علت بالا رفتن مصرف سوخت ماشین

By   می 9, 2022

علت بالا رفتن مصرف سوخت ماشین
بعضی مواقع متوجه می شوید که چقدر زود به زود باک ماشین شما خالی می شود حتی زمینیکه ماشین را صفر خریدید و هنوز از آن استفاده خاصی نکردید پس شما باید این موضوع را بررسی کنید تا به مشکلات بزرگتری بر نخورید. بنابراین ما شما را با دلایل افزایش بیش از حد مصرف سوخت خودرو آشنا می کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

پر کردن باک خود آنقدر کار معمولی است که پیگیری تعداد دفعات توقف در پمپ و میزان سوخت مصرفی شما می تواند بیهوده به نظر برسد. به هر حال باید بنزین بزنید تا به جایی که می خواهید برسید.

مصرف بنزین به طور اجتناب ناپذیری در داخل همان خودرو بسته به عوامل خارجی زیادی متفاوت خواهد بود. دما، محیط سفر و سفرهای طولانی، همگی در مصرف سوخت شما نقش دارند. اما عملکرد داخلی وسیله نقلیه شما می تواند بر بازده سوخت شما نیز تأثیر بگذارد، همانطور که بر عادات شخصی شما تأثیر می گذارد. قیمت دستگاه بلوک زن دستی

هنگامی که مسافت پیموده شده خود را پیگیری می کنید و هر چند وقت یکبار باید باک خودرو را پر کنید، می توانید بینش های ارزشمندی در مورد سلامت خودرو خود به دست آورید که می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه تعمیرات بعدی کمک کند. همچنین می تواند به صرفه جویی در سوخت خودرو کمک کند. دستگاه بلوک زنی کادونا

قطعاتی از خودروی شما که بر مصرف سوخت تاثیر می گذارد.
• روغن

تعویض روغن در فواصل منظم و توصیه شده توسط سازنده می تواند به کاهش مصرف سوخت کمک کند. اگر متوجه شده اید که راندمان سوخت شما در حال کاهش است و همچنین در گذشته اخیر روغن خود را تعویض نکرده اید، ممکن است علت آن روغن موتور قدیمی خودرو باشد.

برای وسایل نقلیه جدیدتر (2013 یا بعد از آن)، خودروسازان فناوری های سوخت و روغن خود را بهبود بخشیده اند، به طوری که شما فقط باید هر 7000 تا 10000 مایل روغن خود را تعویض کنید. در مقایسه با خودروهای قدیمی که نیاز به تعویض روغن در هر 3000 مایل داشتند، این نه تنها مصرف سوخت شما را بهبود می بخشد، بلکه در زمان و هزینه شما نیز صرفه جویی می کند.

• تحمل وزن اضافی

یکی از دلایل ساده مصرف سوخت بالا زمانی است که وسیله نقلیه وزن زیادی را حمل می کند، خواه وسایل زیادی در صندوق عقب داشته باشد و یا پر از افراد باشد، جعبه باربند حمل کند و یا بار و باربند یا تریلر را بکشد.

هرچه وزن بیشتری توسط وسیله نقلیه حمل شود، فشار بیشتری برای موتور برای تولید نیروی کافی برای حرکت آن ایجاد می شود.

هر زمان که نیاز به قدرت بیشتر باشد، چه در حال حرکت یا شتاب گیری، موتور برای تحقق آن نیاز به سوخت بیشتری دارد. بنابراین، در نهایت مجبور می شوید باک بنزین خود را بیشتر پر کنید.

دلیل های زیاد شدن مصرف بیش از حد سوخت,زیاد شدن مصرف سوخت,آشنایی با دلایل زیاد شدن مصرف سوخت خودرو

وزن اضافی خودرو باعث افزایش مصرف سوخت می شود

• سنسورهای اکسیژن، انژکتورهای سوخت

به نظر می رسد این دو قسمت از وسیله نقلیه شما با مسافت پیموده شده بنزین شما ارتباطی ندارند، اما می توانند به طور جدی بر مصرف سوخت شما تأثیر بگذارند. اگر متوجه شدید مصرف سوخت شما در ماه های اخیر افزایش یافته است، حتما این قسمت ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که این قطعات تمیز هستند و درست کار می کنند.

• فیلترهای کثیف هوا و گرفتگی فیلتر هوا

دلایل زیادی برای داشتن فیلتر هوای تمیز وجود دارد، اما یکی از دلایل مهم این است که مصرف سوخت مناسبی داشته باشید. اگر فیلتر هوای شما مسدود یا کثیف باشد، هوای کمتری به داخل محفظه احتراق راه می یابد و باعث می شود موتور برای برآورده کردن نیروی مورد نیاز راننده، سخت تر کار کند. که باعث مصرف بیشتر سوخت می شود.

• لاستیک

حتی اگر نشانگر فشار باد تایر شما روشن نباشد، لاستیک های شما ممکن است کم باد شده باشند و این می تواند باعث کاهش راندمان سوخت شود. برای بررسی فشار هر لاستیک خودرو از یک فشارسنج ساده (که تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی یا قطعات خودرو موجود است) استفاده کنید. دقت کنید که یک روز قبل از روشن کردن ماشین خود این کار را انجام دهید زیرا لاستیک های خنک دقیق ترین فشار را به شما می دهند.

اگر متوجه شدید که لاستیک هایتان به طور مشهودی کم باد به نظر می رسند و در حال حاضر از زمانی که باید لاستیک هایتان را پر می کردید گذشته اید. لاستیک هایی که باد کمی دارند کشش را کاهش می دهند و تعداد دفعاتی که لاستیک های شما باید بچرخند تا مسافت یکسانی را جا به جا کنند افزایش می دهد. مهم است که لاستیک های خود را با psi توصیه شده پر کنید، زیرا تورم بیش از حد و کم باد بودن می تواند بر مصرف سوخت شما تأثیر منفی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *