تفاوت گچ بری های پیش ساخته و سنتی

By   اکتبر 27, 2020

تفاوت گچ بری های پیش ساخته و سنتی

گچ بری به روش سنتی علی رغم داشتن جایگاه ویژه در معماری سنتی ایرانی اما امروزه جای خود را به گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان داده است. با این تغییر امروزه دیگر بازسازی ساختمانی عملی سخت، زمان بر و پرهزینه به حساب نمی آید و با استفاده از تکنولوژی های روز شاهد افزایش سرعت اجرا، کیفیت، سبک سازی، اقتصادی بودن و طراحی مدرن و همچنین افزایش عمر ساختمان می باشیم. در این بخش می خواهیم تفاوت گچ بری سنتی و گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان را توضیح دهیم.بلوک زن

گچ بری سنتی و پیش ساخته
در گچ بری همانطور که از اسم آن پیداست مصالح اصلی به کار رفته در این هنر گچ می باشد. از خاصیت های گچ پس از مخلوط کردن آن با آب شکل پذیری و چسبندگی آن می باشد که از این ویژگی برای هنرهای تزئینی ساختمانی استفاده می شود. در گچ بری به روش سنتی تمام اشکال توسط دست ساخته می شوند که این عمل با توجه به نیاز معماران بسیار زمان بر و کند می باشد. همچنین وزن اشکال ساخته شده به این روش بسیار سنگین می باشد و به همین دلیل قابلیت نصب در همه جا را ندارند. به این دلایل امروزه استفاده از این نوع گچ بری کم شده و جای خود را به گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان داده است.
دستگاه بلوک زن اتوماتیک
گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان نوعی از گچ بری های آماده هستند که جنس آن ها از فوم فشرده شده می باشد و یک روکش pvc بر روی سطح آن کشیده شده است. پلی یورتان به دلیل وزن بسیار سبکی که دارد برروی سطوح رابیتس کاری و کناف قابل نصب هستند. گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان بر روی کلیه سطوح از جمله گچ، سیمان، سنگ، کاشی، فلز، چوب، کابینت و همچنین سقف های کاذب قابلیت نصب را دارند.

کاربردهای مختلف پلی یورتان
اگر قصد بازسازی یا تغییر دکوراسیون را دارید و می خواهید این تغییرات را به هزینه پایین انجام دهید استفاده از گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان گزینه بسیار مناسبی می باشد. با استفاده از المان های تخت یا ابزارهای قاب سازی با استفاده از گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان قاب سازی سقف، دیوار، در و خطوط جدا کننده دیوار را انجام دهید. همچنین قاب های مدور سقفی که از جنس پلی یورتان می باشند به دلیل وزن بسیار سبک بهترین جایگزین برای گچ بری سنتی می باشد. همچنین شما می توانید برای زیبا سازی دیوار و ستون ها یا ستون های مجازی از گل های قاب بندی دیواری پلی یورتان استفاده کنید. از دیگر کاربرد های گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان ایجاد قرنیس روی حاشیه سقف برای ایجاد نور مخفی یا قاب بندی برای مخفی کردن چوب پرده می باشد.

مزایای گچ بری های پیش ساخته پلی یورتان
از ویژگی های گچ بری پیش ساخته قابلیت رنگ مکرر یا حتی پتینه کاری برروی آن ها می باشد. همچنین برش و نصب آن ها ساده و سریع انجام می گیرد. قطعا تنوع بالای طرح و مدل آن می تواند پاسخگوی سلیقه شما باشد و در ضمن قیمت آن نیز بسیار مناسب و ارزان می باشد. همانطور که گفته شد قابلیت نصب بر روی تمام سطوح را نیز دارد.
برای برش پلی یورتان می توانید با کمک اره قطعات را در قطعه های مورد نیاز برش دهید. همچنین برای نصب آن حتما از چسب چوب و چسب آکواریوم استفاده نمایید و برای استحکام بیشتر از میخ بادی جهت مهار استفاده کنید.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *