مراحل تولید موزاییک

By   جولای 25, 2022

مراحل تولید موزاییک

یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان سازی بدون تردید موزاییک است. با توجه به اهمیت استفاده از موزاییک، بخش زیادی از افراد ترجیح می‌دهند با سرمایه ای کم اقدام به راه اندازی یک کارگاه کوچک موزاییک سازی کنند. شما به راحتی می توانید با خرید دستگاه موزاییک زنی با سرمایه اندک در این مسیر گام بگذارید. پس از جذب مشتری، برای ارتقاء وضعیت کاری می توانید کسب و کار خود را با وسعت بزرگتر ادامه دهید. دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

مراحل تولید موزاییک و آشنایی با دستگاه موزاییک سازی

برای تولید موزاییک باید دستورالعمل مورد نظر را در پیش گیرید. بدون تردید امروزه با تولید انواع دستگاه های موزاییک سازی به راحتی میتوان در این حوزه فعالیت خود را انجام داد. مراحل زیر برای تولید موزاییک باید طی شوند.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک
  1. آماده کردن مصالح

سنگریزه

پس از اینکه از معادن مختلف سنگریزه ها استخراج می شوند، آنها را به کارخانه تولید موزاییک انتقال می دهند. در این مرحله با استفاده از دستگاه های سنگ شکن آن ها را به قطعات ریز تبدیل می کنند. این سنگ ها می توانند سنگ قرمز قشمی، انواع سنگ مرمریت، سنگ سبز، سنگ چینی و سنگ سیاه گلدار باشند. با قرار دادن سنگ ها درون سنگ شکن باید در گام بعدی آنها را شستشو داد. سنگ های خرد شده درون دستگاه شستشو قرار می گیرند. این دستگاه به صورت اتوماتیک فعالیت شستشو را انجام خواهد داد. پس از این مرحله، برای خشک شدن، سنگ هایی که به خوبی شستشو داده اید، به مکان دیگر انتقال می شوند. این کار موجب می شود که مقاومت سنگ افزایش یابد. دستگاه بلوک زنی کادونا

سیمان، پودر سنگ، آب

در گام بعدی پودر سنگ و سیمان هایی که درون سیلوهای مخصوص قرار دارند، بر اساس اطلاعات و فرمول هایی که به دستگاه می دهید با آب و سنگریزه به میکسر انتقال داده می شوند. در این مرحله ترکیبات مورد نظر مخلوط خواهند شد.

  1. انبار کردن مواد

در گام بعدی باید مصالح مورد نیاز برای تولید موزاییک و سنگ ها انبار شوند. این مرحله به صورتی است که هیچکدام از ترکیبات با هم مخلوط نخواهند شد. علاوه بر این، به منظور دسترسی آسان به تمام مصالح باید از محل هایی به نام آخور استفاده شود. دستگاه جدول زنی اتوماتیک

  1. شستشوی مصالح

در گام بعدی برای طی کردن مراحل تولید موزاییک به یکی از مهمترین مرحله ها خواهیم رسید. در این گام باید مصالح مورد نیاز عاری از هرگونه گرد و غبار باشند؛ چرا که وجود گرد و غبار مقاومت موزاییک را کاهش می‌دهد. برای این مرحله نیز می توان از دو روش استفاده کرد شستشوی ماشینی و روش دستی امروزه مد نظر قرار گرفته‌اند روش ماشینی به گونه ای است که از یک دستگاه مردی که ای استفاده می شود در این دستگاه با بالا آوردن سنگ ها و با استفاده از فشار آب می توان تمام گرد و غبار قرار گرفته شده بر روی آنها را برطرف کرد.

روش دستی نیز یکی از روش‌های ابتدایی بوده که ممکن است ایراداتی به همراه داشته باشد با این حال همچنان در برخی از کارخانه ها از روش دستی برای شستشوی سنگ ها استفاده می شود یکی از مشکلات روش دستی برای شستشوی سنگ ها عدم برطرف کردن گرد و غبار در تمام بخش های سنگ است.

  1. مخلوط کردن مواد

اگر به دنبال تولید یک موزاییک خوب و باکیفیت هستید باید برای مخلوط کردن مصالح مورد نیاز از نسبت های معین و دقیق بهره ببرید. این روش اگر به صورت دستی انتخاب شود بسیار وقت‌گیر خواهد بود. به همین علت برای افزایش کیفیت و سرعت کار می توان از دستگاه های پیشرفته بهره برد. دستگاه هایی که برای تولید موزاییک انتخاب می کنید شامل قسمت های مختلفی هستند.

  1. قالب گیری و پرس

به منظور تولید موزاییک می توانید از دو روش قالب گیری استفاده کنی. قالب پرسی از جمله راهکارهای موجود در این زمینه است. این قالب ظرفی از جنس فولاد سخت بوده که به شکل های مختلف هندسی مانند مستطیل، مربع و لوزی می تواند به کار گرفته شود. در طرف مقابل، قالب ویبره ای نیز از نوعی پلاستیک نرم تولید شده است. این نوع قالب نیز دارای شکل های مختلف هندسی است.

  1. ساییدن

بدون تردید هنگامی که بحث زیبایی موزاییک می رسیم باید در مرحله ساییدن با دقت بیشتری عمل کنید. هنگامی که موزاییک مهیا می شود نمای ظاهری آن نمایش داده خواهد شد. موزاییک دارای سطحی ابله است. به همین علت سنگ های درون آن به هیچ عنوان قابل رویت نیستند. در این هنگام باید به خوبی بتوانید آنها را ساییده و صیقل دهید. دستگاه های اتوماتیک در این مرحله به شما کمک خواهند کرد. از روش های مختلفی برای ساییدن موزاییک می توان استفاده کرد. روش ساب سنتی از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از یک صفحه سنگ سنباده برای ساییدن موزاییک ها کمک گرفته می‌شود. در کنار این مورد، ساب اتوماتیک نیز از جمله روش هایی به شمار می‌رود که برای ساییدن و صیقل دادن موزاییک می تواند انتخاب شود. کارخانجات بزرگ از ساب نواری برای صیقلی کردن سطح موزاییک استفاده می کنند.

  1. گرم خانه

برای تولید موزاییک باید در مراحل آخر آن را به گرمخانه ها انتقال داد. گرمخانه ها نیز دارای مدل های مختلفی هستند. گرمخانه های معمولی، گرمخانه های بخار و گرم خانه های آب گرم در این گام می توانند انتخاب شوند. هنگامی که حجم تولید زیاد باشد می توان از گرمخانه های معمولی کمک گرفت. علاوه بر این، گرمخانه های بخار نیز در این زمینه می‌توانند پاسخگوی نیازهای شما باشند. اگر تعداد موزاییک های تولید شده کم باشد، گرم خانه های آب گرم می توانند مناسب تر باشند.

  1. بتونه کاری

عوامل مختلفی مانند جابجا کردن موزاییک و وارد شدن ضربه ممکن است موجب بیرون آمدن بخشی از سنگ ها و ایجاد ظاهری زشت شوند. به همین علت برای برطرف کردن این مشکل از دستگاه بتونه کاری می توان کمک گرفت. بتونه کاری سطح موزاییک را به خوبی برای شما یک دست خواهد کرد. روش های مختلفی نیز در این زمینه می‌توانند انتخاب شوند. بتونه کاری دستی، ماشینی و دپو کردن از جمله گزینه ‌های پیش رو در این گام می توانند عنوان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *