صحبت های پروفسور سمیعی درباره انتقال علم به دیگران

By   اکتبر 22, 2014

صحبت های پروفسور سمیعی درباره انتقال علم به دیگران

افراد زیادی هستند که وقتی از خواب بيدار مي شوند و مشغول كار مي شوند، از یک طرف سعي كنند علمشان را بالا ببرند و از طرف ديگر تلاش كنند آن علمی كه دارند را به ديگران انتقال دهند؛ اين امر صد در صد باعث سلامتي روح، روان و جسم آنها در دنيا مي شود.بلوک زن قیمت بلوک بلوک زنی زن دستگاه بلوک زنی بلوک زن دستگاه بلوک زن بلوک زنی  

پروفسور مجيد سميعي چهره ماندگار و برترين دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان در سال 2014 در گفتگو با برنامه «کوچه سلامت پلاک 102» گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت با بیان این مطلب افزود:

از ملت عزيز ايران كه اين قدر براي دريافت جايزه از آكادمي جهاني مغز و اعصاب دنيا ابراز احساسات داشتند واقعاً تشکر می کنم و این باعث خوشحالي من است. اين ابراز احساسات ارزشش از آن جايزه خيلي بالاتر است؛ چون باور كنيد درست است كه گرفتن يك جايزه از تشكيلاتي كه تمام دنيا در آن قرار دارد و بايد در آن تصميم گيري شود خيلي ارزش بالايي مي تواند از نظر علمي داشته باشد؛ ولي اين ابراز احساساتي كه ملت ما انجام داده است، مرا از هر چيز بيشتر خوشحال مي كند. از اين رو از یکایک ملت ايران تشكر مي كنم؛ چرا كه تشويق كننده هموطنانم هستند.

وی در ادامه افزود: سعي كردم دانش خود را به قاره ها برسانم و به همكاران تعليم داده ام.خوشبختانه در تمام دنيا مكتب های ایران وجود دارد و شاگردانم در سطح بسيار بالايي مشغول هستند. همين كار را در كشور خودم نیز انجام داده ام. به طوری که از سال 1971 یعنی 43 سال پیش تاکنون سالي نشده است كه يك برنامه علمي مهمي را برقرار نكرده باشيم.

پروفسور سميعي با ابراز ناراحتی از برخی از موضوعات مطرح شده در رسانه ها، ادامه داد: بعضي ها، بعضی وقت ها كم لطفي دارند و معتقدند كسي كه به كشور مي خواهد خدمت كند، بيايد در ايران زندگي كند. اين يك اشتباه بسيار بزرگ است كه رسانه ها باید به اين گونه افراد كه سطح فرهنگی شان بالایی ندارند، بگويد خدماتي كه من از اينجا به كشور كردم، خدمات خيلي بالاتري است تا اين كه من در ايران مي بودم. حضور من در آلمان باعث شد مهمترين پيشرفت ها را سريع تر به همكارانم در ايران برسانم.

وی با بیان اینکه علم و دانشی كه انسان به دست مي آورد، يك ثروت شخصي نيست، اظهارکرد: اين در اصل يك وظيفه انساني است كه علمي كه انسان به دست آورده را به ديگران ارائه دهد و كسي كه اين كار را نكند، مي توان گفت بزرگ ترين گناه روي زمين را انجام داده است و براي اينكه وقتي كسي دنيا را ترك كرد و علمش را به دنيا پخش نكرده باشد، هيچ خدمتي را به جامعه نكرده است. از اين رو افراد هر روز كه بيدار مي شوند و مشغول كار مي شوند، از یک طرف سعي كنند علمشان را بالا ببرند و از طرف ديگر تلاش كنند آن علمی كه دارند را به ديگران انتقال دهند؛ اين امر صد در صد باعث سلامتي روح، روان و جسم افراد در دنيا مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *