی تولید و به بازار عرضه می شوند و به همین دلیل کاربردهای متنوع و گسترده ای هم دارند.

اگر دیوارها با هدف تحمل بار ساخته شوند، باید از بلوک های سیمانی توپر استفاده شود یا سوراخ های بلوک را با بتن پر کرد، اما اگر دیوارها فقط برای تفکیک فضا ساخته شوند از بلوک های توخالی استفاده می شود. آنها کاربردهای گسترده ای دارند از جمله: استفاده از دیوارهای داخلی و خارجی، سقف های تیرچه بلوک، تیغه ها و غیره.

مزایا
سبک وزن بودن برخی از انواع بلوک سیمانی و قیمت بلوک سیمانی
با استفاده از بلوک های سیمانی سبک، سرعت اجرا بالای می رود؛ به ویژه در دیوارچینی.
مقاوم در برابر آتش سوزی
این بلوک ها نسبت به آجر عایق صوتی و حرارتی بهتری هستند.
با استفاده از بلوک های سیمانی می توان در مصرف مصالح ساختمانی صرفه جویی کرد و به همین دلیل انتخاب به صرفه ای هستند.
سطح آنها صاف است و به همین دلیل در زمان استفاده نیازی به مصالح پوششی ندارد.
قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *