آماده سازی بتن سبک

By   دسامبر 28, 2021

آماده سازی بتن سبک

آماده سازی بتن سبک | بین ۶۰تا ۷۰در صد تركيب وزني مواد خام AACتركيبات حاوي سيليس ۴مي باشد . بين ۳۰تا ۴۰درصد باقيمانده تركيب وزني مواد خام جامد ، شامل تركيبي است. دستگاه بلوک زنی

از آهك زنده ، سيمان وگچ ؛ كه به عنوان مواد واكنش دهنده با آب شناخته مي شوند . پودر فلز آلومينيوم در حد چند صدم در صد به عنوان عامل حباب ساز و ايجاد كننده تخلخل و يا عامل بالا آورنده مورد استفاده قرار مي گيرد .

آب با نسبت ۵۵تا ۶۵در صدمواد خشك گفته شده ، در فرايند شركت مي كند هرچند طي مراحل عمل آوري در اتوكلاو بخشي از آب از بافت محصول تبخير مي شود ولي بايد در نظر داشت كه مقدار زيادي آب در نتيجه برخورد بخار اشباع به كيك اسفنجي AACدر اثر پديده ميعان جذب مي شود ، به طوري كه در پايان مرحلة افزايش فشار بخاردر اتوكلاو ، نسبت آب به جامد در كيك هاي در حال عمل آوري به ۷۰در صد مي رسد.

منابع تامين مواد سيليسي به طور كلّي يا از معدن و صنايع معدني مي باشند و يا از خاكستر سوخت هاي فسيلي است. بر اين اساس در يك طبقه بندي كلّي ، توليد اين محصول در دنيا به دو نوع كلّي تقسيم شده است .

نوع اول با استفاده از سيليس معدني پودر شده و نوع دوم با استفاده از خاكستر بادي پودر شده. كيفيت محصول نوع اول PSS-AACبه مراتب بالاتر از نوع دوم PFA-AACاست. قيمت تمام شده در توليد نوع دوم پايين تر و ضمناً خواص جمع شدگي آن رضايتبخش تر از نوع اول است . در اروپا به غير از بريتانيا و چند كشور ديگر عمدتاً محصول در نوع اول توليد مي شود. در چين عمدتاً از نوع دوم و در ايران تا كنون فقط از نوع اول توليد شده است. دستگاه ساب نواری

آماده سازی مواداولیه:

فرايند توليد با ميكرونيزه كردن تمام مواد اولیه ورودي به كارخانه آغاز مي شود . پودر كردن مواد اوليه به منظور انجام بهتر واكنش هاي شيميايي لازم طي فرايندهاي بعدي الزامي است . در غير اين صورت واكنش هاي ناقص ، باعث عدم تشكيل فازهاي پيوندي مطلوب شده و خواص مورد نظر محصول را برآورده نمي كنند .سيليس پودر شده با آب تشكيل دوغاب سيليسي مي دهد و در مخازن حجيم به صورت مداوم مخلوط مي شود . همچنين مواد خشك پس از عبور از آسياب در سيلوهاي مخصوص به صورت پودر شده نگهداري مي شوند.

دستگاه بلوک زن اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *