درناژ و بلوکاژ

By   ژانویه 18, 2021

 درناژ و بلوکاژ

در ارتباط با درناژ و بلوکاژ توضیحات ذیل را به همکاران محترم تقدیم می نمایم:

الف – بلوکاژ : شالوده و کف قسمتی از ساختمان که در تماس با زمین نمناک قرار می گیرند ، نیاز به عایقکاری رطوبتی دارند . بدین منظور سنگ چینی در کف ساختمان با سنگ قلوه و یا لاشه نسبتأ بزرگ ( موضوع ردیف های 040101 و 040102 فهرست ابنیه ) و به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و نم زمین طبیعی به کف و سطح داخلی ساختمان‌ها به ضخامت حدودآ 25 الی 30 سانتیمتر ( به استناد بند 8-1-4-3 و 17-3-1-1 نشریه شماره 55) و در موارد کم اهمیت تر مانند پیاده رو ها به ضخامت 20 الی 30 سانتیمتر ( به استناد بند 23-11-2-3 نشریه شماره 55) و بدون استفاده از هیچ گونه ملاتی و بصورت خشکه چین و با حداقل فضای خالی استفاده می گردد . ضخامت خشکه چینی خارج از این مقادیر برحسب موقعیت و شرایط محیطی محل اجرا و طبق دستور کار دستگاه نظارت قابل پرداخت می باشد.بلوک زن

ب – درناژ : همان زهکشی بوده با این شرح که بمنظور دفع و خروج آبهای سطحی اضافی از طریق سفره زیر زمینی ، عهده دار وطیفه بوده تا از شستشوی مصالح و خرابی لایه زیرین جلوگیری بعمل آید . نفوذ آب به لایه های زیرین باعث کاهش ظرفیت باربری گشته و منجر به نشست و خرابی در لایه های مذکور می گردد ، بدین منظور پشت دیوارها و پی ها اقدام به سنگ ریزی با قلوه و یا لاشه می نمایند( موضوع ردیف های 040103 و 040104 فهرست ابنیه ) . جهت مطالعه کامل و دقیق تر در ارتباط با زهکشی و درناژ به فصل یازدهم نشریه شماره 101 رجوع بفرمایید. (توضیحات نشریه شماره 55 کامل نیست).

فروش دستگاه بلوک زن

نگاه کلی:

نگاه 1- درناژ فرآیند دفع آبهای سطحی (از بالا به پایین) و بلوکاژ مانع عبور رطوبت (از پایین به بالا) می باشد.

نگاه 2- در صورت عدم دستیابی به سنگ قلوه و با توافق دستگاه نظارت می توان از سنگ لاشه استفاده نمود (به استناد بند 17-3-1-1 نشریه شماره 55)

نگاه 3– در زمان تهیه مصالح جهت اجرای خشکه چینی به این نکته توجه گردد که حجم سنگ قلوه جهت بلوکاژ 15 درصد و جهت سنگ لاشه 20 درصد بیشتر از ابعاد نقشه درخواست و خریداری گردد.

نگاه 4 -مصالح درناژ قابل ريختن (توسط کارگر) و مصالح بلوكاژ قابل چيدن (توسط کمک بنا و کارگر) هستند.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *