بلوک اتوکلاوه شده

By   نوامبر 30, 2021

بلوک اتوکلاوه شده

بلوک اتوکلاوه شده : اتوکلاوه به دستگاهی گفته میشود که فشار ۱۲ الی ۱۵ اتموسفر تولید میکند عمل کرد این دستگاه به گونه ای است که ۴ ساعت اول فعالیت دستگاه برای رسیدن به دمای مورد نظر است پس از آن فشار لازم را اعمال میکند که این فشار برای تولید بلوک هبلکس حداقل ۱۲ میباشد که ممکن است تا ۱۳ نیز برسد که مدت زمان لازم برای تولید بلوک هبلکس ۸ ساعت میباشد . درزمان فشار دهی بخار هم وارد دیگ میشود . یکی از مهمترین کاربرد ها اتوکلاوه در ایران ساخت بلوک هبلکس میباشد. بلوک زن اتوماتیک

علت اتوکلاوه کردن بلوک هبلکس

بلوک هبلکس را میتوان اتوکلاوه کرد و یا حتی میتوان اتوکلاوه هم نکرد . بلوک هبلکسی که اتوکلاوه میشود . عایق های که درون بلوک است تقویت میشود و باعث میشود که بلوک ها مقاوم شود . البته میتوان هبلکس را درون اتوکلاوه نیز قرار نداد اما دیگر عایق ندارد و اگر هم داشته باشد بسیار ضعیف خواهد داشت و مقاوم انچنان قوی هم نخواهد داشت .

عایق های که اتوکلاوه در بلوک هبلکس تقویت میکند

باتوجه به فشار که اتوکلاوه به بلوک هبلکس وارد میکند در زمان پخت باعث میشود تا بلوک در برابر عوامل خارجی مقاوم شود و همچنین با توجه به بخاری که به بلوک وارد میکند باعث عایق شدن در برابر رطوبت نیز میشود . اما بلوک هبلکس دارای عایق صوتی – حرارتی – گرما و سرما نیر میباشد که اتوکلاوه در تقویت این عایق ها بی نقش نیست که کمک به عایق شدن بلوک میکند .

ملات مخصوص بلوک اتوکلاوه شده

بلوک هبلکس اتوکلاوه شده را میتوان با مخلوط ماسه و سیمان اجرا نمود ولی باعث میشود تا عایق های بلوک از ببین برود ولی اگر از چسب مخصوص بلوک اتوکلاوه می استفاده شود نه تنها عایق های بلوک تقویت میشود بلکه هزینه نیرو اجرا نیز کاهش میباد و از همه مهمتر سرعت اجرا ساختمان تا چندید برابر افزایش میبابد.

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *