آماده سازی سطح برای نقاشی

By   دسامبر 22, 2020

آماده سازی سطح برای نقاشی

آماده سازی سطح برای نقاشی کار نقاشی نمی تواند بلافاصله پس از تعیین انتخاب آغازگر و رنگ آغاز شود. شرط اصلی آماده سازی صحیح سطح برای نقاشی است. این کار باید با در نظر گرفتن ساختار منطقه ای که رنگ روی آن اعمال می شود انجام شود. انجام این کار کاملاً ممنوع است. پس از همه ، رنگ به طور ناهموار بر روی یک سطح آماده نشده سقوط خواهد کرد. همه نقص ها مشهود خواهد بود.بلوک زن

محتوا

سطوح چسبیده
آماده سازی سطح برای نقاشی سطوح بتنی
مزیت تهیه دیوار آجری
ویژگی های سطح بلوک های بتونی
ویژگی های آماده سازی سازه ها از بلوک های بتونی
ویژگی های تمیز کردن سطح و انتخاب رنگ
آماده سازی سطح برای دال های بتنی
ویژگی های سطح چوبی
یک سطح چوبی آماده کنید
آماده سازی سطح فلز
GOST
نتیجه

سطوح چسبیده

گچ سیمان به دیواره های آجر یا بلوک زده می شود. این مخلوطی از سیمان و شن است. بیل چوبی را به دیوار پاک می کنی. نتیجه یک سطح خشن و ماسه ای است.

لازم به یادآوری است که در ترکیب سیمان مواد قلیایی وجود دارد. آنها می توانند لایه رنگ را از بین ببرند. با گذشت زمان ، رنگ قدیمی و متبلور می شود و ممکن است ترک هایی ایجاد شود. اگر قصد دارید یک لایه رنگ به آن بزنید ، پس باید بدانید که روی چه ماده ای استفاده شده است. به عنوان مثال ، قبل از استفاده از لاک رنگ لازم است سطح برای ۲-۳ ماه حفظ شود.
دستگاه بلوک زن
در آب و هوای معتدل ، معتدل و آرام ، استفاده از رنگ پایه آب قبل از خشک شدن کامل سطح مجاز است. به دلیل خاصیت نفوذ پذیری ، هنگام خشک شدن رنگ ، دیوارها رنگ آمیزی می شوند. رنگ پایه آب نیز مجاز است در شرایط نامساعد آب و هوایی استفاده شود. اما کاربرد آن فقط پس از خشک شدن کامل امکان پذیر است. علاوه بر این ، لازم است سطح برای رنگ آمیزی با فرمولاسیون های پایه آب به درستی آماده شود.

آماده سازی سطح برای نقاشی سطوح بتنی
در ساخت و ساز ، متداول ترین ماده بتن است. این ماده از اجزای بسیاری تشکیل شده است ، از جمله اجزای اصلی آنها ماسه ، سیمان پرتلند ، توده آب و سنگ است.

بتن مرطوب یک مخلوط قلیایی است. سازه های بتن آرمه ممکن است به دلیل خوردگی عناصر فلزی آسیب ببینند. اغلب اوقات ، به دلیل ورود کلرید به سطوح بتنی ، ممکن است ترک بخورد. همچنین ، فرآیند کربن شدن نیز می تواند تأثیر منفی داشته باشد – در عین حال PH به زیر ۱۰ می رسد (قلیایی).

بتن الیافی نیز اغلب استفاده می شود. با حضور در ترکیب خاک اره یا آزبست از عادی متمایز می شود. این مواد افزودنی جایگزین شن و ماسه می شوند که در وزن کل سازه منعکس می شود. بسیار کاهش می یابد.

گاهی از فایبرگلاس استفاده کنید که از الیاف شیشه مخصوص تشکیل شده است. آنها مواد را تقویت می کنند و قادر به مقاومت در برابر اثرات منفی مواد قلیایی هستند. اغلب برای روکش کاری استفاده می شود.

مخلوط با شن و ماسه ، بتن شبیه گچ خشن است که روی سطح رنگ شده است.

قلم مو برای بررسی پایداری سنگها در جرم کل بررسی می کند. توجه داشته باشید تا خوب حفظ شود. همچنین باید به یاد داشته باشید که هنگام تهیه سطح توصیه نمی شود که تسکین زیادی دهید. در واقع ، با مصرف رنگ به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بعضی اوقات سازه های بتنی با تولوئن تیمار می شوند. گچ به رنگ خودش است. این ماده با مقاومت در برابر پدیده های مختلف طبیعی متمایز می شود. علاوه بر این نمی توان آن را با لاک یا رنگ پوشاند. در این حالت ، رنگ می تواند بیش از ۱۰ سال خاصیت خود را حفظ کند.

آماده سازی سطوح بتونی برای نقاشی ساده است ، برای تمیز کردن مواد کافی است.

مزیت تهیه دیوار آجری
یک دیوار آجری را فقط شش ماه پس از ساخت می توان رنگ آمیزی کرد. اگر رنگ روی آجر در پاییز ساخته شده است ، باید ۳ ماه دیگر زمان خشک شدن افزایش یابد. در همان زمان ، به یاد داشته باشید که ضخامت لایه خشک هنگام آماده سازی سطح برای رنگ آمیزی باید حدود ۲-۳ سانتی متر باشد.

با تصمیم گیری برای رنگ آمیزی دیوار آجری ، لازم است گچ بزنید. بدون آن ، در محل اتصال آجر چسبندگی کمی از رنگ و پایه وجود خواهد داشت. این بدان معنی است که پس از یخ زدن مواد ساختمانی ، ممکن است در این مرحله رنگ ترک بخورد.

آجر فنی قوی و قابل اعتماد میزان جذب کمی دارد. برای تزئین فضای اطراف پنجره ها یا بالای درها استفاده می شود. این اغلب در مناطق مرطوب استفاده می شود. چنین سطحی رنگ آمیزی نشده است ، زیرا رنگ روی آن بالا نمی رود.

پوشاندن آجر با یک لایه ضخیم از رنگ توصیه نمی شود ، زیرا حاوی یک ماده قلیایی است. از شیشه و مواد صیقل یافته اغلب در تزئینات استفاده می شود ، رنگ آمیزی نمی شود. سطح آن درست قبل از پخت با لایه ای از شیشه پوشانده شده است.
بلوک زن اتوماتیک
ویژگی های سطح بلوک های بتونی
ساختمانهای مدرن اغلب از بلوکهای بتونی ساخته می شوند. از مقدار زیادی سرباره کوره و زباله های زغال سنگ تشکیل شده است. از آنها برای ساخت پارتیشن ، کف داخلی استفاده می شود. بلوک های سرباره با درصد جذب و بافت بالایی متمایز می شوند. برای قسمت خارجی این ماده استفاده نمی شود.

این ماده ساختمانی حاوی مقدار زیادی قلیا است ، بنابراین استفاده از یک لایه ضخیم رنگ روی سطح آن توصیه نمی شود. فقط در صورت خشک شدن کامل بتن می توان رنگ آمیزی کرد.

بلوک های عایق از سیمان پرتلند ، شن و تراش ساخته شده اند. آنها با مقادیر بالای عایق متمایز می شوند. در مقایسه با بتن ، این شاخص ۳ برابر افزایش می یابد.

اغلب در بلوک ها فضای خالی داخلی وجود دارد. آنها به طور قابل توجهی خصوصیات عایق صدا را افزایش می دهند. بلوک های عایق نیز جذب خوبی دارند ، بنابراین می توان آنها را با یک رنگ امولسیونی پوشش داد. این لایه علاوه بر این یک عملکرد محافظتی نیز انجام می دهد.

ویژگی های آماده سازی سازه ها از بلوک های بتونی
آماده سازی برای رنگ آمیزی سطح بتن یا گچ لزوماً شامل پاکسازی سطح از گرد و غبار است. همین روش با صفحه چسب انجام می شود. پس از تمیز شدن مواد با پوکه یا کاغذ سنباده. بنابراین ، زبری و نقص های مختلف برطرف می شود.

پس از بررسی دقیق سازه برای وجود ترک ها. اگر آنها حضور داشتند ، به خاک سپرده شدند. برای انجام این کار ، آن را با چند میلی متر عمیق تر ، مرطوب با آب و مهر و موم شده با گچ یا بتونه. هنگامی که محلول خشک شد ، باید با یک شناور مخصوص تراز شود.

ویژگی های تمیز کردن سطح و انتخاب رنگ
سطوح گچ کاری شده برای نقاشی باید برای کارهای پی در پی آماده شوند. ابتدا محلول اسپری (ماسه سیمان ، گچ ، آهک) را بردارید.

اگر پلاک روی گچ ظاهر شود ، با یک برس نایلون سفت تمیز می شود. اگر سوراخ ها یا ترک هایی وجود داشته باشد ، باید با بتونه مخصوص پوشانده شوند. پس از خشک شدن ، سطح آن با پارچه ای مرطوب تمیز و پاک می شود.

گچ جدید حاوی مقدار زیادی قلیایی است. به همین دلیل ، انتخاب رنگ و لاک الکل بر اساس حلال ضروری نیست. اگر برای استفاده از برخی از اجزای آلی محلول پیش بینی شده است ، لازم است که منتظر خشک شدن کامل بمانید. بعد از اینکه می توانید آغازگر را بزنید.

کار با آجر قبل از نقاشی نیاز به آماده سازی سطح ویژه دارد. باید محکم ، تمیز و خشک باشد. قطرات سیمان و گل باید برداشته شود. اگر ساختمان به تازگی ساخته شده باشد و قبلا رنگ آمیزی نشده باشد ، می توان بلافاصله مراحل نقاشی را ادامه داد. اگر سطح قبلا رنگ آمیزی شده است ، ابتدا باید لایه قبلی را بردارید.
فروش دستگاه بلوک زن
بعضی اوقات سطح توسط قارچ یا کپک تحت تأثیر قرار می گیرد. باید قبل از آن با قارچ کش های مخصوص درمان شود. اگر برنامه برای اولین بار کار نکرد ، این روش تکرار می شود تا زمانی که قارچ به طور کامل از بین برود.

پوشش قدیمی برداشته شده است ، تمام نقص ها و ترک ها باید پوشش داده شوند و تمیز شوند.

آماده سازی سطح برای دال های بتنی
تمام پانل ها ساختار متخلخل دارند ، بنابراین اغلب آنها با رنگدانه های امولسیونی پوشانده می شوند. آماده سازی سطح برای رنگ های آب تمیز کردن و خشک کردن است.

اگر مدت طولانی است که در فضای باز یک طرح بدون رنگ وجود داشته باشد ، لازم است که آن را از گلسنگ ها ، کپک ها و جلبک ها پاک کنید ، با قارچ کش درمان کنید.

فناوری آماده سازی سطح برای نقاشی ، که قبلا منوط به استفاده از رنگ بود ، ساده است. اگر شرایط لایه قبلی مطلوب باشد ، می توانید از رنگ های مشابه استفاده کنید.

اگر رنگ اصلی خوب نگه داشته شود ، کافی است آن را با محلول سودا ۲٪ پاک کنید. در محلی که رنگ برداشته می شود ، باید کاملاً برداشته شود.

لایه قدیمی را می توان با یک دمنده ، یک پاک کننده خاص از بین برد. می توانید از سشوارهای مخصوص استفاده کنید.

ویژگی های سطح چوبی
آماده سازی سطوح چوبی برای نقاشی نیاز به کارهای متوالی دقیق دارد. چوب مقاومت خاصی در برابر تأثیرات منفی محیط نشان نمی دهد. به همین دلیل ، سازه های چوبی اغلب نیاز به تعمیر دارند. این امر به ویژه در مورد سطوح خارجی پنجره ها ، درها ، سینک ظرفشویی ها و نماها صادق است. تحت تأثیر چوب ، رطوبت متورم می شود ، و در دماهای بالا – کوچک می شود. ساختارهای چوبی مستعد ابتلا به کپک و حشرات هستند.

تقریباً تمام سازه های چوبی در مرحله تولید با تجهیزات محافظ پوشانده می شوند. اما قبل از نقاشی باید از کیفیت کاربرد این ابزار اطمینان حاصل کنید.

یک سطح چوبی آماده کنید
اگر پرایمر به خوبی با چوب آغشته شده باشد ، می توانید سطح آن را با کاغذ جوهر ریز تمیز کنید ، آن را از گرد و غبار پاک کنید و لایه دوم خاک را اعمال کنید.

پس از خشک شدن ، پارچه را دوباره خرد کرده و گردگیری کنید. این ماده از قبل با ترکیبی آغشته می شود که گرد و غبار یا روح سفید را به خود جلب می کند.

بهتر است سطح یک محصول چوب نرم را با یک آغازگر روغن رنگ کنید. اغلب به عنوان فرمول کننده های اکریلیک استفاده می شود ، که می تواند با آب رقیق شود. به یاد داشته باشید که آغازگر باید در یک لایه ضخیم اعمال شود. تمام سطوح تمام شده باید با احتیاط درمان شوند ، زیرا این بهترین خاک جذب کننده الیاف است.

پس از خشک شدن خاک بتونه به آرامی. نقص های جزئی با یک ترکیب نرم دفن می شوند. پس از خشک شدن ، هواپیما باید با کاغذ سنباده خوب تمیز شود.

اگر سطح در آینده با زمین تماس داشته باشد ، پس باید این ناحیه را با یک ابزار بی رنگ ویژه درمان کرد. از پیشرفت روند پوسیدگی جلوگیری می کند. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید ، این ابزار باید با مواد پوشش انتخاب شده سازگار باشد.

اگر سطح قبلا رنگ شده بود ، توصیه می شود که لایه قدیمی رنگ را کاملاً پاک کنید. پس از دستورالعمل فوق باید دنبال شود.

آماده سازی سطح فلز
پوشش یک لایه اضافی است که قادر به محافظت از ساختار فلزی در برابر خوردگی است. در تولید مواد معدنی پوشش داده شده با یک لایه نازک اکسید. اگر محصول فلزی با محیط تماس پیدا کند ، لایه اکسید تحت اکسیداسیون و اکسیداسیون قرار می گیرد. زرد می شود و با رنگ پوست کنده می شود. کارشناسان توصیه می کنند بلافاصله قبل از رنگ آمیزی ، این لایه اکسیداسیون را برداشته و روی فلز را تشکیل دهید. با انفجار می توان آن را تمیز کرد.
قبل از رنگ آمیزی توجه به مشخصات سطح لازم است. می تواند صاف ، خشن و متوسط ​​باشد. پردازش سیم پیچ را می توان توسط ذرات درشت و یا توسط دستگاه سندبلاست انجام داد.
اگر سطح فلز قبلاً با رنگ پوشانده شده باشد ، آماده سازی سطوح فلزی برای رنگ آمیزی برای از بین بردن نقص های مختلف است. توصیه می شود از کت تکراری با مواد با کیفیت بالاتر استفاده کنید.
GOST
یکی از اجزای مهم چسب نهایی تهیه آماده سازی سطح برای نقاشی  است. GOST 9.402-80 توالی صحیح کار ، مقدار مورد نیاز رنگ در یک مورد یا مورد دیگر را توصیف می کند.

این استاندارد الزامات فنی مربوط به کیفیت سطح محصولات آهنی ، فلزات غیر آهنی و محصولات آلیاژی را توصیف می کند. قبل از رنگ آمیزی حتماً اطلاعات GOST در مورد ویژگی های فن آوری تهیه سطح فلز را در آن بگنجانید.

نتیجه
آماده سازی سطح برای نقاشی  و استفاده از رنگ ، کلید یک ظاهر عالی برای مدت زمان طولانی است.

قیمت فروش دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *