مزایای استفاده از سقف روفیلکس

By   آوریل 13, 2022

مزایای استفاده از سقف روفیلکس

بلوک سقفی از انواع مختلفی برخوردارند و هریک از آنها دارای ویژگی و مزایای منحصر به فردی هستند. بلوک سقفی روفیلکس نوعی بلوک سقفی است که از آن برای اجرای ساختمان ها از جمله مسکونی و غیر مسکونی استفاده می گردد. دستگاه بلوک زن اتوماتیک 12 قالبه
سقف روفیلکس دارای مزایایی نظیر سبکی، سرعت و سهولت در نصب، صرفه جویی اقتصادی و …. می باشد به همین دلیل بسیاری از مهندسان و معماران در اکثر مناطق ایران از این نوع سقف استفاده می کنند.
در این مقاله قصد داریم درمورد سقف روفیلکس بصورت کامل توضیح داده و به مزایای آن نیز بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سقف روفیلکس

سقف روفیلکس از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به سقف های مرکب بتنی نظیر سقف کامپوزیت می باشد. درواقع این نوع سقف یک شبکه توری همچون فلز است که حاوی ناودان های بسیاری است. از سقف روفیلکس اغلب برای اجرای سقف های مرکب بتنی و دیوارهای یکپارچه استفاده می گردد. همچنین این نوع سقف یک قالب (درجا) است. دستگاه جدول زنی اتوماتیک

مزایای استفاده از سقف روفیلکس

یکی از مزایای قالب فلزی مشبک روفیکس،بتن ریزی همزمان در طبقات مختلف بدون نیاز به هرگونه تجهیزات از جمله شمع، جک و … می باشد. همچنین حذف هرقالب بندی بدون نیاز به نیروی ماهر یا متخصص به این عمل امکان پذیر است که موجب افزایش سرعت در اجرا و پیشرفت در کار می شود. درادامه مقاله، به دیگر مزایای استفاده از این نوع سقف خواهیم پرداخت.

مزیت های اجرایی سقف روفیلکس:

از جمله مزایای این نوع سقف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. استفاده از این نوع سقف موجب افزایش سرعت و سهولت در اجرا و کاهش هزینه های اجرایی نیز می شود.
  2. درصورت استفاده از این نوع سقف دیگر نیازی به جک و شمع برای قالب بندی نیست همچنین برای نصب این نوع سقف بر روی طبقات نیازی به بالابر و یا جرثقیل نمی باشد.دستگاه خلاطه
  3. سقف های روفیلکس در برابر عوامل طبیعی و جوی همچون سیل، زلزله و … دارای مقاومت بسیاری می باشند. همچنین این نوع سقف در برابر صدا و حرارت از عایق مناسبی برخوردار هستند.
  4. سقف روفیلکس دارای قابلیت شکل پذیری بی نظیری برای ساخت فرم‌های پیچیده می باشد و استفاده از آن موجب جلوگیری از پوسیدگی لوله ها می شود.
  5. برای اجرای این نوع سقف نیاز به نیروی ماهر و متخصص در این زمینه نمی باشد و ضایعات آن در حین بارگیری، حمل، نگهداری و نصب بسیار کم است.
  6. سقف روفیلکس دارای قابلیت بتن ریزی هم زمان در همه طبقات را دارد همچنین استفاده از آن باعث کاهش ضخامت و وزن سقف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *