تفاوت بلوک سیمانی و بلوک هبلکسی

By   آوریل 26, 2022

تفاوت بلوک سیمانی و بلوک هبلکسی

بلوک ها در امر ساخت و ساز انواع مختلفی نظیر بلوک سفالی، بلوک سبک لیکا، بلوک سیمانی، بلوک هبلکس و… دارند و بین همه آنها تفاوت های زیادی وجود دارد؛ دستگاه بلوک زن اتوماتیک

بلوک سیمانی:

بلوک های سیمانی را با استفاده از ترکیب کردن شن، ماسه، سیمان و آب در ابعاد و وزن های مختلف تولید می کنند سپس توسط قالب به آنها شکل می دهند و آنها را در مقابل نور خورشید خشک می کنند.در امر ساختمان سازی از بلوک های سیمانی بیشتر برای ساختن دیوارها استفاده می کنند و ساختمان سازان برای چسباندن این بلوک ها به یکدیگر از ملات شن، ماسه و آب استفاده می کنند.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

بلوک هبلکس:

هبلکس نوعی بتن متخلخل است که در امر ساختمان سازی نظیر دیوارهای خارجی غیر باربر کاربرد بسزایی دارد. این بلوک ها را از مخلوط سیلیس، سیمان، آهک و پودر آلومینیوم می سازند از مزایای بلوک هبلکس می توان به مقاومت فشاری بالا و وزن پایین آن اشاره کرد. بلوک های هبلکس به راحتی برش می خورند و میخ و پیچ در آنها فرو می رود همچنین در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم بوده و دارای عایق حرارتی و صوتی نیز هستند. بطوری که اگر در دیوارهای یک ساختمان از بلوک هبلکس استفاده شود دیگر نیازی نیست که آن ساختمان را عایق کاری کنند. دستگاه بلوک زن

تفاوت بین بلوک هبلکس با بلوک سیمانی:

1- از مهم ترین تفاوت این دو بلوک می توان به امر عایق بودن و نبودن آنها اشاره کرد و از آنجایی که بلوک هبلکس دارای عایق بسیار مناسب صدا است از آن بیشتر در امر آپارتمان سازی استفاده می کنند زیرا همه می دانند که عایق صوت در زندگی آپارتمان نشینی یک امر بسیار مهم است.
2- عایق گرما و سرما تفاوت بعدی این دو بلوک است که بلوک هبلکس از این عایق ها برخوردار است ولی متاسفانه بلوک سیمانی عاری از این نوع عایق نیز می باشد.
3- یکی دیگر از عایق های مهم عایق رطوبت است که بلوک های هبلکس دارای این نوع عایق می باشند ولی متاسفانه بلوک های سیمانی خیلی کم از این نوع عایق برخوردار هستند.
4- طول بلوک های هبلکس بیشتر از دیگر بلوک ها نظیر بلوک سفالی یا سیمانی است به عنوان مثال می توان گفت که حدودا 3 عدد از بلوک های سیمانی مساوی است با 1 عدد بلوک سیمانی که استفاده کردن از بلوک هبلکس باعث کاهش زمان و هزینه های اجرایی می شود.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *