ساخت بام سبز در 7 مرحله

By   نوامبر 29, 2020

ساخت بام سبز در 7 مرحله

ساخت بام سبز از بیرون که دیده می شود ، یک سقف سبز در درجه اول از گیاهان تشکیل شده است. یک ساختار چند لایه در زیر پنهان شده است. با استفاده از این دستورالعمل ها برای ساخت یک سقف سبز ، شما همچنین می توانید خودرو یا گاراژ خود را سبز کنید.

هر علاقه مند به DIY به راحتی می تواند یک سقف سبز به یک خانه زباله ، گاراژ یا کالسکه اضافه کند. خواسته های شما در مهارت های دستی محدود است. اساساً دو گزینه وجود دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید یک مجموعه کامل برای سبز کردن خودرو استفاده کنید یا می توانید مواد و گیاهان لازم را به صورت جداگانه تهیه کنید. می توانید آنها را در فروشگاه های سخت افزاری بسیار خوب و یا از یک متخصص بام سبز به صورت آنلاین تهیه کنید. و اینگونه است که معمولاً سقف سبز ساخته می شود:

مرحله اول: ضد آب ضد آب بودن سقف

ضد آب بودن سقف موجود باید مطابق با DIN 13948 ضد ریشه باشد ، در غیر این صورت گیاهان روی سقف سبز شما می توانند به مرور زمان به آن آسیب برسانند. اگر اینگونه نباشد ، اولین قدم یک فیلم محافظتی ریشه اضافی برای آب بندی ایمن سقف است.

مرحله دوم: تشک محافظ حافظه

به دنبال آن یک تشک محافظ ذخیره سازی ، که از ضد آب بودن سقف در برابر بارهای مکانیکی محافظت می کند و همزمان رطوبت و مواد مغذی را نیز حفظ می کند.

دستگاه بلوک زن اتوماتیک

مرحله ۳: لایه زهکشی

سپس یک لایه زهکشی گذاشته می شود. می توانید از زهکشی مواد فله ساخته شده از گدازه یا پوکه یا عناصر پلاستیکی آماده استفاده کنید. فرورفتگی های آنها آب را ذخیره می کند و بنابراین مواد مغذی گیاهان را برای بیشتر مدت ممکن تأمین می کند. علاوه بر این ، زهکشی همچنین اطمینان حاصل می کند که آب باران اضافی به سرعت تخلیه می شود. اثر دیگر لایه زهکشی تهویه فضای ریشه است.

مرحله چهارم: پشم گوسفند به عنوان یک فیلتر با سوراخ ریز

حفره های کوچک لایه زهکشی نباید مسدود شود. این از لایه بعدی جلوگیری می کند: یک پشم گوسفند فاضلاب را از لایه پوشش گیاهی جدا می کند و به عنوان یک فیلتر با سوراخ ریز عمل می کند.

مرحله ۵: بستر سقف سبز

اکنون تقریباً وجود دارد. لایه بستر روی پشم گوسفند قرار می گیرد. هنگام ساخت یک سقف سبز وسیع ، غالباً به جای خاک از یک لایه معدنی ساخته شده از گدازه ، پوکه ، تکه های آجر یا پشم معدنی با مقدار کمی هوموس استفاده می شود. این سبک تر است و بنابراین فشار کمتری به ساختار سقف وارد می کند. میزان پر شدن بستر نیز به بار مجاز سقف و پوشش گیاهی بستگی دارد. برای انجام این کار ، محاسبه کنید که در مرحله برنامه ریزی مجموعاً سقف سبز شما چه وزنی دارد. تعداد زیادی از گیاهان بام سبز کاملاً با یک لایه بستر ضخامت ده سانتی متر کاملاً راضی هستند.

به هر حال: بستر سقف سبز عمداً بارور نمی شود. گیاهان نیز نباید بعداً بارور شوند و فقط باید از طریق مواد مغذی به روش طبیعی تأمین شوند.

مرحله ۶: لایه پوشش گیاهی

حالا بالاخره سبز می شود. لایه پوشش گیاهی پایان پروژه سقف سبز شما است. می توانید مخلوطی از جوانه ها و دانه های سدوم استفاده کنید یا گیاهان را مستقیماً بکارید. اطمینان حاصل کنید که گیاهان چند ساله با گلوله های ریشه کم عمق را خریداری کرده اید تا مجبور نشوید خیلی زیاد در بستر فرو بروید. برای یک باغبان سقف راحت مدتی است یک گزینه عالی وجود دارد: تشک های آماده سدوم. طبق اصل چمن ، گیاهان قبلاً در یک حصیر تمام شده ساخته شده از بستر قرار داده شده اند. فقط دراز بکشید و سقف سبز آماده است.

مرحله هفتم: آبیاری

آنچه اکنون دنبال می شود بسیار ساده است: شما می توانید شاهد رشد سقف خود باشید و هر از چند گاهی باید آن را آبیاری کنید. با این حال ، آبیاری فقط در ابتدا لازم است. اگر “فقط” کاشته اید ، باید کمی بیشتر به طور منظم آبیاری کنید. هنگامی که گیاهان تمام شده را کاشتید ، به زودی قادر به انجام این کارها بدون شما خواهند بود. پس از توسعه فرش سبز ، دیگر ریختن ضروری نیست. سپس مراقبت فقط به جمع آوری بذرهای آزار دهنده درخت از پشت بام و کشیدن برخی از علف های هرز در سال دوبار محدود می شود. بعداً ، هیچ افرا نباید روی سقف سبز شما جوانه بزند.

نکات تخصصی از پشت بام سبز

گونتر مان توضیح می دهد که باغبان های بام سرگرمی باید به چه چیزهایی توجه ویژه داشته باشند:
شما باید اطمینان حاصل کنید که استاتیک کافی وجود دارد که علاوه بر بار برف ، بار اضافی سبز شدن را نیز تحمل می کند. یک سقف سبز نازک تر و گسترده وزن حدود ۸۰ کیلوگرم در متر مربع دارد. هرچه بستر بیشتر باشد ، سنگین تر است. به عنوان یک قاعده کلی ، می توانید ۱۳ تا ۱۶ کیلوگرم در متر مربع در سانتی متر از ساختار بام سبز را محاسبه کنید.

زه کشی
همچنین تخلیه هدفمند آب اضافی باید با سقف سبز اطمینان حاصل شود.

دسترسی به سقف
از دسترسی ایمن به سقف اطمینان حاصل کنید. برای سقف های مسطح بزرگتر ، احتمالاً یک مسیر ماسه ای باریک و محیطی قابل برنامه ریزی است که از آن راحت تر می توانید سقف را حفظ کنید.

امنیت
اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا هنگام مراقبت و نگهداری از سقف سقوط نکنید.

اندازه پروژه
در مورد یک ملک مسکونی ، باید آب بندی سقف و کار بام سبز را به متخصصان آموزش دیده (سقف سازی و شرکت های باغبانی و محوطه سازی) بسپارید. اگر می خواهید یک روف گاردن داشته باشید که بتوان از آن پیاده روی کرد ، باید توجه ویژه ای به سیستم استاتیک و محافظت در برابر سقوط داشته باشید.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *