بلوک هبلکس چیست؟

By   اکتبر 31, 2021

بلوک هبلکس چیست؟

همانطور که مستحضر هستید که در عصر جدید انواع بلوک سبک با داشتن مزیت فراوان در چرخه تولید رفته است و در نهایت در بازار با قیمت مناسب عرضه می شود. با انتخاب نوع مصالح ساختانی شما می توانید در قدم اول به خانه رویایی خود برسید با این حال شما دو گام مهم به دنبال این امر برداشته اید یکی این که تلاش خود را برای حفظ محیط زیست که مهمترین امر می باشد به انجام رسانده اید دوم اینکه صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز خود کرده اید. از جمله بلوک های که کاربرد زیادی در جامعه امروزی دارد به دلیل دارا بودن از مزیت فراوان، بلوک هبلکس می باشد در ادامه این متن به توضیحات بیشتر به این نوع بلوک می پردازیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

یکی از انواع بتن ها و مصالح ساختمانی را می توان بلوک هبلکس یا بلوک AAC نام برد که امروزه برای ساخت ساختمان های بزرگ و کوچک به کار گرفته می شود. شاید برایتان سوال شود که بلوک AAC چیست؟ بلوک AAC یک نوع بلوک پیش ساخته می باشد و مواد که در ساخت این نوع بلوک به کار رفته است از قبیل گج، سیمان، ماسه، آهک ، پودر آلومینیوم و آب مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از این که قالب گیری را انجام دهد این مصالح تحت فشار و گرما موجود در مکان مورد نظر قرار می گیرند سپس خواص مربوط به خود را بدست می آورند. این مواد پس از آماده سازی در دمای ۲۰۰ درجه ی سانتی گراد و با فشار بالای ۱۲ اتمسفر در اتوکلاو پخت می شود و در آخر به اندازه های مورد نیار بریده می شود. پس کاربرد گسترده بلوک هبلکس به دلایل زیاد بستگی دارد اما برخی از آن داشتن استحکام بالا و ویژگی های از قبیل داشتن مقاومت بالا در برابر بار زیاد همچنین داشتن عایق حرارتی فوق العاده را دارا می باشد.

بلوک های هبلکس AAC به کار گرفته شده در ایران معمولا دارای طول و ارتفاع و ضخامت مشخصی دارند. طول این بلوک ها برای استفاده در ایران معمولا ۶۰۰ و ارتفاع آن ها ۲۵۰ و ضخامتی که برای این بلوک ها در نظر گرفته می شود ۷۵ الی ۵۰۰ میلی متر می باشد. در ادامه به بررسی خصوصیات و ویژگی های بلوک ساخته شده در اتوکلاو و همچنین قیمت بلوک AAC می پردازیم. دستگاه بلوک زن

بلوک AAC به نوعی از بلوک گفته می شود که مواد تشکیل دهنده ی آن بتن سبکی است که در آن میزانی تخلل وجود دارد.این بتن در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. بلوک AAC متشکل هست از مخلوطی دوغابی ،از جنس (سیلیس ، گچ ،آب ) که به آن آهک زنده اضافه می شود.

برای ایجاد واکنش و ایجاد حباب در این مخلوط پودر الومینیوم به مخلوط اضافه می شود ،فعل و انفعالاتی که در مرحله ساخت ایجاد می شود باعث تولید گاز و همچنین ایجاد فضایی متخلخل در بلوک ها وافزایش حجم مخلوط تا ۳ برابر حجم اولیه می شود. بلوک AAc دارای مزیت های فراوانی می باشد که از مهمترین مزایای این بلوک که منجر به استفاده ی فراوان در صنعت ساخت و ساز می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وزن بسیار سبک
عایق سرما و گرما
سهولت در نصب
ایمنی بالا
اتلاف کم انرژی
مقاومت بالا در برابر زلزله
عایق حرارت
عایق آتش
صرفه جویی در هزینه های ساخت
موثر در کم کردن هزینه های حمل و نقل
سیم کشی آسان زمانی که از این بلوک استفاده می شود.

در حال حاضر این بلوک ها در دو نوع اتوکلاو یا همان AAC و یا غیر اتوکلاو یا همان NAAC عرضه می شوند.

تاریخچه بلوک هبلکس

توسعه دهنده بلوک هبلکس( block AAC ( دو فرد به نام های یوهان اکسل اریکسون می باشد که در سال ۱۹۲۰ به انجام رسانده است. اما پس از این که در سال ۱۹۲۴اختراعات این دو فرد ثبت شد در نهایت در سال ۱۹۲۹ اولین تولید بلوک AAC در سوئد انجام شد. سپس به مرور زمان در کشور های مختلف از جمله آمریکا، روسیه و آلمان به تولید این محصول پرداختند. اما امروزه می شود گفت که در سراسر جهان به تولید این محصول با کیفیت بالا می پردازند و ایران یکی از کشور های است که تولید بلوک های هبلکس را با کیفیت بالا به گونه ای که اطمنان خاطر بالا به مشتریان حین خرید بلوک هبلکس می دهد.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا بلوک هبلکس از محبوبیت بالا برخوردار می باشد و در موارد زیادی از قبیل ساختان های مسکونی ، ساختمان های تجاری، ساختمان های صنعتی و بیمارستان ها بیتشترین کاربرد را دارد. از این نوع بلوک به دلیل داشتن عایق فوق العاده در نمای داخلی و خارجی ساختان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت های که به تولید بلوک اتو کلاو می پردازند مسلما در ابعاد مختلف با کیفیت متفاوت انجام می دهند. زیرا تولید کننده گان هر کدام با توجه به بودجه و برنامه مربوط به خود به تولید بلوک AAC می پردازند.

فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *