آجربهتر است یا بلوک سیمانی

By   نوامبر 29, 2021

آجربهتر است یا بلوک سیمانی

در این راستا چندین تفاوت بین آجر وبلوک های سیمانی وجود دارد که این دو را از یکدیگر متمایز میکند ولی در ادامه باید بگویم که هر کدام از این ها معایبی نیز دارند که به آن اشاره خواهیم کرد.

در مقایسه با آجر و بلوک سیمانی باید بگویم که بلوک سیمانی ها بهتر می باشند چرا که آجر ها دارای وزن بسیار بالایی و این باعث می شود وزن سازه بیشتر شود و مقاومت ساختمان در برابر بلایای طبیعی کاهش پیدا کند ولی بلوک سیمانی وزن کمتری نسبت به آجرها دارند و بار مرده در استفاده از این بلوک ها نسبت به آجر کمتربوده وکاهش پیدا میکند.ودر ادامه اینکه چون وزن آجر بالا میباشد. جابجایی آن هم دشوارتر می باشد ولی بلوک لیکا سبکتر می باشد وجابجایی آن راحت تر از اجر می باشد. دستگاه بلوک زن

گزینه بعدی در ارتباط با سایز آجر می باشد که این آجر ها سایز کوچکی دارند و زمان استفاده از آن هم نیروی انسانی بیشتر نیاز است و هم اینکه کار با آجر بسیار زمان بر بوده ولی بلوک های سیمانی یا همان لیکا دارای ابعاد بزرگتری نسبت به اجر می باشند بنابرین سرعت کار بالاتر می رود و همچنین نیروی انسانیه کمتری را مورد استفاده می گیرد.

در استفاده از آجر برای ساخت سازه نیاز به ملاته بیشتری داریم ولی در بلوک سیمانی لیکا ملات نسبت به آجر کمتر میباشد.

زمان آستفاده از آجر پرتی وضایعات کمتری نسبت به بلوک سیمانی لیکا داریم چرا که بلوک لیکا بسیارخشک و شکننده میباشد و از ضایعات نمیتوانیم استفاده کنیم ولی اجر اینگونه نمی باشد.

بلوک هبلکس

در بالا کمی از بلوک لیکا و آجر توضیح دادیم ولی این خوده مشتری است که بسته به بنای خود میتواند تشخیص دهد که کدام بهتر است.

در ادامه ی این موضوع باید بگویم که در حال حاضر بلوک های هبلکس تولید میشوند که دیگر معایبی را که آجرها و بلوک های لیکا دارند را این بلوک های هبلکس ندارند و به علاوه این ها از وزن مخصوص پایینی برخوردارزند که باعث هم سبک سازی سازه و هم مقاومت فشاری ساختمان را بالا میبرند و اینکه این هبلکس ها عایق سرما گرما و صوت میباشند وابعاد بزرگتری نسبت به دیگر مصالح دارند که باعث سرعت در اجرای سازه و همچنین نیروی انسانی کمتری نیاز دارند و به علاوه در هنگام استفاده از این بلوک نیاز به گچ و خاک نداریم چون سطح هبلکس کاملا یکدست میباشد و این موضوعات هزینه ها را کاهش می دهد در نتیجه این بلوک های هبلکس کاملا مقرون بصرفه وبهتر از اجر و لیکا و دیگر مصالح میباشند.

فروش دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *