ساختمان‌سازی با کدام بلوک‌ بهتر است؟

By   اکتبر 8, 2018

ساختمان‌سازی با کدام بلوک‌ بهتر است؟
کارشناس عمران گفت: بلوک‏‌های لیکا در برابر رطوبت مقاوم نیستند و شرایط مناسب برای رشد قارچ و خزه ایجاد می‏‌کنند.

علیرضا علی‎محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، خاطرنشان کرد: بلوک‌های لیکا در دیوارها استفاده می‌شوند که بلوک‏‌های سبکی هستند و در برابر آتش‎سوزی مقاوم‎ند و در برابر دما و صوت هم مقاومت می‎کنند و امروزه بیشتر در آپارتمان‎سازی‏‌ها استفاده می‎شوند.

وی تصریح کرد: برای نصب نماهای سنگی روی این نوع از بلوک‎ها باید توجه بسیاری شود و سنگ‎های سنگین روی این بلوک‎ها نباید نصب شود و باید از سنگ‎های بسیار سبک استفاده کرد.

این کارشناس اظهار کرد: بلوک‏‌های ساختمانی که در صنعت ساختمان استفاده می‌شوند در بحث دیوار و سقف کاربرد دارند و اولین نوع بلوک‎های ساختمانی بلوک‏‌های سیمانی هستند ولی این بلوک بسیار سنگین است و استفاده از آن باعث می‌شود وزن ساختمان افزایش یابد.

وی اظهار کرد: با گذشت زمان با ورود بلوک‎‎های سفالی به بازار مردم به سوی استفاده از این نوع مصالح روی آوردند و این بلوک‌ها جایگزین بلوک سیمانی شدند.

علی محمدی یادآور شد: علاوه بر بلوک‎های سیمانی، سفالی و لیکا از بلوک‎های سیپرکس که بلوک‎های بتن گازی هستند استفاده می‌شود این نوع از بلوک‎ها هم سبک هستند و بلوک‎های ترکیبی هم وجود دارد که ترکیب بتن و پلی استایرن یک نوع بلوک ترکیبی است و نوع دیگر سفال و پلی‎استایرن است که این استفاده از این نوع بلوک برای سقف‎ها بیشتر پیشنهاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای دیوارها هم پیشنهاد می‌شود که هنگام استفاده از بلوک دیوار حتما عایق شود و به صورت دوجداره توسط پشم شیشه استفاده می‌شود که این کار باعث افزایش مقاومت خواهد شد.

فروش دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *