انواع بلوک ساختمانی موجود در بازار

By   نوامبر 14, 2022

انواع بلوک ساختمانی موجود در بازار

بلوک ساختمانی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می‌روند که متناسب با مواد تشکیل دهنده آن‌ها مدل‌های مختلفی دارند. در این مقاله انواع دستگاه بلوک زنی اتوماتیک، بلوک سفالی، بلوک هبلکس و سایر بلوک‌ها و قیمت بلوک‌ها را بررسی می‌کنیم.

در بین انواع آن بلوک ساختمانی سفالی و بلوک‌های سیمانی پرفروش‌تر هستند.

انواع بلوک ساختمانی رایج در صنعت ساخت و ساز

بلوک‌های رایج در ساختمان‌ها به طور معمول شامل ۶ مدل مختلف می‌باشند:

بلوک سفالی
بلوک سیمانی
بلوک سیپورکس
بلوک گچی
بلوک پلی استایرن
بلوک پرلکس

دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

بلوک سفالی

بلوک‌های سفالی یا رسی در نوع خود به عنوان پرمصرف‌ترین و پرطرفدار‌ترین مصالح ساختمانی قرار می‌گیرند که از ترکیب خاک رس، آب و ماده افزودنی آهک ساخته می‌شوند. آموزشگاه موسیقی در اصفهان
قیمت بلوک سفالی در بین سایر بلوک‌های مدرن و استاندارد پایین‌تر از سایر بلوک‌ها است.

بلوک سیمانی

بلوک‌های سیمانی یا بلوک بتنی از گروه بلوک‌های استاندارد می‌باشند که در دو دسته باربر و غیرباربر قرار دارند و در صنعت ساختمانی بیش‌ترین استفاده را در میان انواع دیگر بلوک‌ها دارند.
این نوع بلوک از قیمتی معقولی برای ساخت و ساز برخوردار است. دستگاه جدول زنی اتوماتیک

بلوک سیپورکس

هبلکس نام تجاری بلوک‌هایی با عنوان سیپورکس یا ACC یا ALC است که یک نوع بلوک ساخته شده از بتن متخلخل (بتن هوادار اتوکلاوی) با ویژگی‌های وزن کم، عایق و مقاوم در برابر آتش است.

بلوک گچی

بلوک‌های گچی از ترکیب گچ و آب و در برخی موارد افزودنی‌هایی مانند الیاف در داخل قالب ساخته می‌شوند. اندازه دانه بندی گچ این نوع بلوک نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است.

بلوک پلی‌استایرن

بلوک پلی استایرن یا فوم سقفی نوعی پلیمر مصنوعی است که از مونومتر استایرن ساخته می شود. این نوع بلوک در ساخت سقف ساختمان ها به کار می رود.

بلوک پرلکس

بلوک پرلکس یکی از بلوک‌های سبک بتنی است که نام اختصاری آن CLC است. این بلوک از دوغاب ماسه بادی، مواد حباب ساز، آب و سیمان که با فوم مایع مخلوط می‌شود تولید می‌گردد، به همین دلیل به آن فوم بتن نیز می‌گویند.
با توجه به مواد سازنده بلوک‌های فوم بتن قیمت این محصول بالاست.

جمع بندی بلوک ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز

نوع سازه، محدودیت‌های طراحی و مسایل مالی نقش عمده‌ای در انتخاب نوع بلوک ساختمانی مصرفی را دارد که متناسب با موارد ذکر شده یکی از انواع این بلوک را انتخاب می‌کنیم

کیفیت بلوک‌های تولید شده با توجه به نوع خاک (برای بلوک سفالی) یا نوع ماسه و مخلوط ملات (برای بلوک سیمانی) یا موارد دیگری از مواد اولیه مورد استفاده در بلوک متفاوت است که با توجه به استاندارد‌های رعایت شده از طرف سازنده و برخی ویژگی‌های ظاهری در بلوک قابل بررسی هستند.

همچنین روش تولید و ماشین آلات به کار رفته در فرآیند تولید بلوک ساختمانی نقش مهمی در کیفیت آن‌ها دارد. استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای ساخت بلوک، روش عمل آوری ملات و یا مراحل و تکنیک‌های خشک کردن بلوک (به طور مثال استفاده از اتاق‌های بخار برای خشک کردن بلوک‌های سیمانی) از جمله مواردی است که اهمیت و تاثیر بسیاری در بالا بردن استاندارد بلوک ساختمانی دارد.

خط تولید بلوک ساختمانی سیمانی سبک و سنگین

اگر به راه اندازی یک واحد تولیدی جهت تولید بلوک سیمانی ساختمانی چه از نوع بلوک سیمانی سبک ساختمانی که با پوکه معدنی یا صنعتی (لیکا) تولید می‌شود و یا بلوک سنگین که در اصطلاح به بلوک باغی نیز شناخته می‌شوند فکر می‌کنید، ما در زرین ماشین آماده هستیم تا شما را یاری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *