آیا باد کولر برای پوست مضر است؟

By   سپتامبر 20, 2014

آیا باد دستگاههای سرمایشی برای پوست مضر است؟

درست است که در گرمای تابستان استراحت کردن جلوی باد خنک تهویه‌کننده‌های سرمایشی لذت‌بخش است اما این خنکی خطر خشکی پوست را در پی دارد.دستگاه بلوک زن بلوک زندستگاه بلوک زن بلوک زنی   

به طور کلی دستگاه‌های سرمایشی تاثیرات مضری بر بدن دارند. در حقیقت در فصل تابستان فرار از گرمای بیرون و پناه بردن به اسپیلت، کولر و تهویه‌کننده‌های سرمایشی، فرد را بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار می‌دهد.

همچنین‌ سیستم‌های خنک کننده هوا اگر به درستی نگهداری نشوند می‌تواند تاثیرات مخربی بر سلامت داشته باشند و موجب شود که باکتری‌ها در تمام محیط بسته ساختمان منتشر شوند.

به گفته پزشکان، باد خنک کولر همچنین می‌تواند در طولانی‌مدت پوست را خشک کند و در صورتی که فرد به بیماری‌های پوستی همچون اگزما،‌ پسوریازیس و دیگر عارضه‌های پوستی مبتلا باشد، تاثیر باد خنک حاصل از این دستگاه‌ها وخیم‌تر و باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست می‌شود.

اکثر پزشکان به افراد توصیه می‌کنند برای کاهش عوارض ناشی از باد کولر، رطوبت پوست خود را با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به ویژه با ترکیبات طبیعی حفظ کنند. همچین مصرف روزانه آب کافی در حفظ رطوبت بدن و پوست نقش موثری دارد.

با رعایت این نکات در تابستان هم همچون فصل های دیگر می توانیم پوستی عاری از هر مشکل داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *