دوخطه کردن بلوک های بحرانی در راه آهن

By   آگوست 5, 2014

دوخطه کردن بلوک های بحرانی در راه آهن

مـدیـرعـامـل مـتـرا گفت: برای دو خطه شدن خطوط نیازی نیست تمامی محور ها را از ابتدا تا انتها دو خطه كنیم بلكه باید بلوك های بحرانی را شناسایی و براساس آن محور دو خطه را در آن مسیر راه اندازی كرد.بلوک زن دستگاه بلوک زن بلوک زنی بلوک زن دستگاه بلوک زن  

مـدیـرعـامـل مـتـرا گفت: برای دو خطه شدن خطوط نیازی نیست تمامی محور ها را از ابتدا تا انتها دو خطه كنیم بلكه باید بلوك های بحرانی را شناسایی و براساس آن محور دو خطه را در آن مسیر راه اندازی كرد.

جبارعلی ذاكری ـ مدیرعامل مهندسین مشاور توسعه راه آهن ـ با اشاره به اینكه دو خطه شدن خطوط راه آهن یكی از روش های افزایش ظرفیت راه آهن است، اظهار كرد: دو خطه شدن خطوط تنها روش منحصر به فرد برای افزایش ظرفیت شبكه ریلی نیست بلكه روش هایی مانند تراس بندی خطوط نیز منجر به افزایش ظرفیت خواهد شد اما در حال حاضر با توجه به نیاز مبرم افزایش ظرفیت در خطوط راه آهن هر یك از این روش ها توصیه می شود.

وی افزود: در محور جنوب نیز دو خطه شدن بسیار اهمیت دارد چراكه تنگنا هایی در این مسیر وجود دارد به ویژه در محور اندیمشك ـ درود به دلیل كوهستانی بودن با قوس های بسیار تند، ضرورت دارد این محور دو خطه شود.

ذاكری خاطرنشان كرد: دو خطه شدن خطوط راه آهن در بلوك های بحرانی شبكه ریلی كشور سبب افزایش ظرفیت و بازگشت سرمایه خواهد شد.

مدیرعامل مترا در پایان اظهار كرد: محور جنوب با توجه به ظرفیت بالا و قدمتی كه دارد نیازمند در نظر گرفتن راهكار های جانبی مانند دو خطه شدن است از سوی دیگر می توان با اتصال محور های مانند راه آهن تهران ـ اصفهان به محور جنوب تا حدودی از حجم بار این محور كاست و در برخی از بلوك ها نیز دو خطه كردن را در اولویت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *