ایده های جدید طراحی منزل در فصل بهار

By   نوامبر 20, 2018

ایده های جدید طراحی منزل در فصل بهار

فصل بهار یکی از زیباترین فصل هاست. به هر گوشه و کناری که نگاه کنیم زیبایی های طبیعت روحمان را شاد و چشممان را نوازش می کنند. برای لذت بیشتر از این فصل دوست داشتنی می توانید طراحی داخل خانه را نیز به گونه ای تغییر دهید که در این فصل حتی داخل خانه شما نیز بوی بهار دهد.

1. سبز نعنایی
برای القای حس طبیعت به این اتاق نشیمن، فاون گالی (طراح) از رنگ سبز نعنایی برای دیوارها استفاده کرده است. او می گوید: “سبز رنگ مورد علاقه من است زیرا رنگ زمین، طبیعت و سبزه ها است.” او در طراحی این فضا از رنگ های شاد بهاری دیگر همچون صورتی و شکلاتی نیز برای وسایل خانه بهره برده است.

2. الهام از باغ
در اتاق نشیمن این خانه در لس آنجلس، روتی سومرز (طراح) از رنگ های جسورانه و جلب توجه کننده استفاده کرده است. او می گوید: “از پنجره این خانه می توان درختان پیچ اناری و آلو را دید که در بهار شکوفه کرده اند و گل های صورتی آنها همچون شیرینی های پفکی سرزمین عجایب هستند. داخل خانه نیز همیشه بهار است.” روکش صندلی های موجود در این اتاق از رنگ صورتی شکوفه های درختان الهام گرفته است؛ در جلو کاملا صورتی و در پشت صندلی سفید با گل های صورتی است.

3. به روزرسانی طرح های قدیمی
جان ویلی (طراح) از ترکیب رنگ های دهه ۱۹۶۰ میلادی، یعنی رنگ های سبز متمایل به آبی و نارنجی استفاده کرده است و این اتاق را به شکل کلبه های مدرن امروز تغییر شکل داده است. او می گوید: “من این اتاق را بسیار دوست دارم زیرا رنگ نارنجی به فضای بی روح و رنگ و رو رفته تخت گرمای خوبی بخشیده است. این اتاق با کمک رنگ نارنجی روح تازه ای یافته است و در طول روز می درخشد.”

دستگاه بلوک زن

4. فضاهای کوچک و جلب توجه کننده
طراحی به نام مونا راس برمن، به طرز ماهرانه ای این دستشویی کوچک را به نمادی از بهار تبدیل کرده است. او می گوید: “فضای روشویی نیازی به تعریف ندارد. من از اشکال هندسی بسیار برجسته با رنگ سبز آبی روشن استفاده کرده ام تا احساسات بیننده را برانگیخته کند.”

5. کف و دیوارهای سفید
الکساندارا انجل (طراح) با رنگ های روشن و شفاف به اتاق نشیمن تاریک و قدیمی این خانه ونیزی در کالیفرنیا روح تازه ای بخشیده است. او از رنگ سفید برای دیوار و کف زمین استفاده کرده است. او همچنین نرده ها و پلکان خانه را نیز سفید کرده است تا همان طراوات و تازگی بهار در داخل خانه نیز احساس شود. برای رنگ دادن به این همه سفیدی از پارچه های رومبلی راه راه و کوسن های طرح دار و گل دار استفاده کرده است.

6. کاغذ دیواری وابسته به گیاهان
در حمام اصلی این خانه در نیویورک، وانی زیبا به رنگ سفید در میان دیوارها، کف، وسایل و شمعدان های سفید قرار دارد. کاغذ دیواری با طرح سرخس، نمایی از جنگل های گرمسیری را به بیننده القا می کنند. کریستین مورفی (طراح) درباره این حمام می گوید: “رنگ سفید که در این حمام غالب است حسی از تمیزی را به انسان منتقل می کند. رنگ سبز سرخس های کاغذ دیواری نیز حیات و زندگی به آن می بخشد.”

7. رنگ های برجسته
دیوارهایی به رنگ زرد روشن و حتی میز به رنگ زرد بالنگی، به این آشپزخانه سفید و خاکستری زندگی تازه ای بخشیده اند. لیندسی کورال هارپر (طراح) می گوید: “این رنگ زرد شوک آور روی دیوارها شور و حرارت بالایی دارد. میز زرد وسط آشپزخانه نیز نوعی اغراق دوست داشتنی است.”

8. جلوه داربستی
برای اینکه حس باغ و باغچه به فضای اتاق نشیمن خانه ای ببخشید، می توانید از طرح داربستی برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید. اشلی ویتاکر (طراح) می گوید: “من این نوع طراحی را بسیار دوست دارم زیرا حس فضای بیرون از خانه را به بیننده القا می کند. در روزهای دلگیر زمستان، می توانید داخل این اتاق بنشینید و تصور کنید در باغی زیبا هستید.”

9. دیواری از کاشی ها
مارشال واتسون (طراح) در مورد این آشپزخانه می گوید: “کاشی های آبی در پشت سینک ظرفشویی این آشپزخانه بسیار پررنگ و جان دار دیده می شوند. این کاشی های شیشه ای حسی متفاوت به فضا می بخشند.”

10. کوسن های جدید صندلی
در فضای صبحانه این آپارتمان در نیویورک، صندلی های میز آشپزخانه با کوسن های سبز زندگی تازه ای یافته اند. رنگ و طرح این کوسن ها به گونه ای است که بهار را در خانه خود حس می کنید.

فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *