بلوک سیمانی؛ سبک اما مقاوم

By   آگوست 25, 2021

بلوک سیمانی؛ سبک اما مقاوم

در سال ۱۹۲۰ در سوئد اولین بلوک سیمانی اختراع شد. حدود ۹ سال بعد در سال ۱۹۲۹ بلوک ها توسط یک سرمایه گذار به تولید انبوه رسید. اولین کارخانه تولید بلوک سیمانی در ایران در سال ۱۳۵۲ در استان گیلان تاسیس شد. بلوک سیمانی سنگین نسل اولیه بلوک ها در ایران بود که در کارخانه گیلان به تولید انبوه رسید. با گذشت زمان و پیشرفت علم بلوک های با کیفیت، سبک و مقاوم تر تولید می شدند.

بلوک سیمانی جزو مصالح پیش ساخته در صنعت ساختمان سازی است. با گذشت زمان جنس مواد تشکیل دهنده، اندازه و ابعاد دچار تغییرات اساسی شدند. در حال حاضر بلوک های سیمانی یکی از پرمصرف ‌ترین مصالح ساختمانی است.

در حال حاضر به دلیل پیشرفت علم، ساخت ترکیبات جدید، بالا بردن مزایا و کیفیت بلوک سیمانی، با استفاده از روش های کاملا صنعتی و علمی، در ساخت پروژه های مختلف و بزرگ به طور گسترده استفاده می شوند.

به طور مثال برای ساخت دیوار داخلی ساختمان ها، خانه ها، سقف و طاق خانه ها، کف چینی، دیوار باربر و غیر باربر استفاده می شوند.

در ساخت انواع بلوک های سیمانی باید استاندارد های ساخت (اندازه، وزن و ابعاد) رعایت شود تا در آینده هزینه های مالی و جانی وجود نداشته باشد.

روش ساخت انواع بلوک سیمانی

بلوک سیمانی به دو روش ساخته می شود:

سنتی یا دستی
نیمه اتوماتیک
صنعتی یا تمام اتوماتیک

بلوک سیمانی از ترکیب آب، سیمان، ماسه یا شن معمولی ساخته می شود. هر نوع بلوک با ویژگی های منحصر به فرد مراحل مخصوص را برای ساخت طی می کنند تا بهترین و با کیفیت ترین بلوک ها تولید شوند.

بلوک ها به دو روش تولید می شوند:

روش سنتی: اولین روش برای ساخت بلوک سیمانی، روش سنتی است. مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و در قالب دستگاه دستی می ریزند و سپس با فشار وزن کارگر اپراتور از قالب خارج می کنند. در این روش می توان مواد دیگری را به مواد اولیه افزود. به طور مثال اضافه کردن حباب ساز باعث عایق بندی شدن بلوک می شود. استفاده از ضد یخ بتنی در مواد اولیه باعث افزایش عمر و مقاومت بیشتر بلوک سیمانی می‌شود.

روش نیمه اتوماتیک : این روش ساخت بلوک سیمانی به این صورت است که مواد ترکیب شده را به وسیله دامپر یا تراکتور بیل دار به درون باگت دستگاه تخم گذار منتقل می کنند ، سپس با فشار پرس و ویبره قالب بلوکها از قالب خارج می شوند که پس از آب پاشی و عمل آوری بر روی پالتهای چوبی جمع آوری شده و به انبار بلوک منتقل می شوند. دستگاه بلوک زن

روش صنعتی: روش اتوماتیک به عنوان یک روش صنعتی در ساخت بلوک شناخته می شود. در این روش تمام مراحل به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود.

در روش صنعتی ابتدا مواد اولیه که قبلا در سیلوهای زمینی دپو شده اند هر یک به طور جداگانه وزن سنجی شده و بر روی نوار نقاله ای که در زیر سیلوها قرار گرفته ریخته می شود که پس از این مرحله کلیه مواد اولیه به غیر از سیمان که وزن سنجی شده اند به درون باگت حمل مصالح ریخته می شوند و توسط الواتور به درون میکسر منتقل می شوند . پس از اضافه شدن مواد اولیه سیمان و آب به مقداری که قبلا تعیین شده به میکسر اضافه میشود و پس از میکس ملات به درون باگت دستگاه بلوکزنی ریخته میشود . پس از تولید اتوماتیک بلوک ، پالت تولید شده از طریق نوار نقاله به قسمت الواتور حمل بلوک هدایت میشود. بلوکهای تولید شده توسط الواتور به داخل فضای عمل آوری منتقل می شوند که پس از عمل بخاردهی بوسیله سیستم لوورتور اط قفسه ها خارج شده و بر روی نوار تخلیه قرارداده می شوند. در این مرحله بلوکها بوسیله فک اتوماتیک روی پالتهای چوبی حمل بلوک قرار گرفته سپس شرینگ می شوند. بلوکهای آماده به انبار محصول منتقل میشوند تا پس از طی مراحل کنترل کیفیت به محلهای مصرف حمل شوند .

انواع بلوک سیمانی

در دسته بندی اول انواع بلوک های سیمانی را بر اساس وزن گروه بندی می کنند که شامل سه گروه است:

بلوک سیمانی سبک: در ساخت بلوک سبک از ماسه ، پوکه معدنی ویا پوکه صنعتی استفاده می شود. بلوک سبک انواع مختلفی دارد:

بلوک سبک رده ۱: چگالی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سبک رده ۲: چگالی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم در متر مکعب
بلوک سبک رده ۳: چگالی بین ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی رده ۴: چگالی بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب که نیمه سبک نیز نام گذاری میشوند.

بلوک سیمانی نیمه سبک: بلوک نیمه سبک از لحاظ وزن با بلوک سبک تفاوت دارد. گاهی بلوک نیمه سبک را در گروه بلوک سبک قرار می دهند.

چگالی این بلوک بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی سنگین: این بلوک معمولاً ویژگی باربری دارد و ضخامت آن بسیار بیشتر از دو گروه دیگر است. درون آن را با مخلوط شن و ماسه پر می شود. در دو نوع ته بسته و ته باز تولید می شوند. استاندارد های تولید بلوک سیمانی سنگین برای طول، بلندی و پهنا به ترتیب ۴۰ ، ۲۰ و ۲۰ می باشد.

از بلوک سنگین در ساخت دیوار حیاط، باغ ها، ویلا ها و … استفاده می شود. در ساخت جوی و جدول کنار خیابان و تیغه هایی که نقش باربر دارند نیز می توان استفاده کرد.

انواع بلوک سیمانی بر اساس ساختار و شکل آن

نوع دیگر دسته بندی بلوک سیمانی بر اساس شکل ظاهری آن آن است:

بلوک توخالی غیر باربر
بلوک تو پر
بلوک توخالی باربر
آجر بتنی

دسته بندی دیگر بلوک سیمانی بر اساس نوع ماده ای (صنعتی یا معدنی) است که در ساخت بلوک ها به مواد اولیه اضافه می شوند:

بلوک سیمانی صنعتی: در ساخت این نوع بلوک از ترکیب سیمان، آب و دانه های صنعتی استفاده می شود. تفاوت بلوک صنعتی با بلوک معمولی (سیمان، آب و ماسه) در این است که خاصیت عایق کاری بیشتری دارد و مواد صنعتی در آن به کار می رود. وزن مخصوص این نوع بلوک حداکثر ۹۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بلوک سیمانی معدنی: پوکه های معدنی در واقع همان خاکستر های آتشفشانی هستند که از معادن مرغوب استخراج می شوند به عنوان مواد اولیه در تولید بلوک معدنی استفاده می کنند. مواد معدنی را با آب و سیمان ترکیب می کنند. مواد معدنی مرغوب به وفور در معدن های کشور وجود دارد، مانند: پوکه معدنی در شهر تبریز و پوکه معدنی در قروه.بلوک پوکه ای

رایج ترین و مهمترین پوکه های معدنی اسکوریا و پومیس هستند.

انواع بلوک سیمانی؛ بهترین و با کیفیت ترین ها

در این قسمت بهترین و با کیفیت ترین بلوک های سیمانی از نوع صنعتی و معدنی را معرفی می کنیم:

بلوک سیمانی لیکا: بلوک لیکا جزء بلوک صنعتی است. در تولید بلوک لیکا از دانه های ریز رس (گرد و ریز) استفاده می شود. ابتدا دانه های رس را در کوره گردان ریخته و حرارت کوره را تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد بالا می‌ برند. وزن رس در این فرایند (چرخش در کوره گردان) کاسته می شود. در نهایت به اصطلاح رس منبسط شده به دست می آید. سپس دانه های رس منبسط شده را با سیمان و آب ترکیب می کنند. رنگ این دانه ها قهوه ای رنگ زبرو دارای خلل و فرج بسیار ریز است .

بلوک لیکا به دو شکل اصلی توپر و توخالی در شکل، وزن و ابعاد مختلف تولید می شود. به عنوان عایق صوت و حرارت است. از بلوک لیکا برای ساخت دیوار غیر باربر و سقف تیرچه بلوک ها استفاده می شود. انواع بلوک سیمانی لیکا:

بلوک لیکا دوجداره
بلوک لیکا سه جداره
بلوک تیغه ای لیکا پر
بلوک لیکا توخالی
بلوک لیکا آجری و …

بلوک لیکا جزو مقاوم ترین و با کیفیت ترین بلوک ها است که استفاده از آن از لحاظ مالی در آینده مقرون به صرفه می باشد. بلوک زن

بلوک سیمانی سرباره ای ذوب آهن: در گروه بلوک های صنعتی قرار می گیرد. کار صنایع فولاد و ذوب آهن با کوره است. مواد معدنی را در کوره ذوب می کنند، سپس محصول اصلی مثل فلزات اصلی استیل و سرب و … را از مواد باطله جدا می کنند. مواد باطله را توسط جت واتر به سرعت سرد می کنند تا قابل استفاده شود. مواد باطله شامل سیلیس و آلومینا است که جزو مواد اولیه برای ساخت بلوک سیمانی سرباره است.

کارخانه های ذوب آهن مواد باطله را به کارخانه های سیمان می فروشند. سیمان سرباره تخلخل بسیار کمی دارد، یعنی مقدار فاصله بین مواد و مولکول های سیمان که در زمان سفت شدن ایجاد می شود بسیار کم است. به فاصله بین مولکول ها تخلخل می گویند.

بلوک لیکا

نوع دیگری از بلوک سیمانی از نوعی پوکه صنعتی نام پرلیت ساخته می شود. شکل ظاهری آن کروی شکل است و در ساخت بلوک سبک از آن استفاده می شود. وزن سبک، خاصیت عایق بندی بلوک ساخته شده ضد اشتعال بودن از مزایای این بلوک است. البته در کنار آن از مواد دیگری به نام میکروسیلیکا، پوکه کرپ و الیاف پلی پروپیلن استفاده می شود.

بلوک سیمانی پومیس: بلوک پومیس در دسته بلوک معدنی قرار دارد. در تهیه مواد اولیه بلوک پومیس از پوکه های مواد معدنی استفاده می شود. مواد لازم را از دهانه کوه های آتشفشانی جمع‌آوری می کنند. سپس این مواد را با سیمان، آب و … ترکیب می کنند. بعد از ترکیب مواد را در قالب های فلزی ریخته و در اتاق بخار قرار می دهند تا خشک شوند.

بلوک پومیس عایق صوت و حرارت ، دارای وزن سبک اما مقاومت بالایی دارد.

ساخت بلوک سیمانی سبک باید مطابق با استاندارد های سازمان ملی استاندارد باشد که به شرح زیر است:

بلوک بزرگ: ارتفاع ۲۰، عرض ۳۰، طول ۴۰
بلوک متوسط: ارتفاع ۲۰، عرض ۱۵ یا ۲۰، طول ۴۰
بلوک کوچک: ارتفاع ۲۰، عرض ۸ یا ۱۰، طول ۴۰

حداقل ضخامت دیواره در بلوک توخالی باید ۱۳ میلیمتر باشد.

حداقل مجاز رواداری های ابعاد واقعی از ابعاد اسمی به شرح زیر است:

طول و عرض: ۳ میلیمتر
ارتفاع: ۴ میلیمتر

قیمت بلوک سیمانی در چند سال اخیر به دلیل نوسانات زیاد در بازار مانند همه مصالح دچار تغییرات زیادی شده است. تغییر در قیمت مواد اولیه مهم ترین عامل تاثیر گذار است، مخصوصاً در بلوک های سیمانی سبک مانند بلوک لیکا یا مشابه آن که از مواد صنعتی، معدنی و آتشفشانی تهیه می شوند.

تغییر در قیمت ماسه و سیمان از عوامل تاثیر گذار در نوسان قیمت بلوک سیمانی است. نوسان در بازار داخلی و جهانی بر خرید فروش قیمت بلوک سیمانی تاثیر می گذارد. عرضه و تقاضا از دیگر عواملی است که بر خرید و فروش بلوک و قیمت بلوک سیمانی تاثیر مستقیم می گذارد.

ذکر این نکته ضروری است که استفاده از بلوک سبک سیمانی و نیمه سبک به دلیل ویژگی هایی که در بالا اشاره شد مقرون به صرفه هستند و در طولانی مدت ماندگاری بسیار بالایی دارند.

دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *