اختراع دستگاه پیشگیری از بارداری

By   آگوست 13, 2014

 اختراع دستگاه پیشگیری از بارداری برای نخستین بار توسط مخترع جوان تبریزی

یوسف رفیعی بیرامی اظهار کرد: دستگاه ابداع شده با نام " پروفیلاکتیک اریگاتور آنتی اسپرماتیک رترو واژینال هوم ادیشن" دارای ویژگی‌ها و مزایای متفاوت از وسائل پیشگیری است که تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته است.بلوک زن فیمت بلوک زن بلوک زنی بلوک زن

 

 

 

 

 

 

 

 

 
وی افزود: از جمله تفاوت یا بهتر بگویم امتیازی که این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه‌های جلوگیری از بارداری متداول دارد این است که قادر به نابودسازی و پاکسازی کامل مواد موجود در ترشحات را داشته و از طرفی از عفونت‌های باکتریایی و قارچی جلوگیری می‌کند.
 
این مخترع جوان گفت: همچنین این دستگاه قادر به پیشگیری و درمان عفونت‌های قابل انتقال جنسی و عفونت‌های STD را داشته ضمن آنکه در درمان اختلالات عملکرد جنسی موثر بوده و اجازه تزریق محلول دارویی از طریق آن انجام‌پذیر است.
 
رفیعی با بیان اینکه این دستگاه به دو نمونه خانکی و کلینیکال طراحی شده است، تصریح کرد: مبارزه با بارداری ناخواسته، مدیریت تنظیم خانواده و کنترل جمعیت از کاربردهای آن است.
 
وی درباره نمونه خانگی دستگاه ضدبارداری‌‌اش گفت: این نمونه به منظور پیشگیری از بارداری، جلوگیری از عفونت‌های منتقله جنسی و درمان بیماری‌های مختلف جنسی بانوان کاربرد دارد.
 
رفیعی همچنین درباره کاربردهای نمونه کلینیکال این دستگاه نیز اظهار کرد: انجام اعمال جراحی و درمان مختلف تخصصی از جمله سرطان گردن رحم، تورم‌های مختلف، درمان افتادگی رحم و تسهیل زایمان طبیعی کاربرد دارد.
 
این مخترع جوان تبریزی، مهم‌ترین مزایای بالینی دستگاه درمان اورژانسی آن را در موارد تجاوز به عنف به منظور جلوگیری از بارداری و پیشگیری از ویروس HIV و سایر عفونت‌های منتقله جنس در مراکز درمانی اعلام کرد.
 
وی تصریح کرد: با استفاده از این دستگاه دیگر هیچ نیازی به روش‌های ضدبارداری موجود و رایج در بازار نیست.
 
این مخترع تبریزی با اشاره به اینکه این دستگاه گواهی ثبت اختراع دریافت کرده است، افزود: این دستگاه مشابه خارجی نداشته و به تایید گروه مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز رسیده است ضمن آنکه مرکز درمان امام رضا (ع)، دانشکده پرستاری و بیمارستان شفا نیز آن را مورد تایید قرار داده‌اند.
 
وی همچنین با بیان اینکه این دستگاه و اختراع را در تاریخ 90.9.23 در مرکز ثبت اختراعات کشور به ثبت رسانده و گواهینامه دریافت کرده است، گفت: برای تحقیقات و اختراع این دستگاه توسط خودش 200 میلیون ریال هزینه کرده است.
 
رفیعی، درباره ایده اختراع این دستگاه نیز به خبرنگار فارس گفت: براساس آمارها روزانه 910 هزار بچه در دنیا متولد می‌‌شوند که 75 درصد آن بارداری‌های ناخواسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *