مراحل ساخت بلوک هبلکس

By   نوامبر 28, 2021

مراحل ساخت بلوک هبلکس

با پایه سیلیس که یک ماده غیر قابل اشتعال ساخته میشود وجود حباب های بیشتر باعث سبک تر شدن بلوک هبلکس شده خط تولید هبلکس دارای ۴ جایگاه برای نگهداری سیلیس .آهک.سیمان.پودر آلمینیوم می باشد .مواد اولیه هبلکس را همین 4ماده اصلی تشکیل میدهد این مواد به وسیله بالابرهای صنعتی که مخصوص این کار هستندبه داخل خط تولید منتقل میشود و کار ساخت ساخت هبلکس شروع میشود که به شرح زیر است:

مرحله ۱:تولید هبلکس :

در این مرحله از تولید باید دوغاب سیلیس وآب آماده شود در دوغاب های بزرگ سیلیس به اندازهکافی با آب مخلوط میکنیم تا شبیه گل شوددر آسیاب.
۲:آهک وسیمان خشک را به دوغاب که تشکیل شده اضافه میکنیم. دستگاه بلوک زن

و باید به این نکته مهم توجه کنیم که وزن سیمان وآهک خشک که داخل ورودی آسیاب میکنیم به قدری باشد که دوغاب را کاملا خشک نکند.

البته نباید دوغاب رقیق هم باشد در واقع مهم ترین کار در این مرحله مخلوط کردن این ۳ماده با هم به شکل دوغاب در این مرحله که کاربه میکسرهای مخصوص میرسد مخلوط ۳ماده اصلی هبلکس دریافت میکنندوظیفه ای که این میکسرها دارند وزنی که داخل ورودی میریزند را با دقت بررسی میکنند و محصولی که به دست می آید برای مرحله ۲که قالب ریزی منتقل میشود.

در مرحله دوم تولید هبلکس:

مخلوط را در قالب ها میریزند که ظرفیت هر کدام۳متر مکعب اما فقط نصف قالب ها با مخلوط به دست آمده پر میشوند در واقع مخلوطی که میزان سیلیس.آهک.پودر آلمینیوم.سیمان.به اندازه صحیح در آن وجود دارددر قالب ریخته میشودو مرحله هوادارکردن هبلکس یا همان اتوکلاور کردن شروع میشودفعل وانفعالات شیمیایی باعث میشود حباب های ریز در محصول به وجود بیایدو محصول در تایم ۳الی ۵/۳ به اندازه قالب رشد میکند.
دما این محصول به ۷۰درجه می رسد بعد از اندازه گیری دما محصول به خط تولید می رود که در آن جاشروع به برش زدن محصول میکنند که طبق درخواست وسفارش مصرف کننده انجام میشود اندازه آن قابل تنظیم و از این بابت نگرانی نداریم اما از حد استاندارد پایین ترنباید باشد.

مرحله ۳تولید هبلکس:

بعد از برش زدن در خط تولیدبه کنترل کیفیت می رسیم که مهم ترین بحث است محصول نهایی
قبل از بارگیری و خارج شدن ویا حتی بسته بندی شدن باید با آزمایش های شیمیایی کنترل شود

که برای کنترل باید به موارد زیر دقت کرد.
۱:به اندازه کافی هوادار شده باشد.
۲:سطح خارجی هبلکس ها در این بخش برداشته تا یک سطح هموار و مشخص دیده شود.

در مرحله آخرتولید هبلکس:

در این مرحله نهایی که هبلکس ها برای پخت وارد اتو کلاورها میشوند که دما در این اتو کلاورها۲۰۰درجه وفشاروارد شده۱۲اتمسفر است در این دما وفشار قالب ها پخته میشوندو هبلکس تولید میشود.
در این مرحله کار به پایان میرسد وآماده بارگیری است هبلکس تولید شده به این طریق بسیار ایمن .محکم. عایق خوبی برای رطوبت وسرما وگرماو همینطور صدا خواهد بود.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *