خشک کردن مواد معدنی

By   ژانویه 24, 2021

خشک کردن مواد معدنی

خشک کردن یک جنبه مهم در فرآوری مواد معدنی است. در طول سفر از سنگ معدن به محصول نهایی ، توانایی کنترل میزان رطوبت به کاهش هزینه های حمل و نقل ، ساده سازی فرآوری پایین دست و تولید محصول تصفیه شده کمک می کند. بلوک زن

در حالی که خشک کن های معدنی ممکن است مانند سایر خشک کن های صنعتی به نظر برسند ، اما معمولاً برای مقاومت در برابر تقاضاهای سختگیرانه در مقایسه با بسیاری از صنایع دیگر ساخته شده اند. با توجه به ماهیت مواد معدنی ، خشک کن های معدنی در معرض شرایط دائمی برای پردازش قرار دارند و نیاز به خشک کن با اجزای سنگین و مصالح ساختمانی دارند.

محتوا

معمولاً مواد معدنی خشک
خشک کردن مواد معدنی خام
کاهش هزینه های حمل و نقل
پتانسیل برای ساخت کاهش یافته است
هندلینگ مواد بهبود یافته
خشک کردن مواد معدنی فرآوری شده
اقتصاد پیشرفته
یکپارچگی محصول را تضمین می کند
انتخاب خشک کن معدنی
آزمایش برای طراحی خشک کن معدنی
نتیجه
بلوک زن اتوماتیک
معمولاً مواد معدنی خشک
ماهیت متنوع مواد معدنی و تکنیک های پردازش مرتبط با آن می توانند خشک کردن را در هر مرحله و فرآوری مواد معدنی ، از سنگ معدن خام تا کنسانتره ، تا رسیدن به محصول نهایی طلب کنند. مواد معدنی که معمولاً در طول پردازش به مرحله خشک کردن نیاز دارند عبارتند از:

آلومینا
باریت
بازالت
بوکسیت
بوراکس
کرومیت
خشت
مواد معدنی آهنی
فلوریت
گرافیت
گچ
سنگ آهن
سنگ آهک
لیتیوم
فسفر
پتاس
پومیس
منیزیم
منگنز
مولیبدن
روتیلی
شن
سیلیس
استرویت
تالک
ورمیکولیت
فلز روی

خشک کردن مواد معدنی خام
سنگ معدن استخراج شده ، بدون توجه به ماده معدنی ، ابتدا خرد می شود ، و سپس برای از بین بردن ناخالصی های ناخواسته ، باید فرآیند سود آوری را طی کنید. سودآوری می تواند از یک نوع سنگ معدن به نوع دیگر متفاوت باشد. با این حال ، در بیشتر موارد ، سودآوری از طریق یک فرآیند مرطوب انجام می شود که نیاز به مرحله خشک شدن بعدی دارد. خشک کردن مواد معدنی در این مرحله مزایای مختلفی را ارائه می دهد:

کاهش هزینه های حمل و نقل
خشک کردن سنگ معدن خام با از بین بردن بخش عمده رطوبت از مواد ، حمل و نقل را بسیار اقتصادی تر می کند ، بنابراین تولید کنندگان هزینه حمل و نقل وزن آب را پرداخت نمی کنند و می توانند از واحدهای حمل و نقل کمتری استفاده کنند.

پتانسیل برای ساخت کاهش یافته است
رطوبت موجود در مواد اولیه در پردازش پایین دست مشکل ساز است ، زیرا پتانسیل ایجاد آن را افزایش می دهد. ساخت به نوبه خود پتانسیل مسدود کردن تجهیزات ، متوقف کردن عملیات و یا حتی آسیب رساندن تجهیزات به دلیل خوردگی یا سایش را دارد. بسته به نوع ماده معدنی که مورد پردازش قرار می گیرد ، می توان با خاصیت منحصر به فرد مواد آسیب دید. چنین مواردی در مورد گچ است که به دلیل خاصیت سیمانی آن می تواند در محل سخت شود.

هندلینگ مواد بهبود یافته
به طور کلی ، هر چه رطوبت کمتری نسبت به مواد داشته باشد ، راحت تر می توان آن را کنترل کرد (این مسئله تا یک لحظه صادق است ، زیرا مواد سپس گرد و غبار می شوند و چالش های جدیدی در مورد نحوه برخورد دارند).
یک ماده غنی از رطوبت می تواند با حرکت مواد در حباب ها ، سطل ها ، نقاط انتقال ، نوار نقاله ها و موارد دیگر ، جریان کار را خراب کند. خشک کردن تا حد زیادی جریان پذیری مواد را بهبود می بخشد و از چنین مواردی جلوگیری می کند.

میزان خشک شدن یک ماده معدنی بسیار متغیر است و بر اساس نوع ماده معدنی ، ویژگی های موجود در رسوب خاص ، تکنیک های پردازش بعدی و محصول نهایی مورد نظر متفاوت است.

خشک کردن مواد معدنی فرآوری شده
علاوه بر آماده سازی سنگ معدن برای فرآوری ، خشک شدن در تولید بسیاری از محصولات نهایی نیز مهم است ، به ویژه هنگامی که این ماده معدنی برای استفاده در بازار نهایی خرد می شود.
دستگاه بلوک زن
به عنوان یک مرحله پس از پردازش ، خشک کردن تعدادی از اهداف را انجام می دهد:

اقتصاد پیشرفته
همانند سنگ معدن خام ، کاهش رطوبت محصول نهایی نیز باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و همچنین بهبود ذخیره سازی ، بسته بندی و کار با اقتصاد می شود.

یکپارچگی محصول را تضمین می کند
خشک کردن برای اطمینان از حفظ تمامیت محصول نیز ضروری است.

هر محصول محدوده منحصر به فردی (یا حتی درصد دقیق) دارد که در آن فرم خود را حفظ می کند.

خیلی خشک است و مواد احتمالاً باعث تخریب و ایجاد گرد و غبار می شوند.

خیلی مرطوب است و مواد می توانند رشد قالب یا رشد قالب را تقویت کنند.

رسیدن به رطوبت دقیق برای یک ماده خاص ، اطمینان حاصل می کند

که محصول در طول چرخه عمر خود به فرم مورد نظر خود بماند.

گلوله های آهکی خشک تولید شده در مرکز نوآوری FEECO

انتخاب خشک کن معدنی
خشک کن های روتاری خشک کن صنعتی برای انتخاب مواد معدنی خشک کن هستند. طراحی خشک کن مینرال معدنی با توجه به ویژگی های منحصر به فرد مواد معدنی مورد پردازش متفاوت است. با این حال ، به طور کلی ، می توان فرض کرد که خشک کن در نظر گرفته شده برای فرآوری مواد معدنی ، اهداف خاصی را که مورد نیاز صنعت است ، برآورده می کند:

مصالح ساختمانی باید ناهموار باشند و با دقت انتخاب شوند تا در برابر ساییدگی و خوردگی مداوم مقاومت کنند.
خشک کن باید یک توان بالا داشته باشد.
خشک کن باید با اجزای سنگین (موتور ، چرخ دنده ها ، یاطاقان و غیره) ساخته شود تا برای پردازش مواد معدنی قابل اعتماد طولانی مدت مناسب باشد.

خارج از این ملاحظات ، ویژگی های مواد معدنی مورد پردازش تا حد زیادی طرح خشک کن را دیکته می کند ، بر عواملی مانند زمان احتباس ، طول و قطر ، تنظیمات جریان هوا (جریان همزمان یا جریان ضد جریان) و موارد دیگر تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، هنگام پردازش پتاس ، از جریان هوای همزمان برای جلوگیری از جذابیت بیش از حد و تغییر رنگ محصولی که می تواند با پیکربندی ضد جریان رخ دهد استفاده می شود.

خشک کن FEECO پتاس
آزمایش برای طراحی خشک کن معدنی

تغییر در انواع و خصوصیات مواد معدنی غالباً دارای یک برنامه آزمایش خشک کن معدنی است تا ارزیابی کند که چگونه مواد به خشک شدن واکنش نشان می دهند و متعاقباً ، چگونه خشک کن باید به گونه ای طراحی شود که به بهترین شکل با مواد کار کند.

در این تنظیم ، آزمایش دسته ای و آزمایشی در مقیاس انجام می شود تا داده های فرآیند اولیه را جمع آوری کرده و روند کار را برای کمک به طراحی یک خشک کن معدنی در مقیاس تجاری انجام دهد. ویژگی های مختلف ذرات می توانند در طول آزمایش برای تصفیه محصول و اطمینان از یک محلول خشک کردن بهینه مورد هدف قرار گیرند.

آزمایش خشک کن در مرکز نوآوری FEECO
نتیجه

امکان کنترل رطوبت یک ماده معدنی – چه سنگ معدن خام و چه محصول نهایی – برای صنعت فرآوری مواد معدنی ضروری است ، مزایای اقتصادی ، جابجایی و فرآوری را فراهم می کند و اجازه می دهد محصول با کیفیت تولید شود.

خشک کن های روتاری ثابت کرده اند که یک خشک کن صنعتی ایده آل برای تأمین شرایط پردازش طلب مورد نیاز صنعت است. FEECO با ارائه راه حل های فرآوری مواد معدنی از سال ۱۹۵۱ ، پیشرو جهانی در خشک کن های چرخشی سفارشی برای نیازهای متنوع صنعت فرآوری مواد معدنی است. علاوه بر خشک کن های سفارشی ، طیف گسترده ای از تجهیزات پردازش مواد معدنی و همچنین تست دسته ای و آزمایشی آزمایشی را برای فرآیند و طراحی محصول ارائه می دهیم.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *