ساخت دستگاه نگهدارنده چاههای نفتی

By   جولای 16, 2014

ساخت دستگاه نگهدارنده چاههای نفتی

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی از ساخت دستگاه لوله مغزی سیار تا پایان سال خبر داد و گفت: این دستگاه برای فعال نگه داشتن چاههای نفت به کاربرده می شود.بلوک زن   

حمید امین اسماعیلی گفت: جهاد دانشگاهی قریب به دو دهه است که همکاریهای خوبی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز کشور با صنعت نفت داشته است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری است که سالانه حدود 50 دکل حفاری برای برداشت ذخایر نفتی خود نیاز دارد، اظهار داشت: برای اولین بار پژوهشگران و فناوران جهاد دانشگاهی توانسته اند با به دست آوردن دانش فنی ساخت دکل های حفاری، در کشور توانایی طراحی و ساخت این سیستم های حساس را بدست آورند.

امین اسماعیلی از ساخت و تجهیز دستگاه دیگری در صنعت نفت توسط جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: دستگاه لوله مغزی سیار از طریق مهندسی معکوس در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به عنوان یک سامانه کلیدی برای تعمیر چاههای نفت در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه سالانه برای فعال نگه داشتن چاههای نفت به 50 تا 60 دستگاه لوله مغزی سیار در کشور نیاز است، افزود: پروژه ساخت دستگاه لوله مغزی سیار تا پایان شهریور به پایان خواهد رسید.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی در خصوص نرم افزار های مورد نیاز صنعت نفت خاطر نشان کرد: پژوشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی توانسته نرم افزار مورد نیاز صنعت نفت را نیز طراحی کند که این نرم افزار مورد استفاده صنایع بالادستی در صنعت نفت است.

امین اسماعیلی در این خصوص توضیح داد: پیش بینی می شود ساخت این نرم افزار مهم و پرکاربرد مورد نیاز صنعت نفت، تا پایان سال 1393 به پایان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *