روش استفاده از چسب بلوک هبلکس

By   دسامبر 29, 2021

روش استفاده از چسب بلوک هبلکس

چسب هبلکس برای هموار کردن و تسطیح سطوح داخلی و خارجی دیوارها استفاده میشود تا یک زیر سطح صاف و مطلوب برای اجرای نمای ساختمان بوجود آید.

بلوک هبلکس قابلیت اجرا با انواع ملات ها و چسب های مخصوص را دارد ، جهت عملکرد بهتر بلوک هلبکس توصیه می شود از چسب مخصوص هبلکس آن استفاده گردد زیرا باعث می گردد سرعت اجرا کار بالا رود ، سطح تمام شده کار مناسب آستر نهایی دیوار خواهد بود ، استفاده از ملات چسب مخصوص هبلکس باعث از بین رفتن پرت حرارتی در محل بندهای بلوک می گردد.دستگاه بلوک زنی دست دوم

قطعات بلوک می توانند با سه نوع ملات سیمانی با مواد مضاعف ، ملات سیمانی آهکی ( بارتاد ) و چسب های مخصوص در کنار هم به راحتی اجرا شوند ، وجود ابعاد دقیق در این محصولات موجب کاهش مصرف ملات و چسب می شود.

چسب بلوک از هدر رفتن دما از محل ملات ماسه سیمان جلوگیری و به نصب قطعات سرعت می بخشد.

چسب بلوک هبلکس (ضخامت ۲-۳میلی متر درنظر گرفته میشود)

مقدار چسب مصرفی به ازای ۲۰۰مترمربع دیوارچینی ۷۵۰کیلوگرم
مقدار اب مصرفی ۳۵درصد مقدار چسب هبلکس

کارگر لازم برای حمل در طبقات و اجرای ۲۰۰مترمربع با چسب بلوک هبلکس   بدون احتساب نیروی ماهر (بنا) ۱ نفر نیرو در ۲ روز کاری

قیمت هر کیلو چسب ۸۰۰تومان

نیروکار دست مزد روزانه ۰۰۰/۶۰


به منظور راحتی نصب

و همچنین افزایش کیفیت سیستم های تولیدی بتن هوادار اتوکلاو شده، این ملات (چسب) بلوک را تولید می شود. این ملات در کیسه های ۲۵کیلوگرمی به صورت خشک و آماده و با بکارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی روز و بر اساس دقیق ترین استانداردهای ایران تولید می گردد. پرس موزاییک 2 ایستگاهه

فقط به اندازه ۲ – ۳میلیمتر ملات جهت استفاده برای بلوکهای هبلکس مورد نیاز می باشد. این لایه بسیار نازک از هدر رفتن دما جلوگیری و به نصب قطعات سرعت می بخشد.

برای استفاده بهتر از ملات آماده (چسب هبلکس)از ماله دندانه دار با عرض مساوی استفاده کنید. این روش یک سطح صاف و یکنواخت آماده جهت هر گونه پوشش (سرامیک، نرمه و غیره)یا کاشی کاری و سنگ کاری را فراهم می کند.

ملات یا چسب بلوک جهت استفاده در شرایط آب و هوایی گرم و خشک و آب و هوای معتدل طراحی شده است. جهت دستیابی به مطلوب ترین کیفیت توصیه می شود که ملات بلوک را در دمای حداقل ۱۰+ سانتیگراد استفاده نمایید. اگر دمای هوا کمتر از ۵ درجه سانتیگراد یا دمای بلوکها بین صفر تا ۱۰درجه سانتیگراد باشد، استفاده از آب گرم با دمای بیش از ۱۰ درجه سانتیگراد برای اختلاط ملات توصیه می شود.

شرایط استفاده از چسب بلوک هبلکس :

برای پخش کردن این چسب های بروی بلوک هبلکس لازم است شما از ماله های با دنده های مساوی استفاده کنید تا سطح صاف و یک دست داشته باشید دلیل لزوم داشتن سطح صاف این است که بعد ها در صورت اجرا نما (کاشی -–سرامیک سنگ کاری و غیره ….)به مشکل برنخورید که این نکته بسیار مهمی میباشد .
معملا این نوع چشب برای اب هوا گرم و خشک و اب هوا معتدل پیش بینی شده است اما شرکت ما با به کارگیری پیشرفته ترین تکنولوزی روز دنیا موفق به تولید چسب بلوک هبلکس شده است که این نوع چسب باید در دما حداقل ۱۰درجه سانتی گراد استفاده شود.

دستگاه بلوک زنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *