خطرات استفاده از گوشی تلفن همراه در رختخواب

By   سپتامبر 27, 2014

خطرات استفاده از گوشی تلفن همراه در رختخواب

تا به حال شده از کسی بشنوید که استفاده از تلفن همراه در رختخواب خطرات زیادی دارد ولی شما باور نکنید و همچنان به استفاده زیاد از آن ادامه دهید. دست کم 3 دلیل وجود دارد که نباید بلوک زن گوشی را به رختخواب ببرید: دستگاه بلوک زن قیمت بلوک زن دستگاه بلوک زن بلوک زن اتوماتیک بلوک بلوک زن بلوک زنی بلوک زن     

1. آتش گرفتن متکا
این اواخر یک نوجوان تگزاسی با بوی سوختگی از خواب پرید. چی بود؟ گوشی گلکسی سامسونگ او که زیر متکایش بود، سوخته بود و ملافه و تشک هم آتش گرفته بود. ظاهرا دلیلش این بود که یک باتری غیر اصل در گوشی اش انداخته بود. در دستورالعمل گوشی علاوه بر اینکه هشدار داده شده، از وسایل غیر اصل استفاده نکنید، گفته شده آن را زیر تخت یا پوشش ضخیم نگذارید.

2. بدخوابی
گوشی های همراه به علاوه تبلت ها، تلویزیون ها و دیگر گجت هایی که صفحه LED دارند، نوری پخش می کنند که می تواند مانع از تولید هورمون ملاتونین شود، هورمونی که به خوابیدن کمک می کند. برای اینکه درست بخوابید، 2 ساعت قبل از خواب، تمام این وسایل را خاموش کنید.

3. ایجاد خطر برای سلامتی
هیچ تحقیقی نبوده که ثابت کند، تلفن همراه سرطان زا است یا برای سلامتی ضرر دارد؛ با این حال، سازمان بهداشت جهانی در سال 2011 هشدار داد که استفاده از آن شاید سرطان زا باشد،  به خصوص در کودکان که جمجمه شان نازک تر از بزرگسالان است. بهتر است برای دور ماندن از تشعشعات آن، به جای زنگ زدن پیامک بدهید، گوشی را از گوش تان دور نگه دارید و قطعا موقع خواب، آن را کنار سرتان نگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *