مراحل نصب پارکت چوبی

By   آگوست 24, 2014

مراحل نصب پارکت چوبی

برای نصب پارکتهای چوبی، یک بنا ابتدا روی موزائیکها و یا بتون زیر پارکت را با دستگاههای کف ساب سائیده و کاملاً صیقل می نمایند و نیز لبه های موزائیک ها را هموار نمده سپس با خمیری نظیر خمیرهای شیمیایی، خمیرهای چسبی یا خمیرهای سیمانی یا سرشومی یک قشر روی موزائیکها را ماستیک نمده و سپس با شمشه فلزی، خیلی دقیق خمیر را جابجا کرده و شمشه را روی آنها گردانیده تا اطمینان حاصل شود زیر پارکتها کاملاً صاف شده باشد.دستگاه بلوک زن بلوک زنی قیمت بلوک زن بلوک زنی

48 ساعت بعد روی خمیر خشک شده را صیقل داده و کاملاً صاف می نمایند. بعد پارکتهای چوبی که به قالبهای 25*25 سانتیمتر یا تکه های 2/5 سانتیمتر از چوب ملچ، ممرز و افرا، گردو، راش، چنار و چوب قوفل و غیره تهیه شده را با در نظر گرفتن راه چوب یعنی راهای راست و راه پود خلاف جهت یکدیگر در کارخانه نجاری و پارکت سازی بهم متصل گردیده و روی آن یک ورق کاغذ به طور موقت چسبانیده، آن را با چسبهای شیمیایی و یا گندمی روی کف می چسبانند.

برای اطمینان از چسبندگی کامل، غلطکهای سنگین را برروی آن حرکت می دهند تا اطمینان حاصل شود پارکت کاملاً بر روی زمین چسبیده است. 48 ساعت بعد روی پارکتها را به وسیله ماشین سمباده که قطر قرص آن بزرگ باشد سائیده و تمام قطعات را با هم یکنواخت و یک رو و یک سطح می نمایند. پس از تمیز کردن روی پارکتها و برداشتن گردو خاک ناشی از کار روی آنهها را کاملاً با ماستیکی ترکیب شده از خاک اره نرم از جنس و رنگ همان چوب و چسب سفید یا سرشوم همرنگ تنظیم شده است.

تمام سطح پارکتها را پوشانیده به طوری که تا نیم میلیمتر روی پارکتها ماستیک بماند. 44 ساعت بعد به وسیله ماشین سمباده که قرص آن بزرگ و از قطعات پارچه ای برخوردار باشد و نام این دستگاه پولیش قلمداد شده است، با ماشین نامبرده کاملاً روی پارکت را صیقل داده تا اطمینان حاصل شود سطح پارکتها کاملاً یک نواخت و یک رنگ است. پس برداشتن قشر روی آن و نظافت سطح پارکت، یک قشر سیلر مات با تینر فوری 4 محلول گشته آن را به منظور پر کردن چشمه ها با دستگاه پیستوله روی پارکت می باشند. پس از خشک شدن سیلر با ماستیک گفته شده لکه گیری کرده و دوباره روی آن را پولیش نمایید تا تشخیص داده شود زبری و پرز چوبها گرفته و چشمه های آن نیز از سیلر پر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *