مزایای مشارکت در ساخت به جای خرید مستقیم خانه

By   فوریه 15, 2022

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت توافقی بین مالک و پیمانکار برای تکمیل فرایند ساخت و یا نوسازی ساختمان می باشد. در این توافق، مالک ممکن است بودجه کافی را برای ساخت ملک خود نداشته باشد. در نتیجه با مشارکت با یک شرکت پیمانکاری، پروژه را با حمایت مالی پیمانکار آغاز می نماید. در ازای این خدمات، بخشی از ملک به پیمانکار تعلق می یابد. اینگونه مشارکت ها برای هر دو طرف قرارداد، سودمند خواهد بود.

بنابراین در صورتی که قصد نوسازی ملک قدیمی خود را دارید اما سرمایه کافی ندارید، مشارکت با پیمانکار گزینه مناسبی برای شما می باشد.
نکاتی مهم برای مشارکت در ساخت

در صورتی که به قوانین مشارکت در ساخت واقف باشید، این امر فواید زیادی برای شما به ارمغان می آورد. از آنجایی که این قرارداد از لحاظ سود و زیان دو طرفه است، نکات زیر را در نظر داشته باشید. دستگاه بلوک زن ثابت

  1. تعداد طبقات قابل ساخت باید به طور کامل در قرارداد ذکر شده و سهم هر یک از طرفین در سود پروژه در نظر گرفته شود. در صورت وجود واحد مشترک، سهم هریک از طرفین مشخص گردد.
  2. مقدار سرمایه های طرفین در پروژه ی مشارکت در متن قرار داد درج شود. همچنین ارزش واقعی زمین و سایر امکانات قابل انتقال به مالک شرح داده شود.
  3. اگر قصد دارید از خدمات مشارکت در ساخت شرکت های پیمانکاری بهره ببرید، از اعتبار عملکرد آن مطمئن شوید تا از خسارت های بعدی جلوگیری به عمل آورید. دستگاه بلوک زن اتوماتیک 12 قالبه

مشارکت در ساخت مزایای فراوانی دارد. به طور مثال می توان به این نکته اشاره کرد که ساختمان بر اساس استاندارد های روز ساخته و از مصالح و ماشین آلات مدرن برای ساخت بنا استفاده می شود. همچنین اصول نوین مهندسی برای ساخت بنا رعایت شده و در مدت زمان کوتاهی هر دو طرف قرارداد به سود دست می یابند.

از دیگر مزایا می توان به افزایش سرمایه و رشد مالک نیز اشاره کرد که با انعقاد قرارداد نه تنها سرمایه اولیه خود را حفظ می کند، بلکه می تواند سرمایه خود را نیز افزایش داده و صاحب تعدادی واحد ساختمانی نوساز شود.
مقایسه هزینه های ساختن خانه و خرید خانه

بسیاری از افراد در خانه هایی با بافت قدیمی زندگی می کنند و تمایل به نوسازی ملک شان دارند. شاید برای تصمیم گیری دچار تردید شوید که کدام یک به نفع تان است؛ ساخت یک خانه و یا خرید خانه ای نوساز ؟ هر دو گزینه نیازمند بودجه زیادی می باشد و انتخاب گزینه بهتر به اولویت های شخص بستگی دارد. در ادامه به مقایسه هر دو گزینه می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *