بلوک شیشه ای چیست؟

By   جولای 14, 2014

بلوک شیشه ای چیست؟

این بلوک ها در اشکال متنوع و گسترده ای عرضه می شوند. از بلوک های مشبک برای کنترل میزان نور ورودیبه فضاها استفاده استفاده می شود.برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز میتوان بر اساس سلیقه از بلوک های رنگی استفاده کرد. نوع دیگری از این بلوک ها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگ های متنوع عرضه میشوند. فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و شیشه بخاطر عدم استقامت در برابر عوامل محیطی و قابلیت انتقال صوت و حرارت برای اینگونه فضاها مناسب نیست ، ولی بلوک شیشه ای در عین حال که نور را منتقل می کند ، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را دارا می باشد که استفاده از آن را برای اینگونه موارد توجیه می کند .بلوک زن دستگاه بلوک زن     

مزایای آجرهای شیشه ای

از این نوع آجر در ساختمان های مسکونی، فضاهای اداری، رستورانها،انبارها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود . آجرهای شیشه ای از برتریهای ذیل برخوردارند:
– امکان استفاده در جداسازی فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی.
– کم بودن ضخامت در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی (حداقل 15 سانتیمتر)که منجر به افزایش فضای مفید اتاق می شود .
– خواص بالای ایزولاسیون صوتی و حرارتی.
– سبک تر بودن در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی تا بیش از 4/1 .
– امکان بکارگیری طرحها و رنگهای مختلف در یک یا چند دیوار، بنابر هر نوع سلیقه .
– سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و به کارگیری آجر شیشه ای در مقایسه با آجرهای سنتی. زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی در آجرهای شیشه ای تنها شامل آجرچینی و در موارد خاص بندکشی است.
– کمی قیمت تمام شده دیوار شیشه ای در مقایسه با دیوار سنتی .
– نظافت دیوارهای شیشه ای به سادگی تنها با یک دستمال نمدارقابل انجام است و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد. در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند.
امکان بکارگیری آجرهای شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان.
– امکان بکارگیری آجرهای شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اپن آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *