مزیت بلوک دیواری هبلکس

By   ژوئن 21, 2022

مزیت بلوک دیواری هبلکس

امروزه براساس شرایط اقتصادی جامعه، عموم مردم تمایل دارند به منظور ساخت و ساز ساختمان مسکونی خود از متریال و مصالح ساختمانی استفاده نمایند که علاوه بر هزینه ی مناسب، دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی نیز باشند. و همچنین از استحکام و مقاومت بالایی جهت حفظ ساختمان در برابر شرایط جوی همچون زلزله، برخوردار باشند. یکی از مهمترین مصالح ساختمان که باید هنگام تهیه آن نهایت دقت را به عمل آورد، بلوک ساختمانی است؛ این نوع مصالح ساختمانی دارای انواع مختلفی می باشد که از بهترین نوع آن میتوان به بلوک دیواری اشاره کرد. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، اطلاعاتی در زمینه ی معرفی بهترین بلوک دیواری برای ساختمان سازی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. پس جهت کسب اطلاعات در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید: دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

بلوک دیواری در ساختمان سازی:

بلوک دیواری، جز بلوک های ساختمانی محسوب می گردد که دارای انواع مختلف است. بلوک دیواری لیپر، بلوک دیواری هبلکس، بلوک دیواری لیکا و… از انواع بلوک های دیواری به شمار می روند. بلوک دیواری هبلس یا aac، از بهترین نوع بلوک های دیواری محسوب می شود که برای ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. برای تولید این نوع بلوک ساختمانی، از ترکیب آهک، آلومینیوم، سیمان سفید و منیزیوم استفاده می گردد. جالب است بدانید متریال موجود در این بلوک دیواری، موجب افزایش میزان استحکام و مقاومت آن شده است. از بهترین بلوک های دیواری که استفاده از آن در ساختمان سازی بهترین گزینه محسوب می شود، بلوک دیواری هبلکس است. این نوع بلوک دیواری از مزایای بالایی برای ساختمان سازی برخوردار می باشد که در ادامه، به مهمترین آن ها اشاره شده است.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

10 مزیت بلوک دیواری هبلکس برای ساختمان سازی:

استفاده از بلوک دیواری هبلکس از مزایای منحصر به فردی برای ساختمان سازی برخوردار است که عبارتند از:

1) حفظ گرمای ساختمان:

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از بلوک دیواری هبلکس، حفظ گرمای ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی است. بهتر است بدانید متریال مورد استفاده در تولید این نوع بلوک دیواری، موجب شده است از توانایی نگهداری حرارت برخوردار گردد.

2) عایق سازی ساختمان در برابر صدا:

مهمترین ویژگی منحصر به فرد بلوک دیواری هبلکس، عایق بودن آن در برابر صدا می باشد؛ بنابراین استفاده از آن در ساختمان سازی، میتواند موجب پیشگیری از ورود هرگونه صدا به داخل یا خارج از ساختمان شود. لازم است بدانید استفاده از این نوع بلوک برای ساخت آپارتمان های سطح شهر، میتواند گزینه ی مهمی به شمار رود. دستگاه بلوک زن دستی

3) ایمن سازی ساختمان در برابر زلزله:

سبک بودن بلوک دیواری هبلکس تاثیر بسزایی در کاهش وزن ساختمان دارد؛ از این رو میزان مقاومت و استحکام ساختمان نیز افزایش پیدا می کند. از دیگر فواید استفاده از این نوع بلوک دیواری سبک، انعطاف بخشیدن به ساختمان است. جالب است بدانید در صورت استفاده از بلوک دیواری هبلس برای ساختمانی سازی، میزان خرابی ناشی از زلزله کاهش می یابد که همین امر، مهمترین مزیت سبک بودن بلوک دیواری هبلکس به شمار می رود.

4) صرفه جویی در هزینه ساختمان سازی:

افرادی که قصد دارند میزان هزینه ی ساختمان سازی خود را تا حد ممکن کاهش دهند، بهتر است از بلوک دیواری هبلکس استفاده نمایند؛ بدین گونه که در صورت استفاده از بلوک دیواری هبلکس، نیاز به سیستم های مجهز تهویه هوا، سرمایشی یا گرمایشی، حریق و… نمی باشد. در نتیجه میزان هزینه ی مصرفی در این زمینه، تا حد ممکن کاهش می یابد. عدم نیاز بلوک های دیواری هبلکس به پروسه های مختلف و غیر ضروری، از دیگر مزایای این بلوک به شمار می رود که موجب کاهش هزینه های مصرفی می شود. دستگاه جدول زنی اتوماتیک

5) سرعت بخشیدن به پروژه ساختمان سازی:

بلوک دیواری هبلکس قابلیت برش پذیری بالا و همچنین ایجاد حفره، سوراخ، برش، شیار و… به منظور نصب کانال ها یا تاسیسات را دارد. بنابراین میتوان گفت قابلیت شکل پذیری این نوع بلوک دیواری، از سهولت بالایی برخوردار است و نیاز به صرف انرژی بالا ندارد. سهولت در حمل و نقل بلوک های دیواری هبلکس، باعث سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ساختمان سازی می گردد.

6) قابل بازیافت و تجزیه:

جالب است بدانید بلوک دیواری هبلکس، از قابلیت تجدید پذیری و بازیافت برخوردار است؛ زیرا عناصری که برای ساخت بلوک دیواری هبلکس لازم است، به سهولت در کل جهان یافت می شود که همین امر موجب شده است انرژی کمتری برای حمل و نقل آن ها صرف گردد. بنابراین این نوع بلوک دیواری به عنوان نوعی مدافع محیط زیست محسوب می گردد.

7) افزایش طول عمر ساختمان:

ساختمانی هایی که از بلوک دیواری هبلکس ساخته می شوند، از میزان مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط جوی برخوردار هستند. همچنین این گونه ساختمان ها فاقد هرگونه آسیب پذیری در مقابل تغییرات آب و هوا در مناظق مختلف می باشند. بنابراین ساختمان هایی که از بلوک دیواری هبلکس برای ساخت آن ها استفاده شده است، عمر طولانی تری خواهند داشت.

8) صرفه جویی در مصرف انرژی:

ترکیبات موجود در بلوک دیواری هبلکس، باعث حفظ گرما و سرما می نماید که همین امر، مهمترین عامل در صرفه جویی برای مصرف انرژی محسوب می گردد. همچنین علاوه بر صرفه جویی در انرژی، تاثیر بسزایی در صرفه ی اقتصادی برای صاحب ساختمان دارد.

9) حفظ هوای پاک و پیشگیری از آلودگی:

استفاده از بلوک دیواری های هبلکس، تاثیر بسزایی در حفظ پاکی هوا و پیشگیری از آلوده شدن آن دارد؛ بدین معنا که این نوع بلوک دیواری، فاقد هر نوع ماده ی سمی و گازی است. همچنین هنگام تولید یا نصب آن هیچ نوع ماده ی سمی پخش نمی شود. جالب است بدانید از مهمترین مزیت های بلوک سبک دیواری هبلکس، این است که باتوجه به قدرت جذب بالایی که دارد، هیچ گونه میکروبی را جذب نمی کند؛ همین امر موجب حفظ پاکی هوا و جریان آن در ساختمان می گردد.

10) ایمن سازی ساختمان در برابر آتش سوزی:

مقاومت و استحکام بالای بلوک دیواری هبلکس در برابر حرارت، باعث ایمنی شدن ساختمان در برابر آتش سوزی شده است. لازم است بدانید میزان درجه ذوب بلوک دیواری هبلکس 1600 درجه سلسیوس می باشد؛ بدین معنا که میزان مقاومت حرارتی این نوع بلوک دیواری و ساختمان های ساخته شده از آن، دو برابر دیگر بلوک های ساختمانی می باشد.

منبع: www.block-device.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *